Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за спортни въздушни филтри

ufer снимка ufer 17 юли 2017 - 13:34

Много интересно е това с насрещния въздух! Между 1980 и 1990 карах един Форд на газ - V6, и входящата тръба на филтъра можеше да се обръща. Когато беше надолу, моторът нямаше много динамика на газ, а когато я обърнах напред - машината полетя... И така си я карах около 7-8 години на газ. Втори опит: доскоро карах Кадет ГСИ с мотор 18Е, пълна инжекция. Филтърната кутия си вземаше въздуха отпред до бронята през извитата гофрирана тръба. Всичко си беше сток, без никакви екстри! И при 2-те коли не ми се случвало да ми гасне двигателят по инерция. Вярно е, че не съм я използвал много, но все пак съм опитвал. И понеже това са все атмосферни мотори, може би всяка конфигурация е абсолютно конкретна и всичко е стечение на обстоятелства...
Отговори

speedo снимка speedo 21 юли 2017 - 21:05

Най-смисленото за мен е да се направи студен смукател на оригиналната филтъра кутия. Голям диаметър тръба и да се изчистят рестрикциите в кутията. Понеже съм го правил на Калибра ХЕ мога да кажа,че ефекта е осезаем когато смукателя на кутия е в насрещния поток въздух или просто казано в отвора на предната броня. Недостатъците са че влизат много листа и насекоми. Друго по-кофти нещо е,че когато се кара в града въздуха ниско долу изобщо не е студен и е наситен с изгорели газове от колите което намаля количеството кислород. Опастност да качи вода и да направи воден удар съществува. Така,че студените смукатели- по-високо.
Отговори

Astra F GSI 9898 снимка Astra F GSI 9898 20 юни 2018 - 13:18

Колеги някой карал ли е с такъв филтър и какви са ви наблюденията , за звук го докарва много добре. Гледам слагат ги масово в англия и германия.

https://sb-images-pr...50-medres-1.jpg
Отговори

BadMad снимка BadMad 01 септември 2018 - 09:36

 Astra F GSI 9898, на 20 юни 2018 - 13:18, каза:

Колеги някой карал ли е с такъв филтър и какви са ви наблюденията , за звук го докарва много добре. Гледам слагат ги масово в англия и германия.

https://sb-images-pr...50-medres-1.jpg


Малко късно, но аз съм с такъв, доволен съм. Прал съм го досега 3-4 пъти за 30000 км горе долу. Определено има разлика от оригиналния. Ефекта се увеличи след като сложих смукателната тръба от Вектра Ц дизел
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg