Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Въпрос за свързване на туба

valentin4564 снимка valentin4564 25 април 2009 - 13:11

Колеги,въпроса ми е следния:на CD-то ми отзад има някакъв изход за бас доколкото разбрах.И с моите нищожни познания в областта на кар-аудио реших да свържа тубата с чинч кабела,който си беше пуснат от предния собственик.
И проблем,баса не свири. :thu: Как да го свържа без усилвател,и този изход въобще за това ли е?Ето и снимки на всичко това:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Ако някоой може да помогне ще съм благодарен,ако нещо не се получи или не става баса отлита към кофата,че много съм му набрал само го подмятам и ми пречи. :icon_razz2:
Отговори

Оги снимка Оги 25 април 2009 - 13:17

Това е изход за усилвател и той точно там се включва ... след това баса към усилвателя. Друг вариант няма. Има само някои модели плеъри, които имат директно усилвател в тях и съответно издох за басьорка (не чинчове) а + и -, но те са определено НЕдостатъчни като мощност!
Отговори

valentin4564 снимка valentin4564 25 април 2009 - 14:06

Благодаря колега.
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 април 2009 - 14:51

Здрасти ,колега .провери дали е свързан зеления \тънък\,който върви със зеления кабел с чинчовете към синия\AUTO ANT\ на преходника на СД-то .Ако отзад всичко е подвързано \+\ червен ,\-\ черен , управление -зелен , то без подвързване на този зеления отпред при СД-то няма да свирне .Усилвателя стои на St by и без подаване на управляващо -+12 волта от СД-то си стои изключен .Ако пък е вързан -провери големия бушон около акумулатора .Може да е изваден или изгорял .Успех !
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 25 април 2009 - 15:24

без усилвател няма как да стане

баса трябва да има вграден или външен такъв

и както казва колегата горе се сслага и кабела за управлението който излизаот cd -то който според мен е син и захранващи кабели за усилвателя

инъче диска сони е добър
Мнението беше редактирано от svetlio999: 25 април 2009 - 15:28
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 25 април 2009 - 19:10

Този изход за усилвате е за УСИЛВАТЕЛ. Варианта за включване на туба без усилвател е следния. Махаш едната задна кора удължаваш кабелите до багажника и така си вързваш тубата директно на единия канал на цд-то. Аз съм направил така, и съм доволен. Тубата ми е 8' и е вързана на заден десен канал на цд-то и той е най-усилен от цд-то, така в колата се получи мн приятен звук с плътен бас, но не очаквай чудеса от такова свързване.
Отговори

googo снимка googo 26 април 2009 - 09:08

 Nedqlkov, на 25 Apr 2009, 08:10 PM, каза:

Този изход за усилвате е за УСИЛВАТЕЛ. Варианта за включване на туба без усилвател е следния. Махаш едната задна кора удължаваш кабелите до багажника и така си вързваш тубата директно на единия канал на цд-то. Аз съм направил така, и съм доволен. Тубата ми е 8' и е вързана на заден десен канал на цд-то и той е най-усилен от цд-то, така в колата се получи мн приятен звук с плътен бас, но не очаквай чудеса от такова свързване.


Би ли дал линк с информация за тубата ? Или поне модела...
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 26 април 2009 - 09:32

Нямам нито данни нито линк. Тубата е слабичка, говорителя е 8' , и е перфектна за свързване без усилвател. Отиди в технополис, и питай момчетата дето са на аудиото да ти кажат някой басов говорител който да свири без усилвател и те ще ти предложат.
Отговори

googo снимка googo 26 април 2009 - 09:42

Ясно, мерси :) Значи кутията ти си я правил... Аз имам идея, която за жалост не може да се осъществи. Идеята беше да се съединят по някакъв начин двата задни канала в един (2x50w >> 1x100w) и на него да се върже тубата. И без това сега съм с елипси "отзад" които са силни за усилвателя и свирят постно. Може би ще мисля за варианта туба с говорителя свързани на задните канали...
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 26 април 2009 - 09:47

НЕ колега не съмя правил аз купувана е. Абсолютно 1:1 с тази е (сега намерих снимката) http://www.tpetrov.c...hp?img=TON0.jpg и говорите я някакъв български, но музиката става мн приятна в колата. Отвън не се чува, но в колата си е супер приятно.
Отговори

freakjr снимка freakjr 26 април 2009 - 10:18

Колега gogo ако искаш да вкараш два канала oт CD-то в туба си вземи двуканална принея става
Отговори

seimo снимка seimo 27 април 2009 - 16:55

Някой модели цд-та имат тази опция да се бриджнат задните 2 канала и да вържеш суб към тях. Обаче кво се получава имаш 50W при 10-20% THD. Демек пълна глупост е тва. А тва което си показал на снимката е изходът на цд-то за усилвател т.нар RCA Preout.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg