Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra C Z22SE

RSXA снимка RSXA 18 ноември 2014 - 18:49

Здравейте,

минах около 1000 км след смяната и засега нищо, няма харчене на масло. Мерих компресия и двигателя е в перфектно здраве. Няма пушеци и нищо. Баща ми кара вектра б служебна със същият мотор и моята върви повече и по-добре работи. Посъветваха ме да си сменя гумичките все пак и гарнитура и ако падне до 2 литра нищо повече да не правя. Дори с това масло мисля, че ще падне под 3 литра и направо се чудя дали да се разправям. С много сервизи говорих и хора на които им имам доверие, даже я карат колата и викат, че е самолет и това си е от гумички. Е то и на газ върви малко повечко тази кола де от бензина :)
Отговори

Plamen Dimitrov снимка Plamen Dimitrov 19 ноември 2014 - 20:07

Колега, този мотор не искаше друго освен 5 W 30. Именно заради разпръсквачите на веригата. Имайки предвид, че предписаното от завода най-добре и се отразява, защо не ползваш него? И вместо предписаните 10к км си го сменяй на 8к. Така няма и да забележиш харч на масло. Тя го гори в последните няколко хиляди. Това е от моя опит с този мотор.
Мнението беше редактирано от Plamen Dimitrov: 19 ноември 2014 - 20:07
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 09 март 2015 - 12:36

Колега какво стана със загубата на масло. След смяна на вискозитета продължава ли да го пипа.... ?
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 25 юни 2017 - 16:07

Х
Мнението беше редактирано от stefan_stan: 25 юни 2017 - 16:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg