Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

gataca1230 снимка gataca1230 10 февруари 2015 - 23:46

изчетох тука маса неща и така не ми стана ясно аз на моята вектра б двигател 1.6 16V X16XEL мога ли да си сложа темпомат гледам тука един колега публикувал и снимки ама защо не ми ги отваря за да разбера от къде какво става. Ако може някой да даде снимков материал ще бъде супер. Благодаря Ви предварително.
Отговори

rosenaleks снимка rosenaleks 20 февруари 2015 - 21:19

Здравейте, колеги. От днес моят Вектролет е оборудван със заветния темпомат. Двигателят е Y20DTH 2001 год. и единственото, което направих е да махна старото лостче за мигачите и да поставя новото. Никакво ровичкане в компа. Ще го поизмъча тези дни да видя как се държи. Конкретният ми въпрос е дали същото ще стане и при Вектра С 2004 Y22DTR автомат? Или се налага да обучим компа?
Благодаря предварително
Отговори

tdoych снимка tdoych 21 март 2015 - 11:20

Здравейте колеги,горд собственик съм на Астра Н 1.7 CDTI,
и ми е влезнала мухата за темпомат и искам да попитам знаете ли от къде мога да купя
лостчето (ново) на добра цена и кой може да го монтира и активира.
Благодаря Ви предварително.
Отговори

Stoil снимка Stoil 23 март 2015 - 16:19

Колега tdoych, съветвам те да не бързаш преди да проучиш нещата до край.
При тези астри монтират имобилайзера точно в лостчетата.
И след смяната на оригиналния лост може да има "греда"
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 май 2015 - 17:58

Колата е Зафира А,2003г.,Y20DTH,PSG16,100к.с.,на мой познат.Иска темпомат да има.Лостчето е намерено,на педала на съединитела има ключе.Под корите около волана няма букса за лостчето.Схема на свързване намерих.
Къде в купето евентуално може да има букса за това лостче?
Или трябва кабели да се опъват от моторния отсек?
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 20 май 2015 - 18:00
Отговори

didko_just снимка didko_just 20 май 2015 - 20:05

Погледнато от моя гледна точка,е по-добре първо да видиш дали има пинове в буксата на ЕКУ-то.Ако е късметлия да има токава търсете буксата в купето.Ако ли не,прекарвате малко кабели и евентуално активация с Оп ком.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 май 2015 - 20:27

 didko_just, на 20 май 2015 - 20:05, каза:

Погледнато от моя гледна точка,е по-добре първо да видиш дали има пинове в буксата на ЕКУ-то.Ако е късметлия да има токава търсете буксата в купето.Ако ли не,прекарвате малко кабели и евентуално активация с Оп ком.

Това ми е ясно,ама гледам ако може с по-малко разглобяване да мина!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 май 2015 - 17:21

Оказа се,че няма инсталация до волана а схемата която имам не e тази която ми трябва.
Трябва ми схема за Зафира А,2003г.,Y20DTH с PSG16?
Някой може ли да помогне?
Отговори

didko_just снимка didko_just 22 май 2015 - 08:37

От ръчката на волана както следва...
черно-чевен към пин 43 на еку
черно-жълт към 48 еку
черно-син към пин 24 еку
от съединителя е към пин 19 еку
от спирачката е към 36 или 40 еку
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 май 2015 - 18:56

 didko_just, на 22 май 2015 - 08:37, каза:

От ръчката на волана както следва...
черно-чевен към пин 43 на еку
черно-жълт към 48 еку
черно-син към пин 24 еку
от съединителя е към пин 19 еку
от спирачката е към 36 или 40 еку

Цветовете не са така,ама намерих схема и темпота вече работи.
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 май 2015 - 19:41

Да се похваля и аз. От седмица монтирахме лостче със сина ми на Астрата и заспа от раз. Някъде бях чел, че с двойния бутон нагоре и надолу сменя скоростта през един километър. На Астрата сменя през пет. Съгурно е така.
Отговори

didko_just снимка didko_just 22 май 2015 - 23:40

 ivan_pop, на 22 май 2015 - 18:56, каза:

Цветовете не са така,ама намерих схема и темпота вече работи.


Цитирах данни от autodata и не претендирам да са изчерпателни.Но като дългогодишен член на форума , предполагам,че можеше да обясниш какви са цветовете за следващите заинтересовани
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 май 2015 - 00:38

Колегата е гледал цветовете от междинния куплунг до лостчето. Там май бяха: черен, син, зелен и сив. Други цветове няма.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 май 2015 - 16:08

 didko_just, на 22 май 2015 - 23:40, каза:

Цитирах данни от autodata и не претендирам да са изчерпателни.Но като дългогодишен член на форума , предполагам,че можеше да обясниш какви са цветовете за следващите заинтересовани

При мен в случая имаше инсталация от буксата на ЕКУ-то до една букса зад акумулатора.От там към волана нямаше инсталация и пусках кабели за в купето.На лоста за мигачите кабелите за темпомата бяха:син,зелен,сив и червен.Свързах ги така:
Син от ключа на пин 24 на ЕКУ
Зелен на пин 48 ЕКУ
Сив на пин 43 ЕКУ
Червен на черен кабел на ключето на съединителя
Кабелите дето излизат от ЕКУ-то ги мерих с мултицет и затова цветове не съм гледал и не ги зная.
ЕКУ-то има две букси.Въпросните кабели отиват на лявата букса,като се гледа по посока на движението.Буксата се намира под ЕГР-а и за да се стигне до нея се сваля ЕГР-а.Това е за PSG16.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 23 май 2015 - 16:13
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 май 2015 - 18:13

[quote name='k opel e' timestamp='1432334336' post='1212009']
Колегата е гледал цветовете от междинния куплунг до лостчето. Там май бяха: черен, син, зелен и сив. Други цветове няма.
[/quote

А за цветовете познах.
Отговори

paaavkata снимка paaavkata 16 юли 2015 - 13:34

Здравейте, колеги,

Монтирах заветното лостче с бутоните, но темпомата не сработва. Инсталацията е налице заедно с всички букси.
Можете ли да ме насочите към някой от София, който има нужната апаратура и нужните умения да го отключи с Tech 2 или OP-COM?

Колата е Astra G '99 1.6i 16V

Благодаря предварително.
Отговори

didko_just снимка didko_just 16 юли 2015 - 14:07

Имаш късмет за инсталацията , ама имаш ли и модула за управление?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 юли 2015 - 17:39

Гледам че си от Плевен,мога да опитам да го активирам.
Това при условието дето колегата преди мен е написал.
Отговори

paaavkata снимка paaavkata 17 юли 2015 - 08:57

Преди 2 години като си играх да го слагам, проверих всичко, което беше нужно по пиновете на компютъра мисля, че се проверяваха и всичко беше наред.
Намерих за сега кой да го отключи. Благодаря все пак.
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 юли 2015 - 20:29

И всичко това за X16XEL !!! задвижването на дроселната клапа е с жило, и как трябва да работи темпомата? :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg