Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Грешка 0170 и 0302.Проблем с ГИ

krafira снимка krafira 07 март 2012 - 21:18

Преди две седмици сложих ГИ фобос 2.Взех колата два дни работи нормално.После взе да свети чека и да дава грешка 0170 и грешка за датчик на колянов вал както и 0302 пропускане запалване 2 ри цилиндър. Отидох до газаджиите цъкаха ровиха и уж я оправиха,като ми разправяха,че ламба сондата ми давала пикове отвреме навреме в движение и най вероятно не става или катализатора ми бил запушен. Четох за сондата,че при моя двигател е трудна настройката.И така 1 ден след настройките пак същите грешки.Колата придърпва и върви зле на газ. На бензин върви добре но след втората настройка играят и оборотите на бензин на празен ход.Свети ми и датчика на тракшън контрола и тракшъна не работи. При спиране и ново запалване тракшъна не свети на като подам газ пак светва. Смятам, че газаджийте са ме "измайсторили яко" защото преди техния монтаж колата работеше перфектно. Направо съм в ужас и се чудя кво да правя и към какъв вид майстор да поема. Помагайте моля!
Мнението беше редактирано от krafira: 07 март 2012 - 21:31
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 март 2012 - 21:28

Първо трябва да се реши проблема с грешката на вал,след като заработи нормално колата на бензин тогава гледай газовата.
Отговори

krafira снимка krafira 07 март 2012 - 21:34

 ivan_pop, на 07 март 2012 - 21:28, каза:

Първо трябва да се реши проблема с грешката на вал,след като заработи нормално колата на бензин тогава гледай газовата.

След ходенето при газаджиите изчистиха грешките и тая за вала я няма.Сега се появиха само 0170 и 0302 и на колата много и играят оборотите свети чека и на газ не върви добре придърпва. На газ съм минал около 200 км.
Мнението беше редактирано от krafira: 07 март 2012 - 21:40
Отговори

krasipet снимка krasipet 07 март 2012 - 22:30

Грешка Р0170- Fuel trim, bank1- malfunction: Intake leak, AIR system, fuel pressure/pump, injector(s),EVAP canister purge valve,HO2S
Това е за тази грешка. Можем вече да мятаме боба. Аз залагам за EVAP клапана или ламбда-2.
Отговори

landi снимка landi 07 март 2012 - 22:33

Пак при газаджиите да си оправят бакиите!Платил си им и проблема е техен не твой!
Отговори

krafira снимка krafira 07 март 2012 - 23:42

 landi, на 07 март 2012 - 22:33, каза:

Пак при газаджиите да си оправят бакиите!Платил си им и проблема е техен не твой!

Газаджийте се оправдават с ламба сонда и катализатор и че съм бил карал само 200км не се била разработила.Иде ми да ги накарам да си я смъкват и да си зема парите обратно.2 години се канех да слагах ГИ голямо избиране избирах за майстор и накрая ебаси и гредата.
Мнението беше редактирано от krafira: 07 март 2012 - 23:47
Отговори

landi снимка landi 08 март 2012 - 09:06

Какво разработване???Ебаси смешниците!!!Виси им на главата!Кои са тия хубавци?Не са ли оправят да я смъкват и парите обратно!Комисията за защита на потребителя ще им опресни мозъците! :biggrin:
Отговори

krasipet снимка krasipet 08 март 2012 - 11:19

 krafira, на 07 март 2012 - 23:42, каза:

Газаджийте се оправдават с ламба сонда и катализатор и че съм бил карал само 200км не се била разработила.Иде ми да ги накарам да си я смъкват и да си зема парите обратно.2 години се канех да слагах ГИ голямо избиране избирах за майстор и накрая ебаси и гредата.

По принцип, само по принцип, защото някъде явно не могат да го достигнат, ECU-то на колата не трябва да може да различи подмяната на горивото. Това е кадърно настроен ГИ. Лафове от типа: Нормално е да свети чек енджин при работа на газ, са за отсвирване на клиента и показва некомпетентност от страна на настройчика.
Пак са спестили някой лев от датчици и не могат да направят читави настройки.
А това за разработването... питайте ги като напълните резервоара с бензин трябва ли да минете, да речем 20 км., за разработване на бензиновата система.
А като сте от Пловдив, за Слави Шишков не сте ли чували?
Мнението беше редактирано от krasipet: 08 март 2012 - 11:24
Отговори

landi снимка landi 08 март 2012 - 11:21

 krasipet, на 08 март 2012 - 11:19, каза:

По принцип, само по принцип, защото някъде явно не могат да го достигнат, ECU-то на колата не трябва да може да различи подмяната на горивото. Това е кадърно настроен ГИ. Лафове от типа: Нормално е да свети чек енджин при работа на газ, са за отсвирване на клиента и некомпетентност от страна на настройчика.
Пак са спестили някой лев от датчици и не могат да направят читави настройки.
А това за разработването... питай ги като напълниш резервоара с бензин трябва ли да минеш, да речем 20 км., за разработване на бензиновата система.

Колко много си прав!!!
:good: :good: :good:
Отговори

krafira снимка krafira 08 март 2012 - 11:40

 landi, на 08 март 2012 - 09:06, каза:

Какво разработване???Ебаси смешниците!!!Виси им на главата!Кои са тия хубавци?Не са ли оправят да я смъкват и парите обратно!Комисията за защита на потребителя ще им опресни мозъците! :biggrin:

Това са "майсторите": http://www.megael-bg...0%A2%D0%98.aspx
Четох по форуми че ги бива но...комисията за защита ми се върти в главата все повече...
Мнението беше редактирано от krafira: 08 март 2012 - 11:47
Отговори

landi снимка landi 08 март 2012 - 14:12

За първи ги чувам тия хубосници.Комисията ще ти свърши най добра работа май.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 08 март 2012 - 14:45

Колега ако мога да помогна с нещо мойта е с фобос 1 и нямам никви проблеми! Даже мисля, да ходя на профилактика на изпарителя и ми изчистят инжекторите,че незнам на колко хиляди километра са!
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 08 март 2012 - 14:46
Отговори

krafira снимка krafira 10 март 2012 - 11:53

Батака е направен от тези дето ми слагаха газовата. Хем калпаво сложена хем не могат да я настроят.
И ме караха да сменям ламба сонда и да си издъня катализатора. Че и от части са пестили. Излъгаха ме че няма турски части а сондата ми е турска.
Още един път да ги рекламирам : Нищо не става от тях. Не си съсипвайте колите. И са адски некоректни.. това са те http://www.megael-bg.com/

 krasipet, на 08 март 2012 - 11:19, каза:

По принцип, само по принцип, защото някъде явно не могат да го достигнат, ECU-то на колата не трябва да може да различи подмяната на горивото. Това е кадърно настроен ГИ. Лафове от типа: Нормално е да свети чек енджин при работа на газ, са за отсвирване на клиента и показва некомпетентност от страна на настройчика.
Пак са спестили някой лев от датчици и не могат да направят читави настройки.
А това за разработването... питайте ги като напълните резервоара с бензин трябва ли да минете, да речем 20 км., за разработване на бензиновата система.
А като сте от Пловдив, за Слави Шишков не сте ли чували?

Мнението беше редактирано от krafira: 06 декември 2012 - 21:41
Отговори

landi снимка landi 11 март 2012 - 01:33

Какво направи?Как си реши проблема?Не ги ли накисна тия хубосници?Заслужават го!!! :beer:
Отговори

krafira снимка krafira 11 март 2012 - 11:55

 landi, на 11 март 2012 - 01:33, каза:

Какво направи?Как си реши проблема?Не ги ли накисна тия хубосници?Заслужават го!!! :beer:

Намерих наистина майстор, който на първо време ми провери колата на бенз. да види ,че нищо и няма.
Мнението беше редактирано от krafira: 15 март 2012 - 21:51
Отговори

landi снимка landi 11 март 2012 - 12:25

Те си взеха парите а ти най много беля да си навлечеш!Няма смисъл от саморазправа!Трябваше да им пуснеш една жалба до комисията за защита на потребителите,да им треснат една глоба и си демонтират системата.Така ще ги заболи много повече!Решиш ли да се отмъщаваш най много да си навлечеш беля на главата и пак да станеш потърпевш.
Отговори

krasipet снимка krasipet 11 март 2012 - 12:42

 krafira, на 10 март 2012 - 11:53, каза:



А на вас сърдечно благодаря са съвета!!!

Благодаря, ще се радвам, ако съм успял по някакъв да помогна.
Отговори

krafira снимка krafira 15 март 2012 - 21:44

 krasipet, на 11 март 2012 - 12:42, каза:

Благодаря, ще се радвам, ако съм успял по някакъв да помогна.

Да ама не проблема си ми остава. Днес след поредния ремонт и настройка и уверения на майстора, че всичко е наред...10 минути по късно ми светна чека и лампата на тракшъна.Показва само грешка 0302. В пълна безизходица съм. Дайте съвет.
Отговори

landi снимка landi 15 март 2012 - 22:41

 krafira, на 15 март 2012 - 21:44, каза:

Да ама не проблема си ми остава. Днес след поредния ремонт и настройка и уверения на майстора, че всичко е наред...10 минути по късно ми светна чека и лампата на тракшъна.Показва само грешка 0302. В пълна безизходица съм. Дайте съвет.
Аз дадох ключа за бараката ама ти си по природа май мазохист?Какъв акъл да ти дадем?То е ясно какво трябва да се направи! :smile3560:
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 15 март 2012 - 23:16

чета и беснея. Колега, ако не можеш сам, вземай 1-2 френда и им връщайте уредбата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg