Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем с паленето на Vectra B 2.0 DTI 16V

Гостvilizar85_* 28 август 2011 - 20:03

Здравейте имам един много голям проблем, миналата сутрин като тръгвах за работа се опитах да запаля колата.Запали за няколко секунди и започна да тресе и до там след това не можах да запаля. С един приятел махнахме горивния филтър и сложихме ръчна помпа. Сутрин трябва да помпам, за да запали. Вчера ходих до Опел и ми казаха,че това въобще не е бил проблема затова, че не мога да паля.Каза ми че трябва да сменя един маркуч който влиза в двигателя. Така аз си го купих заедно с три тройника. Та моя друг проблем е, че като сваляхме горивния филтър с моя приятел скъсахме маркучите който влизат в самия филтър заедно с щипките. Ходих в няколко морги но ми казаха, че няма как да си ги намеря тези маркучи, защото те били ги рязали като вземат колата. Ако някои ги има ще бъда много благодарен ако ми ги продадете, защото оригиналните в Опел струват 250 лв. Благодаря предварително!
Отговори

autozaks снимка autozaks 28 август 2011 - 20:46

Как пък успяхте да ги скъсате тея маркучи бе колега? Те са пластмасови тръби с бързи връзки ако трябва да сме точни. Сега за 10 лв. в някой сервиз да ти сменят горивния филтър си отвори работа за 250. Мисля че имам такива тръби ама ще погледна утре в сервиза и ще ти пиша.
Отговори

Гостvilizar85_* 29 август 2011 - 08:29

 autozaks, на 28 август 2011 - 20:46, каза:

Как пък успяхте да ги скъсате тея маркучи бе колега? Те са пластмасови тръби с бързи връзки ако трябва да сме точни. Сега за 10 лв. в някой сервиз да ти сменят горивния филтър си отвори работа за 250. Мисля че имам такива тръби ама ще погледна утре в сервиза и ще ти пиша.




Еми и аз се чудя ама явно те са били здрави ама този моя приятел явно ги е скъсал след като ги е махнал. Нали знаеш, че ние българите като махнем нещо нямаме навика да го пазим а го трошим или изхвърляме. Много ще ти бъда благодарен ако провериш дали имаш тези тръби, че иначе работа става много скъпа :)
Отговори

Гостvilizar85_* 30 август 2011 - 07:16

Здрасти малко сигурно нахално от моя страна, ама да те попитам дали си проверил за тези пластмасови тръби за които попитах. Защото нали каза, че може д аимаш в сервиза.
Отговори

Гостvilizar85_* 05 септември 2011 - 08:55

Здравейте някой да продава ГНП за Вектра Б 2.0 1.6 V дизел?
Отговори

ГостDragomir17_* 17 септември 2014 - 09:35

Чета заглавието на темата но нищо точно по нея и виждам че е стара темата но все пак ще попитам защото и аз имам проблем с паленето.
Моята Вектра е Б 2.0 DTL 16v 82 hp 1999г. и проблема ми е следния купих колата преди 4 дни и беше видимо в много добро състояние дори си я докарах на ход, след което я оставих на паркинга и не е палена на следващия ден а на по следващия като пробвах да я запаля и не искаш мъчих я известно време и накрая викнах да ме дръпнат и запали видму няма проблеми двигателя мърка супер няма тропане клопане по него от за димът не е черен аве всичко си изглеждаше наред. Така карах я същия ден без проблем и на другия също но вчера като си я оставих на паркинг и на сутринта пак не искаше да запали предполагам че ако я дръпнем пак ще си запали и да кажа че акомулатора ми е добър явно не е от него причината.
Тъй като това ми е първият Опел нямам особени познания за него да не кажа никакви но (все пак според мен гълта въздух от някъде) за това ви моля някой да ми каже какъв е проблема според вас и евентуално как да го отстраня?
Благодаря ви предварително..
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 17 септември 2014 - 16:49

 Dragomir17, на 17 септември 2014 - 09:35, каза:

Чета заглавието на темата но нищо точно по нея и виждам че е стара темата но все пак ще попитам защото и аз имам проблем с паленето.
Моята Вектра е Б 2.0 DTL 16v 82 hp 1999г. и проблема ми е следния купих колата преди 4 дни и беше видимо в много добро състояние дори си я докарах на ход, след което я оставих на паркинга и не е палена на следващия ден а на по следващия като пробвах да я запаля и не искаш мъчих я известно време и накрая викнах да ме дръпнат и запали видму няма проблеми двигателя мърка супер няма тропане клопане по него от за димът не е черен аве всичко си изглеждаше наред. Така карах я същия ден без проблем и на другия също но вчера като си я оставих на паркинг и на сутринта пак не искаше да запали предполагам че ако я дръпнем пак ще си запали и да кажа че акомулатора ми е добър явно не е от него причината.
Тъй като това ми е първият Опел нямам особени познания за него да не кажа никакви но (все пак според мен гълта въздух от някъде) за това ви моля някой да ми каже какъв е проблема според вас и евентуално как да го отстраня?
Благодаря ви предварително..
прочети първия пост http://www.opelclub....showtopic=65264
Отговори

ГостDragomir17_* 28 септември 2014 - 18:00

 mrsch66, на 17 септември 2014 - 16:49, каза:

прочети първия пост http://www.opelclub....showtopic=65264




Е сега да ви кажа и ко се получи при мен за карах колата на майстор ушким бил много добър знам ли и оставих колата при него и ми е сменил горивопроводите кутията на горивния филтър сложили са някаква метална каза че е махнал излишната нафта да не влиза в помпата ми да се връща към филтъра и каза че дузите ми са били много лабави и ги е натегнал и за всичкото това ми взема 110 лв.
и след тоя ремонт колата работеше без проблем в продължение на седмица и от днес ми се случи пак проблем сутринта запали колата от раз по работи около 3-4 секунди и угасна след което завъртях един два пъти но не запали на третия завъртях по дълго и запали, возих се през деня из града върших си работа и нямаше повече проблеми до преди час пак пробвах да запали същия проблем запали от раз угасна и след това като въртиш на стартер се тресе колата пробвах два пъти и се отказах да не би да се прецака още нещо?
Някой с коментар на моя проблем ще съм много благодарен...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg