Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Проблем с шум от радиото на Астра Н

GodFa7her снимка GodFa7her 16 ноември 2017 - 19:56

Здравейте колеги, от няколко дни имам проблем с радиото на колата. При даване на контакт, от тонколоните започва да се чува силно бръмчене, което продължава дори и след като го изключа. Не може нито да се намали, нито усили от бутона за звука. Дори след като извадя ключа от колата, неприятния шум продължава да се чува близо минута след това. Ще съм благодарен, ако някой може да помогне със съвет.
Мнението беше редактирано от GodFa7her: 16 ноември 2017 - 19:59
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 21 ноември 2017 - 19:54

Проблемът се оправи след като продухах платките на радиото с горещ въздух, предполагам, че е имало лек конденз и от там е тръгнало всичко.
Отговори

bat van снимка bat van 21 ноември 2017 - 19:59

Какво означава горещ въздух.Пистолет за горещ въздух,станция за запояване или сешоар примерно.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 ноември 2017 - 23:52

 GodFa7her, на 21 ноември 2017 - 19:54, каза:

Проблемът се оправи след като продухах платките на радиото с горещ въздух, предполагам, че е имало лек конденз и от там е тръгнало всичко.

Ако пак се появи този шум, пак ползвай горещия въздух да си откриеш калпавия кондензатор и да го смениш. Нагрявай елемент по елемент.........от опит. :icon_wink2:
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 23 ноември 2017 - 19:26

 Стаевски, на 21 ноември 2017 - 23:52, каза:

Ако пак се появи този шум, пак ползвай горещия въздух да си откриеш калпавия кондензатор и да го смениш. Нагрявай елемент по елемент.........от опит. :icon_wink2:


Проблемът се появи отново, носих го на двама майстори, но така и не успяха да го оправят. Решил съм вече да го сменям с радио от друга Астра. Благодаря на колегата Стаевски за съвета, но за съжаление нямам уменията да се справя сам със задачата, а и не можах да намеря човек, който да го оправи.
Мнението беше редактирано от GodFa7her: 23 ноември 2017 - 19:31
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 ноември 2017 - 23:25

Според мен ако един е "калпавия", то всичките ще са около неговата линия - тоест предстои им скоро да станат калпави...
Тъй че отвори ли се такова нещо - де що видиш голям електролит - сменяш по ред на номерата. То не че са много - най-много 5-6 да са в такъв плеър
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg