Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем

dmal снимка dmal 03 август 2007 - 09:25

Здравейте, моля за помощ
След като почистих охладителната система с препарат, температурата не се качва повече от 35/40 градуса.
Кажете от къде може да е станал проблема.
Отговори

batececo снимка batececo 03 август 2007 - 09:30

Може би термостата ти стои постоянно отворен... Аз за това се сещам - при мен е така и зимата съм с кашон тунинг на решетката...
Отговори

dmal снимка dmal 03 август 2007 - 13:13

Преди профилактиката всичко си беше наред, едва след това се появи този проблем.
Отговори

Иво снимка Иво 03 август 2007 - 13:14

Според мен проблема ти е в датчика. Не може да не загрява повече от 35-40 градуса
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 03 август 2007 - 13:46

Както казаха колегите, или термостатът се е прецакал, или датчика не е наред. Ама за какво го направи това почистване?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 03 август 2007 - 14:49

Според мен датчика нещо не е наред,щото дори термостата да запецне ще загрее повечко от 40 градуса!Моята например беше със запецнал термостат на отворено и за около 10-12 километра вдигаше ~80 градуса.Така,че първо колегата да смени датчика и после да гледа термостата.А между другото като караш няколко километра спри отвори капака и ще усетиш,че температурата е над 40 градуса
Отговори

dmal снимка dmal 03 август 2007 - 14:50

Еми дет се казва стоял, стоял и казал на магарето чуш.
Реших да сменям антифриза, незнаех колко време е в колата, макар че от както я взех 2004 нямах проблем никакъв с охл.система 75/80 градуса плюс това съм го и тествал във фризера, но четох че антифриза след 2/3 години си променял смазочните качества и заради това
пропуснах да спомена че и парното неработи добре.Всичко описано по горе от мен е веднага след профилактиката, преди това всичко си работеше в границите
Отговори

dmal снимка dmal 25 септември 2007 - 10:28

Благодаря Ви за отговорите, проблема е решен.Оказа се датчика <_< що не почнах от него при смяната, щях да си спестя смяната на здравия ми термостат
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg