Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Промяна да статуквото!

dimitarmark снимка dimitarmark 18 ноември 2016 - 18:46

Чопля си носа и се чудя какво ще стане, ако на Y20DTH монтирам турбо, помпа и дюзи от Y22DTR. Някой има ли инфо за такава промяна? Аз знам за монтаж само на дюзи, дали някой е отишъл по далеч? За сега мисля само за такава трансплантация без чип, давайте идеи!
Отговори

hudson снимка hudson 18 ноември 2016 - 21:14

Ами не виждам как да стане без чип. Помпата подава гориво и дюзите впръскват количеството като за 2,2 обем на двигателя.
Според мен ще се получи едно здраво пушене заради богата смес.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2016 - 04:40

А дали турбото няма да компенсира със повече въздух?
Отговори

hudson снимка hudson 19 ноември 2016 - 15:53

Няма как да компенсира - ЕКУто смята горивото според показанията на дебитомера.
Разликата между сегашното ти турбо и това на 2,2 е че второто е със променлива геометрия - на практика, двигателя има по стръмна крива на въртящия момент.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 19 ноември 2016 - 16:43

Колега, без да се обиждаш, ама прочете ли какво си написал?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 ноември 2016 - 09:34

Да споделя колеги опита си от промените. Колата е Зафира и е със мотор Y20DTH, сменени са помпа, дюзи и турбо, които са свалени от различни мотори, но все са Y22DTR. Колата няма пушене никакво, даже и при палене. Върви си стабилно във ниските обороти, което го нямаше със оригиналното турбо. След 2500 оборота се усеща включването на втора степен на турбината и става много приятна за каране. Ограничението от 5000 оборота си стои, не може повече. За максимална скорост не е пробвана, стигнах максимум 170, но се усеща че може още, пътя не беше за по висока скорост. Не смятам да отивам на чиптунинг по простата причина че в момента въздуха е много, ще опитам да увелича горивото със един пауърбокс. Ако някой се интересува от тази „гимнастика” може да ми пише, ще отговоря :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 28 ноември 2016 - 09:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg