Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въздух и обезвъздушаване на горивната система на дизели с ГНП Bosch VP44

lavinata3 снимка lavinata3 13 декември 2011 - 14:50

 Жорко, на 03 декември 2009 - 13:36, каза:

Аз пък се скъсвам да въртя стартера докато се обезвъздуши. Следващият път ще използвам опита на колеги да досипя от бутилка нафта във филтъра.

Колеги новсам ,моля за помощ колата сутрин пали но като поработи половин час и изгасва и краи след около пет часа като истине пали пак помогнете
Отговори

asensio снимка asensio 13 декември 2011 - 17:30

 lavinata3, на 13 декември 2011 - 14:50, каза:

Колеги новсам ,моля за помощ колата сутрин пали но като поработи половин час и изгасва и краи след около пет часа като истине пали пак помогнете


Като ти го направи тоя номер земи и и охлади корпуса на помпата дето е електрониката. Ако я охладиш и запали, транзистор в електрониката, ако пак не иска да запали може и да не е помпата.
Отговори

albatros снимка albatros 14 декември 2011 - 21:53

здравейте на всички .Първо да се извиня за спама ,но не виждам смисъл да отварям нова тема .Искам да попитам имам опел кадет 1.6 д, дали ще стане да му сложа дюзи от вектра 1.7 д ,като искам да кажа моите са заводски на 135 бар ,а на вектрата 130 бара.Благодаря предварителнол!!!
Отговори

Асен Д. Байрактаров снимка Асен Д. Байрактаров 23 януари 2012 - 09:14

Здравейте Колеги:Вчера беше -18 градуса,коллата ми е Астра дизел 20ДТЛ,запали без никакъв проблем и след като поработи 5 минути угасна и после цял ден се мъчих да я запаля,какво ли не пробвахме от сваляне на горивен филтър та чак до директно пускане на нафта от туба към ГНП-то и нищо,затова Ви моля който знае какво се случва да помогне.Благодаря Ви предварително.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 02 април 2012 - 20:35

 Асен Д. Байрактаров, на 23 януари 2012 - 09:14, каза:

Здравейте Колеги:Вчера беше -18 градуса,коллата ми е Астра дизел 20ДТЛ,запали без никакъв проблем и след като поработи 5 минути угасна и после цял ден се мъчих да я запаля,какво ли не пробвахме от сваляне на горивен филтър та чак до директно пускане на нафта от туба към ГНП-то и нищо,затова Ви моля който знае какво се случва да помогне.Благодаря Ви предварително.



Диагностика!!
Отговори

StacK снимка StacK 15 април 2012 - 14:19

 100-qn, на 17 октомври 2011 - 12:57, каза:

Подгревните свещи ми се включват когато температурата падне под 2 градуса.Но ще ги проверя защото ми светва чек лампата и угасва когато изфорсирам двигателя.


Най-вероятно са ти свещите.
При мен през зимата чека ми светваше, при форсирание угасваше.
Причината - 4-те свещи.
Ако не си ги сменил, сменяй навреме, защото образувалия се нагар прави махането им по-трудно и може да се стигне до скъсване.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 04 октомври 2012 - 19:31

Здравейте колеги моля за вашата помощ значи проблема е ,че след слагане на ГНП VP44 след ремонт всичко сменено с ново и нова електроника колата запали сравнително бързо но на следващия ден запали и почти да изгасне дадох газ и заработи мотора добре но вечерта не запали отворих горивния филтър и беше намаляло количеството нафта но малко долях и затворих филтъра след 7-8 завъртания на мотора запали това го прави когато колата престой повече от 2 часа .От къде може да смуче въздух при условие ,че докато помпата ми работеше нямах този проблем ,маркучите за обратна нафта не са сменяни до сега възможно ли е от тях да е проблема моля за вашите мнения ,че вече две седмици не ме хваща сън с тази кола .
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 04 октомври 2012 - 22:40

Смемяй маркучите защото може да са напукани и като сте пипали покрай тях познай ако са ги докоснали само и айде белята е готова.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 04 октомври 2012 - 22:56

 vladkin1980, на 04 октомври 2012 - 22:40, каза:

Смемяй маркучите защото може да са напукани и като сте пипали покрай тях познай ако са ги докоснали само и айде белята е готова.


Ок утре ги сменям дано е от тях и да доста ги пипахме докато отвъртим и завъртим дюзите.
Отговори

dancho_nakov снимка dancho_nakov 05 октомври 2012 - 00:59

Няма да, чета всичко и с риск да повторя някой ще кажа:
в сервиза има едни пластмасови клещи, с които защипваме маркуча за горивото да не се връща, и след това, както сте казали досипваме нафта във филтъра, за да не направи проблем докато го напълни.
Досега проблем със смяна на горивен филтър не сме имали :)
Отговори

bojo06 снимка bojo06 05 октомври 2012 - 13:54

pepi_sm или valio_sm кое те накара да ремонтираш помпата - грешата Р1635 или Р0400? Вземи да прочетеш малко по темата и ще ти се изяснят много неща. Ако си мислиш че някой дистанционно ще ти каже, като врачка къде ти е проблема се лъжеш! Мисля, че тотално ще омажеш тази кола ако продължаваш по този начин да действаш!
Мнението беше редактирано от bojo06: 05 октомври 2012 - 13:54
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 05 октомври 2012 - 16:57

 bojo06, на 05 октомври 2012 - 13:54, каза:

pepi_sm или valio_sm кое те накара да ремонтираш помпата - грешата Р1635 или Р0400? Вземи да прочетеш малко по темата и ще ти се изяснят много неща. Ако си мислиш че някой дистанционно ще ти каже, като врачка къде ти е проблема се лъжеш! Мисля, че тотално ще омажеш тази кола ако продължаваш по този начин да действаш!


грешката която ми се появи след като ми спря мотора сам беше P1651 - CAN Receives Error
(0B) - Not present и да след диагностика на самата помпа беше изгоряла електрониката ,след като сложих вече ремонтираната помпа колата запали цял ден си е карах без проблем а и коренна разлика имаше в вървежа но най вероятно от някъде е дръпнала въздух и когато престои повече от 1-2 часа не пали трябва да се обезвъздуши тогава отново пали до следващото престояване иначе когато е запаля нито прекъсва нито спира и да е загася ,отново си пали веднага.Това го прави само когато престой ,а и вече доста хора пишат мнения май не подготвени .Извинявам се ако съм засегнал някой,но всички казват ,че дърпа въздух от някъде при тези симптоми .
Отговори

esil2 снимка esil2 05 октомври 2012 - 20:48

На 100 процента е въздух и това е първото нещо което трябва да търсиш като причина когато не пали един дизел.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 05 октомври 2012 - 20:50

 esil2, на 05 октомври 2012 - 20:48, каза:

На 100 процента е въздух и това е първото нещо което трябва да търсиш като причина когато не пали един дизел.

И аз съм на това мнение а и доста хора тук и по другите форуми.Благодаря ти
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 октомври 2012 - 20:56

Абе то тва ясно, даже не разбирам защо толкова го задълбахте. Че е въздух - въздух ще да е.. проблема според мен обаче е там, че.. може да се окаже доста сложно. Щото ако е от тройниците, маркучите за обратната.. някой маркуч около филтър - ще се оправи сравнително лесно. Но проблем ще е, ако се окаже, че случайно е някой от О-пръстените(или семеринги бяха, не съм сигурен) на помпата. И това е много възможно, в същото време силно притеснително.. предвид факта, че помпата е отремонтирана наскоро, пък преди това проблеми с въздуха/загуба на гориво не е имала.
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 05 октомври 2012 - 20:57
Отговори

asensio снимка asensio 05 октомври 2012 - 22:10

Именно, понеже най - вероятно са пипали по тях, и някой е мръднал. Пък и са най-евтиното нещо от темата въздух. Без бързите връзки де :) Пък не е толкова чест тоя проблем със семерината, също и о-пръстени заминават, съгласен съм, но най често е от обратната нафта. При мене пък първо бяха те, после самия филтър сдаде багажа.

Поздрави
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 06 октомври 2012 - 17:43

Здравейте моя проблем с въздуха май се реши смених и филтъра с капсуловен от голф,обезвъздуших и запали след това е оставих 2 часа и отново запали от първия път .А преди тези манипулации след престой от 2 часа не палеше .
Отговори

esil2 снимка esil2 06 октомври 2012 - 20:57

Надявам се си сменил и маркучите за обратната нафта, ако не си го направи.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 07 октомври 2012 - 18:08

Маркучите за обратна нафта и филтъра са сменени но след като не е палих 12 часа днес пак ми запали от 3 път ,значи пак някъде дърпа малко въздух къде ли може да е това място колеги .А когато престой 2-3 часа си пали от първи път.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 13 октомври 2012 - 18:37

Здравейте колеги значи смених филтъра с такъв на голф също маркучите за обратната нафта ,сложих клапан на филтъра на маркуча който идва от резервоара ,нафтата ми е чиста не е черна и пак от някъде дърпа въздух.Когато стои на равно колата повече от 10 часа и не пали ,а когато вдигна задницата след престой 10 часа от първия път пали ,възможно ли е когато ми правиха ГНП да дърпа въздух от някое уплатнение което е вътре ,значи проблема е от филтъра до помпата понеже ако е от резервоара до филтъра клапана спира там нафтата и не би трябвало да е там проблема .Майстора ми каза ,че е възможно да има прещипано уплатнение в помпата когато ги е слагал и от там да дърпа въздух.Ще се радвам да споделите вашето мнение .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg