Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

темпомат опел омега

kolio.3 снимка kolio.3 25 март 2017 - 19:34

здравейте, днес си сложих лостче за мигачите с управление за темпомат но не тръгва нищо, някой да има предположения.
лостчето е чисто ново колата е омега б 2.2 бензин 2000 година.
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 март 2017 - 19:38

Трябва да четеш тук. Вярно, че са много коментарите и отнема часове.
http://www.opelclub....showtopic=44328
Отговори

kolio.3 снимка kolio.3 25 март 2017 - 20:00

то верно много четене иска ама...ужас
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 март 2017 - 20:06

Трябва да провериш дали за останалата инсталация - най-вероятно я имаш след имаш за лостчето - а тя се състои:
- букса около педала на съединителя за стоп машинка - има различни видове - обикнове са 2 пинчета , но може и с 3ри/както е x18xe1, на астра г и зафирич/
- буксата на стоп машинката на спирачката - обикновено с 4ри пина, но самата машника е с 2, така че търсиш с 4ри или с колкото ти е буксата

Не знам твоя мотор със жило на газта или потенциометър. Май нямаш жило, така че ще минеш без моторчето с жило на него което дърпа дросела.

ето едно линкче :)

темпоматче на х18хе1

лудница е :fire:
Мнението беше редактирано от Silencer: 25 март 2017 - 20:07
Отговори

kolio.3 снимка kolio.3 25 март 2017 - 20:15

не ми е с жило газта с потенциометър е а щом имам изведена букса до лостчето вероятно ще имам и до педалите.
утре ще гледам а ако нямам скъпи ли са?
Отговори

Silencer снимка Silencer 25 март 2017 - 20:25

оуууу, компликейтед...

Значи щом я имаш буксата слизаш долу при педалите и гледаш високо за буксите - има видове и видове - при теб може да само с две пинчета, тя е по-евтина със сигурност, щото тая на снимката от линка която съм ти дал с 3 пина няма заместителна на пазара, само оригинал на ГМ, няма я по моргите щото масово намирах с 2пина. Цената на тази с 3 пина 100-110 лв и чакаш за доставка до Бг, щото това никой не го търси.

На спирачка стоп машинката я има - мисля че от дизелите стават там са масово на 4ри пинова машинка, има заместителни по магазините които са между 20 и 40 лв нова.
Аз нова няма да взема каквото и да става, тъй като аз тая седмица също ще слагам темпомат.

Морги , гледаш по сайтове за онлайн пазарувене/оня с трите букви/ и питаш , нахалстваш и както аз мислех че няма...така сега имам поне 2 предложения.

Може да се наложи и софтуерна активация на автопилото - влиза че оп-ком , ръчка се там и се активира тази екстра, като в зависимост от годините и модела на колата може да иска Кар-пас, код който трябва да имаш, ако нямаш трябва в оторизиран сервиз да ти го дадат срещу съответната сума.

Най-простия вариант - намери машинките 2ра ръка, сложи ги, пробвай да тръгне ... и ако не стане отиваш на диагностика с посоченото в предишния абзац.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg