Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Придърпва по баирите

steffgang снимка steffgang 25 май 2009 - 07:30

От тая събота редуктора ми е вързан на парното и проблема вече не съществува :newsm05_41: . Колегата 2.0 16v се оказа напълно прав! :hahaha:

Измъчиха се доста газаджиите докат сложат тройниците, но го направиха като света и сега изпарителя няма шанс да му пада температурата. Изпържих я здраво, спирах пипах рейката изпарителя - сега всичко си е горещо и най-важното колата си върви до 200 супер без придърпваници и глупости.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 26 май 2009 - 15:36

Евала на Мишо.преди почти 1 година го имах и аз този проблем и тои го оправи.Даже днес ми изчисти дебитомера и оправи други неща и сьм много доволен от него и колегите му.
Отговори

Двигателист снимка Двигателист 26 май 2009 - 21:34

Реших днес да направя, тест на път за работа. Като се замисля зимата при бързо каране при около 160-170 км/ч усетих някакво придръпване, но не му обърнах внимание… Както и да е. Днес настъпвам педала за газ докрай и при 180 км/ч се усещаше леко прекъсване. Не е нещо фрапиращо, но го има (към 5000 оборота са, натоварването на двигателя както казах е 100%). Спирам преди отбивката, бързо вдигам капака и резултата е – изпарителя е хладен (30-на градуса), инжекторната рейка ледена! Двигателят работи нестабилно на празен ход.
На връщани преди малко карах бавно- 100-130 км/ч. И рейката и редуктора си бяха топли. Явно подгряването не е достатъчно при максималните и близките до тях режими. Другото ясно е, че ще се ходи при Мишо (2.0 16V) да свърже изпарителя правилно.
Отговори

corsa b снимка corsa b 18 юни 2009 - 11:40

Преди няколко дена ходих до Варна - 200 км. На отиване беше хладно и колата се скъса да придърпва - не само по баирите. На връщане беше горещо - температурата на водата беше около 95-6 градуса и придърпването почти изчезна. Ходих на сервиз и там ми развиха теорията за мръсните филтри. Смениха филтъра след изпарителя - тествах след това - пак си придърпва на края на голям баир.
Като започна да придърпва спрях и отворих капака на двигателя - изпарителя беше гореш, само предната му изпъкнала част не пареше и ми направи впечатление , че оборотите на празен ход играят от 800 до 1200 . Светнаха ме , че не трябва да я натискам толкова малък бил двигателя - теглих им по една майна.Гледам, че тръбата за подгряване на изпарителя е хваната от един маркуч май идващ от парното. Така ,че още си придърпва на извънградско - губи мощност, а е неприятно. Газовата е ГИ BSM Cargas.
Отговори

djface снимка djface 10 декември 2009 - 11:51

Колега corsa b оправили колата? Какъв беше проблема?
Поздрави!
Отговори

zandor снимка zandor 10 декември 2009 - 14:51

Айде и аз да се похваля - от 1 година и 10 месеца съм с БСМ газов инжекцион на Х14ХЕ. Върви що годе добре, хм обаче се оплаквах от висок разход в началото. Сдобих се с кабел и софт и си намалих времената на инжекторите - съвсем малко около 3%, за да мога да спастря разхода в Сф до нормалните 11-12литра нощно каране!!!
Обаче дотогава не бях излизал извънгардско и като излязох на 120км/ч ми придърпа и ми светна лампата, преполагам че проблема идва от това че бях ппипал, обаче след няколко увеличения на времената на инжекторите работата е почти същата. изпарителя обикновенно си е супер горещ - хванат е обаче за дросела!!!
Отговори

corsa b снимка corsa b 28 март 2011 - 19:06

Здравейте,
Днес ходих по работа в Търново и реших да се отбия в "Олимпик", защото стария ми проблем с хълцането и губенето на мощност не беше решен до сега.Момчето, което поставя инжекционите беше доста любезно и предложи да направим тестово пътуване , за да се прояви проблема.Той , както знаете беше, че при необходимост от по голяма консумация на газ се появяваше едно прекъсване и придърпване, особено по баирите.Оказа се, че температурата на изпарителя падаше до под 0 градуса. След кратко увещание ми хванаха тръбите за отопление на изпарителя от парното и проблема се реши.Изпарителя чак не мога да го държа постоянно с ръка - толкова е горещ.На връщане към Русе доста я изпържих, но всичко беше наред.
Значи момчето ми обясни, че не може да е само това проблема, защото не бил хващал до сега от тръбите на парното - вероятно имало някакво запушване - не знам.За мен е важно , че колата си върви много добре сега.
П.П. На Корса 1.4 екотек - хващането от тръбите на парното си е доста трудна работа, защото достъпът до тях е ограничен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg