Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Combo 1.3 cdti въпрос

windwalk снимка windwalk 15 октомври 2017 - 16:29

Здравейте, колеги!

снимки

Нуждая се от мнение. Имам теч от кутията на нафтовия филтър, от мястото в което влиза единия от тези два мъркуча (проблемния се вижда на снимките ограден в кръгче).
На свръзката имаше черен пръстен, който беше счупен, когато открих теча ( идентичен със съседния, жълт, който за сега е здрав, на него има стрелка).
Въпроса е този пръстен и евентуално гумички или каквото друго трябва да се сменя към кутията на филтъра ли е или може да се намери отделно. Ако да, кой номер на част трябва да търся, или как се казва?
Вече си купих маркуча, като се надявах да вървят заедно, но не би...Всякаква информация относно отремонтирането на този теч би била от помощ.

Предварително благодаря!
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2017 - 18:19

Абе мнение, то за тия о-пръстени вече не ми се и пише. Историята е същата като на вектра б, астра г, зафира а, сичките с дизелови моторетки. Ако си от София давай го това комбо насам да го направим преди зимата и да се приключва;-)
П.с. по форума има толкова много, ама наистина много изписано, та щак ми се реве вече. Виж в темата "въздух и обезвъздушаване на vp44", принципа около филтъра е същия.
Айде да не кажете, че съм лош: http://www.opelclub....0 първото мнение на последната страница на колегата Димов описва процедурата по смяната на тия прословути о-пръстени.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 октомври 2017 - 18:24
Отговори

windwalk снимка windwalk 15 октомври 2017 - 18:40

Благодаря за отговора! Наистина е много добре обяснено в тази тема.
Иначе с удоволствие бих дошъл, но не съм в България в момента. Остава сега да ги намеря такива пръстени...

Допълнителен въпрос, ако реша да жертвам 160 лева и купя нова кутия (примерно тази https://cdn.pkwteile...=7243858&lng=bg ), тези пръстени с нея ли вървят, или се водят съвсем отделна част?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2017 - 19:06

 windwalk, на 15 октомври 2017 - 18:40, каза:

Благодаря за отговора! Наистина е много добре обяснено в тази тема.
Иначе с удоволствие бих дошъл, но не съм в България в момента. Остава сега да ги намеря такива пръстени...

Допълнителен въпрос, ако реша да жертвам 160 лева и купя нова кутия (примерно тази https://cdn.pkwteile...=7243858&lng=bg ), тези пръстени с нея ли вървят, или се водят съвсем отделна част?

Няколко пъти съм купувал капачка за такива филтри. Винаги пръстените са си били на мястото си в новата капачка. То всъщност това е идеята на тази покупка. При покупка на цялата кутия е същото. И друго, важните неща извън кутията са щипките на щуцерите и друго нищо. Ония другите разцепените пластмасови пръстенчета отвън да не те притесняват, ще я бъде и без тях.
И още нещо, ако купуваш кутия внимателно свери диаметрите на щуцерите, защото има различни диаметри.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 октомври 2017 - 19:09
Отговори

windwalk снимка windwalk 21 октомври 2017 - 09:21

tisho.74 , благодаря ти още веднъж.
След още малко мъчително проучване по чужбинските сервизи на опел ми потвърдиха, че всичките пръстенчета и гумички са на самата кутия на филтъра ( ако някой се интересува).При тях струва 154 евро, иначе се намира за 80...
Днес ще предприема самоделно решение, тъй като ми е доста скъпичка тази цена.

Поздрави!
Отговори

windwalk снимка windwalk 28 октомври 2017 - 08:03

Реших да докладвам в случай, че някой друг попадне тук в бъдеще.
Смених гумичките, намират се вътре в кутията на филтъра и определено не сам замислени да се сменят - просто такова е мястото им, че е изключително досадно да се достигнат.
С най обикновени пинсети и 20 минути потене успях да набутам една (която закупих от железария и попринцип е за вода) в каналчето й. Теча спря и вече една седмица карам със сух капак.
Ако имате такива специални пинсети които са описани в темата линкната по-горе, резултата ще е много по-добър, а работата може би не повече от 5 минути.

Поздрави и успех.

EDIT: ето с такива пинсети (вляво) ще ви е най-лестно, ако ги намерите :
https://images-na.ss...zL._SL1001_.jpg
Мнението беше редактирано от windwalk: 28 октомври 2017 - 08:07
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 октомври 2017 - 09:16

Този пръстен за вода в рамките на 1 до 6 месеца ще стане на юфка. Смени го с гориво и масло устойчив колкото можеш по- бързо. И пръстените всъщност са по два на всеки щуцер с дистанционер между тях. За да постигнеш истински ефект се сменят и двата. Важно е и дистанционера да си е на мястото.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 октомври 2017 - 09:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg