Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

CuMo снимка CuMo 03 август 2012 - 21:20

Aз дали мога да помоля, някой колега, който е по-добър с фотошопа, да вземе да направи някоя снимка с монтирани DRL светлини в предната броня както на Astra G, така и на други модели :)
Отговори

pep4o снимка pep4o 03 август 2012 - 22:04

Колеги верни ли са митовете,че при включени къси светлини разхода се вдига с 700-800мл. бензин на 100км?

Колеги верни ли са митовете,че при включени къси светлини разхода се вдига с 700-800мл. бензин на 100км?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 август 2012 - 22:08

Публикувано изображение
Отговори

CuMo снимка CuMo 03 август 2012 - 22:09

Ee, Пешо, златен си просто :) страшно много ти благодаря :) поне според мен не й стоят на астричката толкова зле тея "неща" :) още веднъж - страшно много благодарности на Пешо :)
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 август 2012 - 22:09

Вярно е че се вдига ама чак пък толкоз не е . Преди час по новините казаха че от вторник са задължителни щели да го обнародват в следващия брой на д.в. А на астрата наистина много добре и стоят но сигурно няма да ги признават за дневни светлини .
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 август 2012 - 22:12
Отговори

pep4o снимка pep4o 03 август 2012 - 22:15

Колко излиза слагането на едни такива диодчета като на готината Астричка по горе и тези дали могат да се монтират на Корса С 2002г?
Отговори

hudson снимка hudson 03 август 2012 - 23:02

 Peshotiger, на 03 август 2012 - 22:08, каза:

Публикувано изображение

А който си има оригиналните заводски халогени на това място какво правим? :newsm05_41:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 август 2012 - 23:10

 hudson, на 03 август 2012 - 23:02, каза:

А който си има оригиналните заводски халогени на това място какво правим? :newsm05_41:

Публикувано изображение

Просто ги разполагаме малко встрани... не е трудно :icon_wink2:
Отговори

pep4o снимка pep4o 03 август 2012 - 23:11

ами мисля,че си кара с тях
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 август 2012 - 23:23

Зафира А с халогени:

Прикачено изображение

Модели с широка решетка на халогените /Зафира Б, Вектра Ц, Астра Х/

Прикачено изображение
Отговори

nervo снимка nervo 04 август 2012 - 03:09

Здравейте,според мен е най-добре да се сложат отделни фарчета за дневно светене,с диоди в тях подобни като тези от поста на GuF.Използването на фарове за дневно светене си е излишно разточителство.Гориш си залудо крушките или ксеноните.Най-вече,защото ни натрапват скандинавски модели за слънчева България.И тези фарчета задължително да са с модул за автоматично включване.Много често се забравя включването им,а отам идват и близки срещи с полицаи.Не знам как седят нещата с местоположението на тези фарчета според българския закон,но според чешкия(чехите приеха закон за целогодишно дневно светене преди около 5-6 години) те трябва да се монтират според определни размери.Както по височина така и надлъжно.Ето и техните изисквания:


http://www.album.bg/...mages/29808431/
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 04 август 2012 - 08:36

толкова ли е трудно да завъртите една врътка и да пуснете фаровете,та чак и релета ще слагате и % ще нагласяте :X :X :X :X май си нямате работа
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 август 2012 - 09:04

 Peshotiger, на 03 август 2012 - 23:23, каза:

Зафира А с халогени:

Публикувано изображение


Модели с широка решетка на халогените /Зафира Б, Вектра Ц, Астра Х/
Публикувано изображение

Интересно тема, има само малък проблем, това на Зафирата от 50м въобще не се вижда, да не говорим че не е законно защото няма Е4 /европейския стандарт за дневни светлини/ а това второто е OPC решерка. На Зафира Б, Вектра Ц, Астра Х ако не са чисто OPC решетките им са дълги. Даже и на моята понеже е OPC Line, решетката и е дълга...
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 04 август 2012 - 09:44

Ей, ама много обичате да се заяждате, когато някой се опитва да помогне...
Ето вариант и за продълговатите решетки на халогените
Публикувано изображение

Ето тук и модел с напълно легални извити дневни светлини

Прикачено изображение

Варианти има из нета достатъчно, необходимо е само да се потърси малко, вместо да се критикува...
Отговори

hudson снимка hudson 04 август 2012 - 09:57

 Peshotiger, на 03 август 2012 - 23:10, каза:

Публикувано изображение
Просто ги разполагаме малко встрани... не е трудно :icon_wink2:

Има минимално изискване за разстоянието им една от друга - по спомен около 70 см

 pep4o, на 03 август 2012 - 23:11, каза:

ами мисля,че си кара с тях

Хайде пробвай се да караш с включени халогени и ми кажи какво се случило след първата ти среща с полицаите. :smile3560:


 adrenalinzZ, на 04 август 2012 - 08:36, каза:

толкова ли е трудно да завъртите една врътка и да пуснете фаровете,та чак и релета ще слагате и % ще нагласяте :X :X :X :X май си нямате работа

Колега, не става въпрос за трудност, а за това че се забравя. Нали се сещаш че има доста хора които се качват повече от 2 пъти в колата си на ден и включването на фаровете въобще не им е приоритет, особено когато се бърза по работа...


Пешо, не се заяждаме, дори напротив - но както виждаш, като питаме, даваш и допълнителни снимки и какви варианти има за другите коли.
Що се отнася до моята зафира, още първия месец след покупка се оборудвах със smatrDRL: :icon_wink2:

Прикачено изображение
Отговори

GuF снимка GuF 04 август 2012 - 18:25

Здравейте, колеги! Днес си реших проблема с дневните светлини. Като предварително попитах познат полицай дали ще ми ги признаят. След монтажа минаха други полицаи и тях питах дали това се признава за дневни светлини и те казаха ДА! На светлините си има маркировката Е оградена с кръгче. Ето резултата:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Срещу 50лв. се сдобих с тях, свързал съм ги като запаля мотора светват сами и като си включа фаровете изгасват.
Ето ги и тях:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

nervo снимка nervo 04 август 2012 - 21:20

А така колега GuF!Според мен най-доброто решение.Отделни фарчета,с малка консумация.И автоматично включване.И забравяш за задължението за дневно светене.Пък кой каквото ще да разправя.
Отговори

CuMo снимка CuMo 04 август 2012 - 21:50

Мда, това и според мен е най-добрия вариант, нагласяш си ги да святкат с габаритите и си свиркаш през деня :)
Отговори

becinko снимка becinko 04 август 2012 - 22:01

Лично за мен най-добрия вариант е реленце, което да си пуска късите на 100%, за да забравиш за копчето, защото ако караш следобяд и започне да се смръчава и забравиш да врътнеш фаровете ще има да се кьориш и да се чудиш защо не светят както трябва. Ето линк към едно просто реле, което само ги пуска и ги гаси.

Моята връзка

Че и евтино на всичкото отгоре...


Поздрави!
Отговори

GuF снимка GuF 05 август 2012 - 01:04

 becinko, на 04 август 2012 - 22:01, каза:

Лично за мен най-добрия вариант е реленце, което да си пуска късите на 100%, за да забравиш за копчето, защото ако караш следобяд и започне да се смръчава и забравиш да врътнеш фаровете ще има да се кьориш и да се чудиш защо не светят както трябва. Ето линк към едно просто реле, което само ги пуска и ги гаси.

Моята връзка

Че и евтино на всичкото отгоре...


Поздрави!


Колега, да и това е варянт, но аз просто не искам да използвам късите си светлини!
Това не го правя защото ще забравям, а за да не си използвам късите.
Брат ми е с инсталирана уредба на барунов газ и примерно за него всяка излишна консумация е проблем, днес му показах моето изпълнение и той ще се възползва заради ниската консумация в сравнение с това да кара на включени къси светлини...
Всичко е въпрос на избор, някой забравят да ги включват и спират, други не искат излишна консумация, трети от гъзарлък, т.н.
Аз просто не искам излишна консумация на енергия + да не мисля за това дали съм ги включил или не. Единствената ми грешка може би е това че си купих сравнително евтино реле и не знам колко време ще изкара.
Както казах по-горе влизам паля и те светват (докато не издаде багажа релето или светлините)като се мръкне като си включа фаровете тия светлини изгасват автоматично, като изгася колата пак изгасват.
Извинявам се че се повтарям но цялата работа около този новия закон е въпрос на личен избор. Всеки сам си преценява какво да прави...
Кеф ти къси, кеф ти smartDRL на дългите, кеф ти отделни осветителни тела.

Само да вметна че има и по-евтини варянти, просто аз държах да изполвам такива че на стъклото им да пише "Е" в случей на евентуални проблемии ако се стигне до актове и съдилища, защото имаше модели коио ми допаднаха повече но на тях илинямаше "Е" или въобще нямаха стъкло, нещо от сорта на тези:

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от GuF: 05 август 2012 - 01:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg