Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Автоматично палене на фаровете

kcvetkov снимка kcvetkov 07 септември 2012 - 15:06

Като че ли не ми стигат проблемите дето ми ги създава жената, та и аз май започнах да се чудя какъв проблем да си създам самичък с колата :nea:
Купих си ето това автоматично устройство за включване и изключване на автомобилни фарове.

http://www.tpetrov.c...9E%D0%92%D0%95#

Уж монтажът трябваше да бъде много лесен: "Монтирането на устройството е елементарно - подвръзвате
"КОНТАКТЕН КЛЮЧ" съответно +12V- и -12V към масата ,
"КЛЮЧ СВЕТЛИНИ" към превключвателя за светлините на
автомобила."

ДА АМА НЕ!!
След като отворих превключвателя за светлините на вектрата се оказа че там крачета има бол.
Някой от вас монтирал ли е такова устройство на колата си за да обясни към кои точно клеми трябва да се свърже??
Отговори

румънеца снимка румънеца 07 септември 2012 - 23:25

Колега вместо към контактен ключ го вържи към кабела на генератора той е син с бяла лента минава над бушоните огледай внимателно с подвижна лампа и вместо към ключа за светлините го вържи към бушона за късите и габаритите.И си готов за шофиране.това щети отнеме 30 минути работа.Успех.Напиши в гугал-леси-и виж какво предлагат.
Мнението беше редактирано от румънеца: 07 септември 2012 - 23:28
Отговори

Krasy_SZ снимка Krasy_SZ 08 септември 2012 - 12:09

 румънеца, на 07 септември 2012 - 23:25, каза:

Колега вместо към контактен ключ го вържи към кабела на генератора той е син с бяла лента минава над бушоните огледай внимателно с подвижна лампа и вместо към ключа за светлините го вържи към бушона за късите и габаритите.И си готов за шофиране.това щети отнеме 30 минути работа.Успех.Напиши в гугал-леси-и виж какво предлагат.

За генератора го разбрах, ама това за бушона.... Нали в една електрическа верига предпазителя е в самото начало, иначе няма да предпазва цялата верига, а само контура след него. На предпазителя задължително има +12V независимо от позицията на селектора (ключа). Моята идея, е да поставя релето за автоматично включване на фаровете, но в същото време искам когато то не е включено да запазя функционалността на "ключа". Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с таз задачка и какво и е решението? Аз имам някои идеи, как това да се направи с диоди и контактори..... но ако някой знае по-лесен начин ще съм му благодарен да сподели. Всъщност, ако някой има ел. схемата на колата... то няма начин да не може да се направи това и то без доста преправяния, тъй като движението с включени светленни през деня е задължително не само в България. Автомобилните производители имат това предвид и много често стандартната ел. инсталация включва и тази "екстра" но е въпрос на няколко релета за да се активира.
Мнението беше редактирано от Krasy_SZ: 08 септември 2012 - 12:46
Отговори

mely снимка mely 10 септември 2012 - 09:09

Има изписано из форума http://www.opelclub....howtopic=103397
Да има си оригинално реле.Друг е въпроса дали имаш окабеляване.Повечето имат но аз уви няма а реле имах .Трудно се намира релето.
Отговори

nikinikolov снимка nikinikolov 10 септември 2012 - 12:41

защо търсиш незнайни кабели. Отваряш бушоните, бъркаш с ръката с "S" чупка на ръката, вадиш буксата за релето за дневни светлини, като предварително си набавил кабелни обувки /от плоските/ или както им е името, термо шлаух - по убав е с лепило вътре, и за 10 мин. си готов. Поздрави.
Отговори

Krasy_SZ снимка Krasy_SZ 11 септември 2012 - 10:18

 nikinikolov, на 10 септември 2012 - 12:41, каза:

защо търсиш незнайни кабели. Отваряш бушоните, бъркаш с ръката с "S" чупка на ръката, вадиш буксата за релето за дневни светлини, като предварително си набавил кабелни обувки /от плоските/ или както им е името, термо шлаух - по убав е с лепило вътре, и за 10 мин. си готов. Поздрави.

Ок това мога да направя но схема да имаш? Дай малко инфо по въпроса. С колко релета си реализирал схемата, какви (нормално отворени или затворени контакти) и как се свързват (кой контакт на коя клема), аз намерих оригиналното реле ама е 130лв....... което е малко множко. Ако някой има релето нека го премери и да даде логиката на отваряне и затваряне на контактите. Ако има някой от Стара Загора, който има такова реле и е съгласен да помогне, аз ще го премеря и реализирам с обикновенни и евтинни релета ислед това ще публикувам тук схемата на свързване.
Мнението беше редактирано от Krasy_SZ: 11 септември 2012 - 10:26
Отговори

bollbe снимка bollbe 22 септември 2012 - 12:41

Здравейте.Искам да питам за vectra B 2000г. с двигател x18xe1 понейе всеки говори че фаровете се палят 2 секунди след старт на двигателя,дали мойе да се направи и да се гасят след оптределено време след гасене на двигателя.Също дали има букса за реле за дневни светлини и каде се намира?
Отговори

titan22 снимка titan22 22 септември 2012 - 13:06

Имаш букса,само трябва по-яко бъркане около таблото с бушоните а и от друг форум аз си купих оригинално реле за Опел на цена 40 лв.Ако искаш мога да ти дам координати на продавача на ЛС.
Отговори

bollbe снимка bollbe 22 септември 2012 - 18:47

Добре де това реле за дневните светлини за допалнително слагани светлини ли е или фабрични някакви и как се пускат сас габаритите ли.А това с бъкането вече съм го отренирал но не съм знаел че има такова нещо.Няма да е лошо да дадеш някакви кординати на лична.А имат ли тези модели авоматично палене на фаровете или е за по новите.
Мнението беше редактирано от bollbe: 22 септември 2012 - 18:50
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 септември 2012 - 18:32

За фабрична инсталация става дума колега. Пали габарити на контакт и къси след старт на ДВГ.
Трябва да имаш инсталация и букса някъде около бушоните зад таблото. Имаше някъде в темите и снимки.
Трябва и да сложиш предпазител 10А на 32 позиция, ако не се лъжа. За целта е необходимо да провериш дали има клеми в това гнездо. На капака на предпазителите (бушоните) трябва да е означен с (S) Scandinavia.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg