Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

защо чупя кобилици

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 17:14

здравейте,астрата ми чупи кобилици постоянно,само на изпускателните клапани.чупи ги както си поиска на 1 на трети,на два едновременно цилиндъра и по различен начин в смисъл работи два дни чупи кобилици ,сменям ги работи 5 дни чупи кобилици ,сменям ги веднага при паленето ги 4упи най различно не мога вече да разбера какво става повдигачите са чисто нови главата е шлайфана зацепена е идеално кажете какво да правя
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 април 2012 - 17:32

По принцип на дизела на опел това му е защитата за да не пръсне бутала и клапани.Ако има среща на бутало и клапан се чупи кубилицата, така че си виж ремъка дали е зацепен както трябва.Коригирай си и профила .
Мнението беше редактирано от детеборе: 23 април 2012 - 17:33
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 17:34

 детеборе, на 23 април 2012 - 17:32, каза:

По принцип на дизела на опел това му е защитата за да не пръсне бутала и клапани.Ако има среща на бутало и клапан се чупи кубилицата, така че си виж ремъка дали е зацепен както трябва.

ми мотора мърка нищо не чука нищо не лопа пък и на различен пробег го прави някой път и при паленето
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 17:37

Малко тъп въпрос но.......Прескача ли зъби"ремъка" когато счупи кобилиците?
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 17:45

 Opel_dtl, на 23 април 2012 - 17:37, каза:

Малко тъп въпрос но.......Прескача ли зъби"ремъка" когато счупи кобилиците?

не не се променя нищо гледаха я сумати майстори инженери и всеки вика че такова нещо до сега не е виждал
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 април 2012 - 17:55

как са водачите да не са износени ? криви клапани , прегледани ли са тези неща ?
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 17:57

 детеборе, на 23 април 2012 - 17:55, каза:

как са водачите да не са износени ? криви клапани , прегледани ли са тези неща ?

всичко е прегледано и е перфецтно мисля си да не създава свръх налягане на маслото поради някаква причина например блокирал клапан на маслото който е след помпата да не отваря дали може да е от това,но и него го прегледахме пълна мистерия
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 18:13

вземи завий на мястото на дат4ика с маслото такъв за налягане и гледай......според мен износена маслена помпа
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 18:19

 Opel_dtl, на 23 април 2012 - 18:13, каза:

вземи завий на мястото на дат4ика с маслото такъв за налягане и гледай......според мен износена маслена помпа

е ако е износена маслената помпа няма да има налягана и ще се чува тракане от към повдигачите а няма такъв шум мотора мърка
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 18:27

 bongodoko, на 23 април 2012 - 18:19, каза:

е ако е износена маслената помпа няма да има налягана и ще се чува тракане от към повдигачите а няма такъв шум мотора мърка

Повдигачите изпразни ли ги втория път?
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 18:33

 Opel_dtl, на 23 април 2012 - 18:27, каза:

Повдигачите изпразни ли ги втория път?

не празним само на счупената кобилица повдигача защо да празним другите ти така искаш да ми кажеш че на всяко палене на мотора трябва да се празнят кобилиците
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 18:45

Да им вземеш дипломите на всички Инжинери"които са ти помагали" дипломите и да ги хварлиш в реката......
От мен запомни всички повдигачи се празнят.......
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 18:52

 Opel_dtl, на 23 април 2012 - 18:45, каза:

Да им вземеш дипломите на всички Инжинери"които са ти помагали" дипломите и да ги хварлиш в реката......
От мен запомни всички повдигачи се празнят.......

чакай малко не бързай защо да празня всички повдигачи аз сменям кобилицата без да свалям вала за една минута е работа само свалям капака на клапаните,ти искаш с това твое изказване да ми кажеш че преди да запаля всеки път колата аз трябва да празня повдигачите,така ли обясни защо
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 19:17

Просто след ремонта изпразни повдигачите на менгемето бавно бавно НЕ ГИ ОТВАряй а ги изпразни.......и послед ще ти кажа каде да пратиш 1 каса бира.........
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 23 април 2012 - 19:18

Никакви повдигачи не се празнят,след като се смена кобилицата без да се маха вала. Проблема за мен е грешно зацепен вал. Проверете зацепването наново ако трябва с друг уред. Успех.
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 19:26

 dimitarmark, на 23 април 2012 - 19:18, каза:

Никакви повдигачи не се празнят,след като се смена кобилицата без да се маха вала. Проблема за мен е грешно зацепен вал. Проверете зацепването наново ако трябва с друг уред. Успех.

е добре де ако е грешно зацепен мойе ли да работи джа дни и след това да чупи ,после веднага чупи след това пак работи един ден чупи и така 4упи ги когато си иска
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 23 април 2012 - 19:39

 dimitarmark, на 23 април 2012 - 19:18, каза:

Никакви повдигачи не се празнят,след като се смена кобилицата без да се маха вала. Проблема за мен е грешно зацепен вал. Проверете зацепването наново ако трябва с друг уред. Успех.

Това е решението.Разпределителния вал е много агресивно зацепен
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 април 2012 - 19:40

Колега измери си налягането на маслото за всеки случай.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 април 2012 - 19:40

 dimitarmark, на 23 април 2012 - 19:18, каза:

Никакви повдигачи не се празнят,след като се смена кобилицата без да се маха вала. Проблема за мен е грешно зацепен вал. Проверете зацепването наново ако трябва с друг уред. Успех.


Айде да не изказваш такива крайни коментари.
Вземи прочети първо за този двигател и тогава говори.




При смяна на кобилици или при сваляне на разпределителен вал задължително се изпразва повдигача на който се подменя кобилица.
Това се прави защото когато се счупи маслената помпа все още подкача масло и повдигача излиза до край но после няма как да се свие освен с изпразване.
Изпразването не се прави на менгеме защото се прецакват така. Премахва се с една отвертка шайбата със засечката и се излива от него маслото.

Може да чупи кобилици ако има подбити легла на калпаните има си по книгите едни допуски за потъването в главата колко трябва да е мисля беше до 0,75 но не съм сигурен трябва да видя.
Ако потъва повече следователно от другата страна излиза повече и повдигача не може да се свие достатъчно и тогава се среща клапана с буталото.
Макс. показване на клапана мерено от горе към чашката не трябва да е повече от 18,5 мм това лесно се мери.
Освен това в главата от дясно от към вакуум помпата има един съчмен клапан който отваря на определено налягане магистралата на повдигачите. Той играе роля и при студения старт да държи маслото в маслената магистрала а не да се оттича. Възможно е да е спекан. Пробвай леко да раздвижиш съчмата.
Отговори

Гостbongodoko_* 23 април 2012 - 19:47

[quote name='VECTRA 1,7D' timestamp='1335202853' post='1038832']
Айде да не изказваш такива крайни коментари.
Вземи прочети първо за този двигател и тогава говори.




При смяна на кобилици или при сваляне на разпределителен вал задължително се изпразва повдигача на който се подменя кобилица.
Това се прави защото когато се счупи маслената помпа все още подкача масло и повдигача излиза до край но после няма как да се свие освен с изпразване.
Изпразването не се прави на менгеме защото се прецакват така. Премахва се с една отвертка шайбата със засечката и се излива от него маслото.

Може да чупи кобилици ако има подбити легла на калпаните има си по книгите едни допуски за потъването в главата колко трябва да е мисля беше до 0,75 но не съм сигурен трябва да видя.
Ако потъва повече следователно от другата страна излиза повече и повдигача не може да се свие достатъчно и тогава се среща клапана с буталото.
Макс. показване на клапана мерено от горе към чашката не трябва да е повече от 18,5 мм това лесно се мери.
Освен това в главата от дясно от към вакуум помпата има един съчмен клапан който отваря на определено налягане магистралата на повдигачите. Той играе роля и при студения старт да държи маслото в маслената магистрала а не да се оттича. Възможно е да е спекан. Пробвай леко да раздвижиш съчмата.
[/quote
ми така кажи това не сме го гледали мерси
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg