Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Подгрев на антифриз на X20DTL

_dI_ снимка _dI_ 01 декември 2014 - 19:11

Здравейте колеги,

имам вектра б с двигател x20dtl и желая да му сложа подгрев на антифриза, защото както се знае тия двигатели много бавно загряват... Аз искам да го сложа на малкия кръг, маркуча който води към радиатора в купето, но особената част е там, че не трябва да спира водата през него дори като сме пуснали на студено в купето. Мисля, че разбрах кой е маркуча който отива към купето (от двикатела към черна кутия (каква е тая черна кутия?), под въздуховода, до турбото), но не съм сигурен. Ако може някои да ми обясни как точно се движи водата в системата и къде започва и свършва малкия кръг...

Предварително благодаря!!!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 декември 2014 - 19:58

Черна кутия? да не би да имаш печка? Я снимай?
Отговори

_dI_ снимка _dI_ 01 декември 2014 - 21:35

Не е от моята кола, но това е кутията и маркуча
https://drive.google...iew?usp=sharing
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 01 декември 2014 - 22:17

Незнам за твоята кола ,но на снимката ,която си постнал има дизелова печка за подгряване.Ако имаш такава трябва да си провериш дали свещта не е издала багажа,това е най-често срещания проблем.И не очаквай чудеса от нея ,тя и без това се включва само на ниски температури,по-скоро си смени термостата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 декември 2014 - 11:14

Колега, тия мотори 99% от тях имат догревател. Я провери хубаво. Даже не е задължително да ти е развалена. Тя работи на под 5 градуса, т.е. може да не и се е налагало да се включва до момента. Има и опция да я лъжеш да се пуска когато искаш, ако това ти е целта.

Ако все пак нямаш, за 50 лв ще си купиш оригинална печка и инсталацията към нея :) май пак ще е по-лесно.

Ако държиш да си завършиш проекта, ще ти снимам мойта печка да се ориентираш по нейните маркучи.

Погледни тази тема:
http://www.opelclub....showtopic=37317
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 02 декември 2014 - 11:18
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 декември 2014 - 12:56

Колега можеш ли да ми кажеш къде да търся печка за посчените 50лв това което намирам започва с цена 200лв а още толкоз търсят за платката ако е дала фира.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 02 декември 2014 - 12:57
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 декември 2014 - 13:31

В моргите :)

http://olx.bg/vektra...hasti-i53052046

има много. Някои не работят, други работят. Като цяло въпрос на шанс. В темата, която ти дадох има един колега, който ги ремонтира за доста по-къси пари. Какъвто и вариант да избереш няма да ти струва 200 лв. Трябва платката и да работи, цедката да не е запушена и свещта да е здрава. Има колеги дето си купуват здрави втора ръка за по 20/30/40 лв. Въпрос на шанс и на търсене е.

Пусни тема търся печка за вектра б....... в раздел купувам и ще получиш поне 10 оферти :)

оф аз сега виждам, че ти си с астра :( моя грешка... аз съм видял двигателя и се чудя как може да нямаш...Колегата с Вектрата дето е почнал темата за него се отнасяше.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 02 декември 2014 - 13:37
Отговори

_dI_ снимка _dI_ 04 декември 2014 - 19:11

Благодаря за информацията колеги, наистина се оказа, че имам печка, но си няма представа дали работи. Но така и иначе съм взел подгрева за антифриза и бих желал да го сложа, но незнам къде. За печката ще се пробвам да я поправя, ако някои може да ми препоръча някои в Русе...
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 04 декември 2014 - 21:26

Дидо, търси Пешо от Стара Загора той е човека който ще направи печката на 100% тел 0887819822 казва се Петър.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 декември 2014 - 07:41

Не е ли малко далече със сигурност има някой в Русе който разбира от печки ако не друго то в Русе също има автобуси и някой им поправя печките.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 05 декември 2014 - 11:54

Колега тя печката се пуска при 4/5 градуса. При мен се пусак даже около нулата (явно не мери съвсем точно). Дай на късо датчика за температурата и вижд дали работи. В темата си пише къде е (май беше при въздушния филтър на вектрата). Печката има вентилатор и ако работи ще се чуе едно постепенно засилващо се виене на вентилатора :) Първо се увери, че не работи и после мисли да я поправяш. И аз мислех, че мойта не работи докато не стегна студа миналата година и стана чудо :Р

За справка, тоя сезон не се е пускала още, но до сега и подгрева ми се е пускал 2/3 пъти изобщо. Тук температурите сутрин са м/у 5/8 градуса
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 05 декември 2014 - 11:56
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 05 декември 2014 - 17:12

Даже под нулата трябва да е за да се пусне.Щума и можеш да го оприличиш на прахосмукачка .Според мен на тази печка не можеш да разчиташ за бързо подгряване ,поне аз с такова впечатление съм останал.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 декември 2014 - 10:49

Има хора дето си изкарват по едно ключе дето да затваря веригата на датчика дето споменах и като искат да си пуснат подгрева просто си цъкат ключето. Това разбирасе е само ако ти работи печката :)
Отговори

_dI_ снимка _dI_ 09 декември 2014 - 12:28

Добре колеги, ако може някои да ми обясни, къде се намира този датчик за да го окъся...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 декември 2014 - 12:49

Ако помня правилно, това е датчика, който е закачен на филтъра за купето. Намира се от ляво или дясно на самия филтър е закачен. Като отвориш капака под чистачките (малкия) ще го видиш. Другата опция е да е тоя под бронята, но съм почти сигурен, че е тоя при филтъра. В темата си пишеше подробно как става номера.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 декември 2014 - 17:34

Датчика който търсиш е до термостата подгрева се командва от тем. на антифриза а не от околната темп.
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 декември 2014 - 18:01

Датчика за печката е до филтъра за въздух към купето. Не лъжете човека за другите два датчика, които никога няма да запалят печката. Куплунга е с четири пина и е над печката. Те са: плюс от предпазителя, маса, D+ от генератора и команда от датчика.
Мнението беше редактирано от k opel e: 09 декември 2014 - 18:02
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 декември 2014 - 18:04

 k opel e, на 09 декември 2014 - 18:01, каза:

Датчика за печката е до филтъра за въздух към купето. Не лъжете човека за другите два датчика, които никога няма да запалят печката. Куплунга е с четири пина и е над печката. Те са: плюс от предпазителя, маса, D+ от генератора и команда от датчика.



И аз това знам, но не бях сигурен. Подгрева на горивото (свещите) се командва от датчика на антифриза, дето е казал колегата, но това няма общо до въпроса на колегата за печката.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 декември 2014 - 18:07
Отговори

hineca снимка hineca 12 март 2015 - 10:39

понеже и аз съм със същия мотор , а нямам печка можете ли да ми кажете всички необходими части които трябва да сваля за да си прехвърля печката на моята . Ще търся от вектра Б да е печката (Имали значение дали ще е 2,0 или 2,2 мотор ?)
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 12 март 2015 - 21:14

Ако караш на къси разстояния единствения резултат с тази печка е да ти се вдигне разхода.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg