Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Шум от вентилатор на радиатор

Enigmus снимка Enigmus 27 октомври 2017 - 10:36

Здравейте.Имам следният проблем...Когато двигателя загрее и се включи вентилатора на радиатора се чува шум (това го прави и на изключен двигател,когато е само на контакт...като постои около десетина минути при изгасен, когато го запаля след това шума го няма ).Пробвах го вентилатора , като го свързах директно към акумулатора ...върви си перфектно и без никакъв шум и не опира никъде .Въпроса ми е от какво може да е този шум?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 27 октомври 2017 - 11:33

А може ли да работи на различни скорости...и от това да е по-шумен?
Отговори

Enigmus снимка Enigmus 28 октомври 2017 - 19:32

Явно не може .След много ровене в нета открих това клипче https://www.youtube....h?v=hqOSHzrto5Q .Мисля си, че след като няма бавни скорости се включва на най-високата и от там да се получава резонанс и следователно този шум .Проблема дали да е в терморезистора и дали има такъв ресизостор изобщо ?
Мнението беше редактирано от Enigmus: 28 октомври 2017 - 19:41
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 октомври 2017 - 19:13

Имах предвид ти като го пробваш да включваш друга скорост на вентилатора, не тази на която върти като е на колата. Като го пробваш вадиш ли го от колата или го пробваш монтиран? От къде разбра, че няма бавна скорост?
Отговори

Enigmus снимка Enigmus 29 октомври 2017 - 20:30

Четох,че дори и при изстинала кола ,като пуснеш климатика, вентилатора трябва да започне да върти,а той не се върти.Не знам дали и при корсите като моята е така.Пробвах го монтиран
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 29 октомври 2017 - 20:56

Това е коментирано и всеки си казва мнението....
При мен НЕ започва да върти. Тръгва след малко, явно като направи налягане.
Пробвай и двете степени направо от акумулатора като искаш. Само внимавай да не подадеш минус на някой от плюсовите входове на вентилатора, че да не опушиш съпротивлението.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg