Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

ivan_pop снимка ivan_pop 18 юли 2015 - 07:14

 Коцето, на 17 юли 2015 - 20:29, каза:

И всичко това за X16XEL !!! задвижването на дроселната клапа е с жило, и как трябва да работи темпомата? :confused:

Темпомата за мотори с жило на газта представлява едно блокче от което излиза жило.Това жило се закача на дросела.
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 юли 2015 - 08:35

Благодаря! не знаех че съществува такова решение, това някаква оригинална разработка ли е или дело на тунинг фирма. Може ли някакъв линк или повече инфо за разглеждане.
Отговори

didko_just снимка didko_just 18 юли 2015 - 08:44

Това е оригинално от производителя.Това представлява.

Прикачено изображение
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 юли 2015 - 12:22

Търся такава джаджа,че да си монтирам на моята кола.Става от Вектра Б и от Омега Б.Ако някой има да пише на лични!
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 юли 2015 - 19:11

Виж първо дали газта ти е с жило или електронна. На единия модел мотор 1,8 е без жило и е много лесно. Нямам спомен дали беше на XE или XE1.
Мнението беше редактирано от k opel e: 19 юли 2015 - 19:12
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 юли 2015 - 20:18

Чак Z-ките са с електрически дросел, и аз се заинтересувах от тази джаджа и снощи си играх да търся в И-бей но не би. Сега обаче ми е интересно тоя 5-пинов конектор къде се свързва, джаджата кой я управлява? трябва да е ЕКУ-то, или поне да има връзка с него, той (ЕКУ) от своя страна подготвен ли е за джаджата? има ли изведени пинове за такава връзка? май много разсъждавам вече :wall: .
Отговори

MUTE_86 снимка MUTE_86 20 юли 2015 - 20:13

 didko_just, на 18 юли 2015 - 08:44, каза:

Това е оригинално от производителя.Това предствлява.
Публикувано изображение

Колега да те попитам,а и не само теб ами всеки които знае,тази планка която е до самоя модул на темпомата ли държи бронята на жилото му,че нещо немога да разбера каде точно се захваща тя ,а и самото жило как се захваща към жилото на газта.Благодаря предварително на всеки помогнал.
Отговори

valipp снимка valipp 27 юли 2015 - 15:49

здравейте искам да питам за темпомат астра г x17dtl
възможен ли е монтаж. Имам лостче, бутон на съединителя, и бутон на спирачките 4п. активирам го през c op-com през z16se и нищо не става
Отговори

Aleks_Meriva A снимка Aleks_Meriva A 29 юли 2015 - 07:14

Здравейте колеги,
Искам да питам някой слагал ли е темпомат на Мерива А 1.8бензин?
Проследих темата, свързана с тази екстра от начало до сега но неможах да видя, схеми за свързване от ЕКУ до ключът и бутонът на педала.
Моята кола няма точно тази инсталация, която ако мога да направя с ваша помощ, ще е супер.
Необходимият лост с бутони и букса(четири кабела), за ръчна скоростна кутия както и ключ(бутон) за съединителя ги имам,също така темпомата е разрешен в Опком.
Моля за съдействие, ако някой има полезна информация ще се радвам на помощ.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 27 ноември 2015 - 19:01

Четох темата ,но пак да си питам - имам буксата

Прикачено изображение

поръчах си и това лостче http://www.avto.bim....p43784m413.html работата трябва да е "plug and play"
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 20:58
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 ноември 2015 - 19:35

 maxuel82, на 27 ноември 2015 - 19:01, каза:

работата трябва да е "plug and play"

Не е задължително.Слагаш лостчето и пробваш.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 01 декември 2015 - 16:55

Лосчето дойде и го монтирах, но не иска да заработи темпомата ! Или аз не го пускам както трябва - нали "I" се натиска след като се достигне желаната скорост ??? Да не би да трябва да се държи по-дълго ввреме натиснато :confused:

Прикачено изображение

Четох в темата, че на дизелите ставало без преработки !Сигурно аз съм карък ! Y20DTH e мотора !!!
Мнението беше редактирано от dvasilev: 21 май 2017 - 20:57
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят.
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 декември 2015 - 17:06

Ако имаш плюса на лостчето и трите нормално затворени контакти са в ред, този на "0", на спирачката и съединителя трябва да тръгне. На Астрата на синът ми със същия мотор Y20DTH тръгна от раз. Опкома чете състоянието на контактите.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 декември 2015 - 17:09

Бе по спомен I трябва да се натисне. Долното със сигурност изключва. По спомен цъкаш тва към теб да възстановиш последната използвана скорост, а задното да зададеш нова. Не са мн комбинациите. Излез някъде на булевард вдигни над 30 км и цъкай едно по едно докатно не подхване :) С Има 5% шанс да иска активация с оп-ком. С това към таблото може да увеличиш скоростта а с това към теб да я намалиш при вече активиран темпомат

не трябва да си натиснал съединител и сприачка, защото го спират.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 декември 2015 - 11:32
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 01 декември 2015 - 17:31

Ей ся го пробвам и пак не ще гадината ! Ускорявм до 80км/ч натискам "I" и нищо не става ! Сега ще ида да проверя дали има бушон на 37 или 38 -ма позиция мисля беше за темпомата ! Да не би да са ми набутали дефектно лостче :confused:
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 декември 2015 - 17:36

Вади тогава лостчето и провери на оммер веригите на трите контакта. "0" затворен, "I" и "R" отворени.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 декември 2015 - 17:49

Да нямаш преебана стоп машинка някъде? Свали ги и ги почисти.
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 декември 2015 - 17:57

Няма смисъл от гадаене. Както казах с опкома става за минута четенето на състоянието на контактите.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 01 декември 2015 - 18:10

Сега прегледах - имам машинка на съединителя с два кабела и на спитачката с 4 (доколкото можах да видя през кората) ! Сложих бушон в 37-ма позиция и пак не ще ! Утре поръчвам опкома и ще видя къде е проблема ! Е нема по-голям карък от мен !! :nea:
Мнението беше редактирано от maxuel82: 01 декември 2015 - 18:11
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 декември 2015 - 18:17

Нищо не ти пречи да провериш на пин "B" на куплунга за плюса. Идва черен проводник от контакт и след куплунга към лостчето е червен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg