Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво да гледаме при покупка на автомобил !

zdravkop снимка zdravkop 19 април 2016 - 14:12

sathv, що говориш глупости??? Курници, съдрани гъзове, гнилочи??? ГолЕм специалист се извъди!!! Преди два месеца продадох моята Вектра Б фейслифт Х20ХЕВ седан в перфектно състояние, със сменени: ангренаж и ролки, съединител комплект и лагер помпа, чисто нов акумулатор, чисто нов изпарител, и малкото ръждичка дето я имаше изкърпена от майстор, и т.н. и т.н. само за 2700!!! Ако знаех щях да я пазя за колегата. Не обърквай човека и го остави да търси! Аман от специалисти като теб, дето си нямат ва понятие!!!
П.С. Ето и темата за колата ми! http://www.opelclub....1
Мнението беше редактирано от zdravkop: 19 април 2016 - 14:14
Отговори

sathv снимка sathv 19 април 2016 - 14:36

Тия неща на мене не ми ги разправяй. Вектри Б съм виждал достатъчно. Едно оправяш друго заминава. Наслушал съм се на термини като перфектна,уникална,без забележка, сядаш и караш и т.н. Кое е перфектното? Тя вектрата още излязла от завода не е перфектна. Търкаляна 10 години из запада. После още толкова из дупките на България. Оригинална част не е виждала. Двайсет годишни кабели, маркучи, семеринги, всевъзможни пластмасови детайли кое му е перфектното? Туй, че е сменен ангренажа, ролките и акумулатора не я прави перфектна. Има още 5000 детайла в тази кола на които им е минало времето и всеки момент може да измяцат. Щото в крайна сметка човек получава това за което е платил.
Отговори

dxl снимка dxl 19 април 2016 - 14:37

Не съм с илюзията, че ще е безпроблема. От къщите като ги гледам са масово с провиснали брони и избила ръжда. Най-вероятно са седели с месеци. Тия, които са с регистрация тук и са карани, поне имат платени данъци и ГО, а може по-лесно да се мине през сервиз, отколкото да се занимаваш с репатраци и пр.
Набелязал съм една плевенска 2.0 с ГИ, която има леко издрано по дясна броня (явно е забрала стена)и леко натиснато на десния кланик, до багажника. Цената ѝ е 2800.
Другата е от Своге, пак с ГИ, но е в по-окаяно състояние (всъщност повече е мръсна). Цената ѝ е 2500, като преди това беше пусната за 2000, което е достатъчно да се замисли човек защо се продава на такава цена, като е с нов акумулатор и обслужена.

Принципно нямам спешна работа. Не е като сега да съм слязал от колата и да искам веднага...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 април 2016 - 17:08

sathv, ти освен да смърдиш във форума нещо друго правиш ли? Плюеш като прошляк, което издава комплекси. Имай си ги, но не ги избивай тук. Знам състоянието на колата си, знам как съм я поддържал, познавам човека, от който я купих, така че твоите плямпания не ме касаят.
Колега dxl, дай да я видя тая плевенската Вектра.
Отговори

indi снимка indi 19 април 2016 - 20:23

 dxl, на 12 април 2016 - 17:28, каза:


Познавате ли някой (частно лице или от сервиз),който извършва услугата оглед на място. Да види двигателя, да се повози за да чуе окачването, да се направи диагностика.
Много ще се радвам ако имате да споделите опит.

Колега,нищо сложно и "специално" няма в огледа на кола с цел покупка.Две-три са основните неща за гледане,другото е късмет/като при женитбата/ Гледаш тръбата на ауспуха отзад,където излиза пушилката. Ако има черен,мазен обръч отвън,около тръбата,значи гори масло/проблем/. Ако при първоначално запалване отзад изпуши -проблем,колкото повече е пушека-толкова по-голям е проблема/гори масло/. Ако пушека е черен-сегменти за смяна, ако пушека е син-гумички на клапаните за смяна.Возиш се в нея и слушаш--тропа отпред- шарнири,/тампони.Тропа отзад-тампони. Натискаш силно няколко пъти всеки един от четирите ъгъла на колата-ако люлее след като си спрял натискането-изпуснал амортисьор. Ако е бензинова колата-слушаш за разбити ролки/лагери на ангренажа. Ако са разбити звука е като дрънчене /свирене/ на разбит лагер.Общо взето това се гледа и установява,другото е късмет. При стари коли винаги може да се случи нещо в последствие,което няма как да се предвиди.Успех.
Отговори

dxl снимка dxl 20 април 2016 - 21:42

Попринцип знам какво да очаквам от работещ двигател, като звук и поведение. Баща ми има Вектра Б 1.6 16в. Повече ме притеснява да няма много гнилоч отдолу, което няма как да го видя, без да се вдигне (или да е на канал).
Другото е диагностика - дали няма проблем с някой датчик, дали не е било бушонирана и възглавниците да са разкачени пр.
Мнението беше редактирано от dxl: 20 април 2016 - 21:43
Отговори

калекото снимка калекото 03 септември 2018 - 21:47

 dxl, на 20 април 2016 - 21:42, каза:

Попринцип знам какво да очаквам от работещ двигател, като звук и поведение. Баща ми има Вектра Б 1.6 16в. Повече ме притеснява да няма много гнилоч отдолу, което няма как да го видя, без да се вдигне (или да е на канал).
Другото е диагностика - дали няма проблем с някой датчик, дали не е било бушонирана и възглавниците да са разкачени пр.

Диагностика може да се направи и на място! Про отворена врата се натискат педалите на газта и спирачката, след което ключа се дава 'на контакт' (без да се завърта стартера). На мястото на километража се изписват кодовете на грешката, като за разшифроването им ще е нужен интернет.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от калекото: 17 септември 2018 - 16:14
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 09 септември 2018 - 17:53

????
Отговори

калекото снимка калекото 17 септември 2018 - 16:23

 WaR LorD, на 09 септември 2018 - 17:53, каза:

????

В предишния си пост вмъкнах картинка на километража. На първия ред е изписано ECN (error code number). На вторият ред е кода на грешката. В случая няма грешка (6 нули) и колата е изправна. При мен се появява 059761, която се трансформира в грешка Р0597 (не знам как се трансформират от 6 знака в 4 такива, които се публикуват като таблици с грешките и затова е необходим интернет - пиша в гугъл 6 знака и намирам отговор като 4 знака и разшифровка). Моята кола е на газ и често се появява грешка 017012, която се трансформира в Р0170. 010508 пък се трансформира в Р0105. В таблиците се "разшифроват" така:
Р0597 - неипрвен термостат; Р0170 - бедна/богата горивна смес; Р0105 - неизправна ел. верига в датчик MAP.
Аз купих колата със светеща "икона" "енджин". С лаптоп разчетоха Р0135 (Нагреватель датчика кислорода 1 (банк 1) неисправен). Смених ламбда-сондата и "иконата" загасна.
Мнението беше редактирано от калекото: 17 септември 2018 - 16:29
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 13:23

Здравейте колеги,

Аз тръгнах от Юли 2018 да търся автомобил на стойност 10-15000 хил. лева и все още не съм намерил. Ще подчертая, че аз лично за себе си правя така и по-такъв начин си организирам огледа на автомобил. Само да кажа, че това е само за БЕНЗИНОВ автомобил. Избирам си автокъщите първо и дадени автомобили, и ги набелязвам като списък, коя с какъв приоритет е, обаждам се и питам дали е активна обявата. На следващия ден отивам 10-15 мин преди да е отворила автокъщата.Вземам Digiprog, OpCOM, DS150E, тестер за боя, тестер за изгорели газове който се поставя на разширителния съд. Винаги проверявам автомобила ако е студен, ако е топъл или джамбазина каже, че го е палел преди това заради някои друг или измисли някакво друго оправдание, повечето пъти подминавам този автомобил. Гледам за маркучи, ауспух, масло, кабели, махам от букси дадени сензори или датчици да проверя дали са вързани, с ендоскоп гледам за течове и други проблеми ако има на места, където с око не може да се види, за ръжда и удари, къде е китосвана (ако има), в какво външно състояние е като цяло. Преди да я запаля я закачам на диагностика и гледам какво показва компютъра. След това я закачам на digiprog-a и там следя какво показва устройството. Ако сметна, че нещата са добре тогава запалвам автомобила. Слушам двигателя, гледам живите данни. Оставям да работи автомобила, 5 мин да загрее, като през това време оглеждам ауспуха отзад. След като е "позагряла" я форсирам леко и ако всичко е наред, отивам на тест драйв, разбира се джамбазина с мен го вземам. Съединител, спирачки, пълни дясно/ляво, ослушвам се за хлопане и тропане, форсиране до 5-7 хиляди оборота и още други неща. След това спирам, изключвам автомобила, оставям на контакт и връзвам отново на диагностиката. Чета какво е записано. Махам капачката на разширителния съд, слагам едни пипетки на гърлото, паля автомобила и чакам дали химичната смес ще се оцвети... Започвам да си правя калкулации и след това започвам да се пазаря (като на пазара :D), като описвам какво и има на колата, и колко горе долу ще струва.
Ако джамбазина се съгласи с мен, ще има сделка, ако не всеки от където е и продължавам.
Така, ето статистика водена от мен в една екселска таблица (ще съкратя доста да не става дълго):
VAG автомобили с двигател 2Е, AGG и ADY, от тях 2 от 10. Само два екземпляра двигателите и технически бяха добре. Причината е еднаква и за двата: РЪЖДАТА
Lexus R350 2006 година - Ставаше. Проблем с газовият инжекцион и отделно имаше проблем с компресора на въздушното окачване, както и проблеми с датчици (които не бяха фрапантни). Джамбазина не смъкна цената достатъчно.
GM Opel-и с двигатели Z14XEP, Z18XER, A16XER, Z20LEH, Z18XE (само един), 4 от 20. 2 от тях бяха с мотора Z18XER, 1 с Z14XEP, Z20LEH. За тях отново проблем беше ръждата и дребни сензори и датчици. Повечето автомобили, които съм гледал са били внос от Австрия и Германия. От Швейцария намерих внос на Z20LEH.

Пак ще напиша, че така аз правя оглед на автомобил. Не всеки се занимава да носи раница (като турист) и да ходи на оглед. Все пак съм като "арменец" и съм стиснат доста. Тези пари никои освен мен, не знае как съм ги изкарал и колко време съм жертвал за да може да осигуря необходимата сума. Това, че джамбазина обича да надува цените е разбираемо. Важното е, да не го слушате какво говори. Ако не ми позволи да правя тестове на колата, просто продължавам на друго място. Честно казано има хора, които са откровени и си казват, че искат да избият транспорта на автомобила и да има хонорар за тях около 500-1000 лева (ако все още не е напудрена колата). Мен лично са ме гонили от автокъщи като започна дори тестове да правя.
Важното е, че знаете, че парите които са ваши не трябва да ги давате лесно на някого, без проверка от ваша страна.

PS: Не съм написал за частни лица, защото не ми е било приоритет да търся от такива.

Лек ден.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 12 ноември 2018 - 13:25
Отговори

sdonio снимка sdonio 12 ноември 2018 - 14:44

 rocket_strike, на 12 ноември 2018 - 13:23, каза:

Здравейте колеги,

Аз тръгнах от Юли 2018 да търся автомобил на стойност 10-15000 хил. лева и все още не съм намерил. Ще подчертая, че аз лично за себе си правя така и по-такъв начин си организирам огледа на автомобил. Само да кажа, че това е само за БЕНЗИНОВ автомобил. Избирам си автокъщите първо и дадени автомобили, и ги набелязвам като списък, коя с какъв приоритет е, обаждам се и питам дали е активна обявата. На следващия ден отивам 10-15 мин преди да е отворила автокъщата.Вземам Digiprog, OpCOM, DS150E, тестер за боя, тестер за изгорели газове който се поставя на разширителния съд. Винаги проверявам автомобила ако е студен, ако е топъл или джамбазина каже, че го е палел преди това заради някои друг или измисли някакво друго оправдание, повечето пъти подминавам този автомобил. Гледам за маркучи, ауспух, масло, кабели, махам от букси дадени сензори или датчици да проверя дали са вързани, с ендоскоп гледам за течове и други проблеми ако има на места, където с око не може да се види, за ръжда и удари, къде е китосвана (ако има), в какво външно състояние е като цяло. Преди да я запаля я закачам на диагностика и гледам какво показва компютъра. След това я закачам на digiprog-a и там следя какво показва устройството. Ако сметна, че нещата са добре тогава запалвам автомобила. Слушам двигателя, гледам живите данни. Оставям да работи автомобила, 5 мин да загрее, като през това време оглеждам ауспуха отзад. След като е "позагряла" я форсирам леко и ако всичко е наред, отивам на тест драйв, разбира се джамбазина с мен го вземам. Съединител, спирачки, пълни дясно/ляво, ослушвам се за хлопане и тропане, форсиране до 5-7 хиляди оборота и още други неща. След това спирам, изключвам автомобила, оставям на контакт и връзвам отново на диагностиката. Чета какво е записано. Махам капачката на разширителния съд, слагам едни пипетки на гърлото, паля автомобила и чакам дали химичната смес ще се оцвети... Започвам да си правя калкулации и след това започвам да се пазаря (като на пазара :D), като описвам какво и има на колата, и колко горе долу ще струва.
Ако джамбазина се съгласи с мен, ще има сделка, ако не всеки от където е и продължавам.
Така, ето статистика водена от мен в една екселска таблица (ще съкратя доста да не става дълго):
VAG автомобили с двигател 2Е, AGG и ADY, от тях 2 от 10. Само два екземпляра двигателите и технически бяха добре. Причината е еднаква и за двата: РЪЖДАТА
Lexus R350 2006 година - Ставаше. Проблем с газовият инжекцион и отделно имаше проблем с компресора на въздушното окачване, както и проблеми с датчици (които не бяха фрапантни). Джамбазина не смъкна цената достатъчно.
GM Opel-и с двигатели Z14XEP, Z18XER, A16XER, Z20LEH, Z18XE (само един), 4 от 20. 2 от тях бяха с мотора Z18XER, 1 с Z14XEP, Z20LEH. За тях отново проблем беше ръждата и дребни сензори и датчици. Повечето автомобили, които съм гледал са били внос от Австрия и Германия. От Швейцария намерих внос на Z20LEH.

Пак ще напиша, че така аз правя оглед на автомобил. Не всеки се занимава да носи раница (като турист) и да ходи на оглед. Все пак съм като "арменец" и съм стиснат доста. Тези пари никои освен мен, не знае как съм ги изкарал и колко време съм жертвал за да може да осигуря необходимата сума. Това, че джамбазина обича да надува цените е разбираемо. Важното е, да не го слушате какво говори. Ако не ми позволи да правя тестове на колата, просто продължавам на друго място. Честно казано има хора, които са откровени и си казват, че искат да избият транспорта на автомобила и да има хонорар за тях около 500-1000 лева (ако все още не е напудрена колата). Мен лично са ме гонили от автокъщи като започна дори тестове да правя.
Важното е, че знаете, че парите които са ваши не трябва да ги давате лесно на някого, без проверка от ваша страна.

PS: Не съм написал за частни лица, защото не ми е било приоритет да търся от такива.

Лек ден.


Колега, то хубаво така правиш огледи - "въоръжен" с какво ли не и правещ диагностика почти до безкрай, НО - забравяш едно основно нещо - купуваш кола втора ръка... Мисля, че леееко прекаляваш. Първо - възможно е джамбазина въобще да не е наясно, че колата има даден проблем - едва ли той самият е направил такава диагностика като теб. Второ, той не ти продава безупречен автомобил, а такъв втора ръка и съответно не е длъжен да ти смъкне от цената, че да си ги оправиш ти. Трето - дори и да намериш някога безупречен автомобил, на перфектната цена каква е гаранцията, че няма да дефектира нещо още на първият завой? Та това е кола втора ръка - всичко е въпрос на компромис. Прав си - парите са си твои и ти знаеш как си ги събрал, но никой не е длъжен да ти прави отстъпки заради това. Според мен по този начин едва ли ще си намериш скоро кола, но ти си знаеш най-добре. Аз лично гледах прилично общо състояние на разумна цена и да ми останат достатъчно пари за оправянето на последващите неизбежни дефектиращи неща.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 15:07

Може би си прав за едно, че джамбазина не нужно да смъква от цената. Както се казва, който е на зор, той купува. Аз не съм на зор. В 50% от случаите, джамбазите са на зор да продават, за да могат да внесат други автомобили, такова е естеството на работата им. Те са хора - търговци, разбирам, че и те имат нужда от пари. Лошото е, че повечето от тях вземат автомобили, които са най-вече от моргата в дадени страни (това не гласи за всички). Имал съм случай, джамбазина да ми каже точно това, което си написал, че си няма на представа какво и има, ще я кара да е прегледат и напудрят. Само, че ми казва например, цената на която е взел от еди къде си е била 3000 Евро (ама не се знае с пазарлъка колко е смъкната), транспорта 500 Евро, 500 евро хонорар. Ще я напудри и ще и иска около 10-12 хиляди, и после ще сваля до определена цена. Е обаче и да ми вади телефон, коя е била обявата в нета или снимки на обявата, не е необходимо да му вярвам каквото ми покаже.
Имал съм случаи, които познати след закупуването на даден автомобил, трябва тепърва да правят мотор. На някои автомобили, ремонта прескача 2000 лева с труда. Все пак някои добавки "помагат" за може двигателя да поработи "уж" прилично няколко стотин километра. Интересното е, че някои добавки странното вършат някаква работа, но за мен "майстор" в бутилка няма.
Прав си, че няма да успея да намеря автомобил, който да е добро състояние (много трудно). Ще има дребни забележки, които ще изпусна, ABS/ESP датчици на седалки например, че не работят нагревателите на стъклата или такива, които мога сам да си оправя. Обаче ако има проблем в двигателя, скоростна кутия, ръжда и някои по сериозни проблеми, много ще се замисля. Все пак, първоначално обслужване, гуми, втори чифт джанти с гуми (това си е "глезотия" с която съм свикнал лято/зима), застраховка, каско и другите такси, ами нещата отиват в цифри нагоре и нагоре.
Тактиката ми е също така между 17-21 Декември да пообиколя, да видим дали ще има "отстъпки" от тяхна страна. Тогава е зима, хората пазаруват и да пазара в годините 2015-2017 показва, че не се купуват толкова много коли Декември-Януари. Сещаме се, че тогава парите по-бързо излизат от семейната хазна и както написах и джамбазите са хора. Тогава очаквам да се пазаря :D
Ако не успея тази година, Януари 2019 ще съм в Италия. Ще съм 2 седмици и смятам оттам да си внеса автомобил.
Пък и ако там не успея, ще събирам и ще взема Дачия Дъстър :D
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 12 ноември 2018 - 15:19
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 ноември 2018 - 16:30

rocket_strike, ако такъв като теб ми дойде да купува кола, която продавам, ще го изгоня от раз. То бива да гледаш, пробваш и диагностицираш, ама твоето минава всякакви разумни граници.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 18:28

Може и да минава, но все пак разчитам на това, което показва диагностиката, а не какво обяснава продавача. И няма да си първият дето ме гони XD . Аз не се засягам, че ме гонят... Всеки има право, каквото реши да каже, ако ще и да каже че струва 50 хиляди лева, добре. На толкова е преценил. :)

Ама много се отместихме от темата. Важното е, да НЕ бързаме и да не слушаме какво ни говори продавача. Дори да е изпуснем, не е толкова важно, не е било писано да се закупи. Покупка се обмисля и смята, според мен иначе после... може да се съжалява.
Мнението беше редактирано от rocket_strike: 12 ноември 2018 - 18:50
Отговори

sathv снимка sathv 12 ноември 2018 - 19:16

Обикновено практиката показва, че колкото повече избираш, тестваш и проверяваш, толкова е по-вероятно да се набуташ сериозно. В най-общия случай качествена кола няма да намериш, защото такива на влизат в България по финансови причини. Хубавите коли си остават в Германия, защото и там не всеки кара нова кола или се изнасят за държави като Полша, Чехия и Русия. Още повече какво толкова проверяваш на един опел, като той и нов е с един куп кусури. В много случаи е по-успешна покупката на кола с някакъв дефект, поради който се знае, че е разкарана. Типичен пример тракаща верига. Проблема се отстранява и така. Още повече да дадеш 15000 лева за някакъв опел дето ще се смачкаш да го правиш в бъдеще при условие, че можеш да си вземеш дъстър с 5 години гаранция, да го караш безпроблемно и после да го продадеш на някой да лежи да го поправя, а ти да си вземеш нов е най-доброто решение. Пък даже и да не е дъстър, а по скъпа кола макар и на лизинг пак ще си на далавера.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 19:48

Практиката и учи, да не забравяме. Понякога трябва да гледаме и от страната на това, дори и много коли да огледаме, ще научим различни неща за които чак, не бихме помислили че е възможно. Да в България влизат много трошки с проблеми. Няма как, просто ние сме автоморгата на Европа и не само ние, Албания също :D . Иначе бих си взел нова Дачия, да. Ако не намеря нещо, най-вероятно ще взема нова.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 ноември 2018 - 19:57

От личен опит- отивай по коледа за Дъстър и не го мисли. Това, което ти търсиш е същото като това, което търся аз в момента. А такова няма. Просто няма.

Ще ходиш в Италия.... екскурзията е хубава. Ако е по работа- дано да имаш достатъчно време. Но и там няма за парите, които си приготвил в състоянието, което искаш.

Така че- Дъстъра е решението. Дори последният не е и толкова зле на дизайн.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 12 ноември 2018 - 20:01

 tisho.74, на 12 ноември 2018 - 19:57, каза:

От личен опит- отивай по коледа за Дъстър и не го мисли. Това, което ти търсиш е същото като това, което търся аз в момента. А такова няма. Просто няма.

Ще ходиш в Италия.... екскурзията е хубава. Ако е по работа- дано да имаш достатъчно време. Но и там няма за парите, които си приготвил в състоянието, което искаш.

Така че- Дъстъра е решението. Дори последният не е и толкова зле на дизайн.


Да колега, благодаря. Ще търся зимата, когато има "намаления". Каквото излезе, живи и здрави да сме и дано жената не изхарчи по-голяма сума за глупости, иначе ще продължават да ме гонят от автокъщите.
А иначе по-темата, като написах жената: Бъдещи купувачи, понякога НЕ Е необходимо да казвате на жената/половинката си каква кола търсите и до колко пари, казвам го от личен опит, иначе ... :D:D:D
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 ноември 2018 - 20:15

Това си е изцяло off, ама жената знае бройката на местата, но не и мотора и окачването:-)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2018 - 20:34

Има коли по моргите със скрити дефекти, дето иначе не са лоши. Номера е да намериш какво и е счупено преди да те разори. Така има шанс да има едно нещо за правене, не 100. Моя принцип е да гледам колата да не е карана от мърляч. Така шанса да е поддържана е по-голям. Истината е че километрите не са толкова важни. Виждал съм коли на по 700 000 + които изглеждат перфектно и такива които са смачкани за 70 000. Кола от мърляч да си вземеш е най-гадно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 ноември 2018 - 20:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg