Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за ниска компресия

Mammoth снимка Mammoth 11 юли 2009 - 21:33

Здравейте колеги. Въпроса ми се отнася за C20NE. Преди време баща ми каза, че единия цилиндър на колата не работил, но мен ме съмнява, че са го излъгали защото според мен колата си върви колкото си е вървяла винаги. Вчера обаче забелязах, че нещо не върви както предния ден и това породи въпроса ми, а той е следния: Има ли как да разбера освен като я закарам на диагностика, че работи на 3 цилиндъра примерно, нещо прекъсвания неравномерна работа, спад в оборотите при празен ход и все такива неща? Колата е карана на газ. Мерси предварително :flag: :flag: :knee:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 юли 2009 - 21:39

Разбира се, че има разлика като работи на 3 цилиндъра. Колата работи с нестабилни обороти, трепери. Вижте кабелите и свещите първо. Дали идва ток на свещите е важно. Ако идва на тях може и свещ да е отишла.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 11 юли 2009 - 21:46
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 12 юли 2009 - 13:33

Мерси много, вече имам насока от къде да почна.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 16 юли 2009 - 00:14

докато работи двигателя , му вадиш кабелите / един по един, по ред , (след кат го извадиш после го връщаш)и на цилиндъра които не дава никакви реакции това е твоя цилиндър, и от там нататък почваш да търсиш каде е причината ,кабел,свещ,капачка,клапан/
невярвам да е последното
Отговори

Владко снимка Владко 16 юли 2009 - 21:28

Бъркате понятията, ниска компресия не значи липса на искра, искра може да си има перфектна и въпреки това буталото да не може да направи налягане на гориво-въздушната смес, причината за това може да е износен цилиндър или сегменти, клапан, вложки, гарнитура или някаква по-сериозна щета по железариите. :turbo: При ниска компресия на един цилиндър не е задължително колата да работи на 3 цилиндъра, най-вероятно ще работи малко по неравномерно на празен ход и ще има загуба на мощност.. Ако липсва искра колата ще прекъсва, хълца и ще работи на 1-2-3 цилиндъра.
Компресия се проверява с манометър, откачаш бобината, навиваш го на мястото свещта и въртиш през това време някой гледа къде отива стрелката. Бтв питай баща си дали случайно "неработещият" цилиндър е 4-и :newsm05_41:
Инак ако искаш пиши ми едно ЛС някой ден ако не съм зает да мързелувам ще ти измерим компресията (имам една каса с бира за пълнене ;D )
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 23 юли 2009 - 14:55

С удоволствие ще се радвам да се запознаем и да ти напълня касата с бира :beer: От бая време се каня да дойда на някоя среща, но и това време ще дойде. :icon_smile2: :icon_smile2:
Отговори

kriki снимка kriki 11 август 2009 - 17:46

 Владко, на 16 Jul 2009, 10:28 PM, каза:

... Бтв питай баща си дали случайно "неработещият" цилиндър е 4-и :newsm05_41:
;D )

Колега, би ли споделил защо точно 4ти цилиндър цитираш ? Щото и при мен точно той прави проблемите и е с по-ниска компресия (8.5), което не знам дали е нормално?

Цитат

Колега, моля попълнете КОД на ДВГ в профила.
Благодаря.

Мнението беше редактирано от siegfrid: 11 август 2009 - 17:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg