Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Повишено налягане под капака на клапаните

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2015 - 07:48

Здравейте колеги колата има завишено налягане под капака на клапаните въпроса е към колеги които са сваляли този капак какво има на изхода към турбината някакъв филтър,мрежичка или нещо подобно което може да е запушено защото от там не излиза почти нищо а като отворя капачката е доста повече за сега не олива около капака но си мисля че е въпрос на време да започне.
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 18 март 2015 - 09:44

Колега трудно е да се ръзбере какъв е въпроса.Опитай се да го формулираш отново.Капака на клапаните няма нищо общо с налягането идващо от турбокомпресора.
Мнението беше редактирано от Пресиян Василев: 18 март 2015 - 09:44
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 март 2015 - 10:28

За отдушника говори. Трябва да има някаква мрежичка,филтър,които като нищо е запушен.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2015 - 12:26

Точно за отдушника става въпрос турбината не може да го засмуче.
Отговори

asensio снимка asensio 18 март 2015 - 16:40

Aз като свалях моя хич не видях нещо такова. Беше си тръбЪ и толкоз, смука директно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2015 - 20:29

Колега, три такива съм отварял, филтър не съм видял. Изглежда ми, че има нещо като серпентинен маслоуловител и нищо повече. Въпреки това съм ги мил с обезмаслител ей така, профилактично. А всъщност как разбра, че там има повишено налягане?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2015 - 21:00

Като отворя капачката надува като сваля маркуча към турбината няма почти нищо при свален маркуч като отворя капачката пак надува.
Отговори

asensio снимка asensio 18 март 2015 - 21:23

Някъде съм виждал капак със свалена серпентина, но реално няма нищо между двете. Имаше снимки по нета но не мога да ги изровя...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 март 2015 - 22:12

Колега, на чисто нов двигател през 2001-ва година така ме оля масло през капачката, че изхвърлих ризата и вратовръзката. Определено си имаше някакво налягане там. На всичките следващи такива двигатели все беше така, дори и след измиване на капаците и проверка на маркуча от капака до турбото. Нека и някои по-знаещи колеги се изкажат, но това е моя скромен опит досега. Ако нещо те опасява можеш да направиш пробата с отвора на пръчката за маслото- при работещ на празен ход двигател вадиш пръчката, запушваш с палец отвора за трийсетина секунди, след което много бавно отпускаш пръста. Ако усетиш съскане като от изпускане на налягане не е на добре. Ако няма такова нещо- нещата със сегментите (картерно налягане и не само) са ОК.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 март 2015 - 22:13
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 март 2015 - 22:24

Не търся от къде идва налягането не е логично през почти 20мм отвор да няма почти нищо а през приблизително 50мм да надува.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg