Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Vectra B (101 ks ) всички проблеми !

seko снимка seko 18 март 2015 - 17:29

Здравейте колеги,вчера направих диагностика на колата и изкара 2 грешки.Егр клапана не е работел и е имало проблем с оборотите на помпата.Въпроса ми е ако карам така има ли някаква опасност и колко ще струва поправката или подмяната на тия части и ако да дали ще паснат части от опел астра dth 82ks,а моята кола е опел вектра dth 101ks.Освен това има теч на масло от вътрешната страна на двигателя карам така като всеки месец доливам по 2 кг.Някой ако е имал същите проблеми и ги сподели ще съм благодарен.
Отговори

bat van снимка bat van 18 март 2015 - 17:41

Напиши номерата на грешките.Какво означава(Освен това има теч на масло от вътрешната страна на двигателя карам така като всеки месец доливам по 2 кг)
Вътрешна страна ? при вала ли къде и 2кг!
Отговори

seko снимка seko 18 март 2015 - 18:49

Не записах грешките колега,всичко което знам е,че имам неработещ ЕГР клапан и помпа.Та сега може ли някой да каже ако е имал същите проблеми и колко ще струва ремонта.А относно теча сега не мога да обясня точно от къде,по късно ще кача няколко снимки.
Отговори

seko снимка seko 19 март 2015 - 17:57

Колеги,някой може ли да ми помогне???
Отговори

asensio снимка asensio 19 март 2015 - 19:29

Помпата що не работи, задрало бутало, пръснала електроника, заминал датчик за обороти ? Същото и с ЕГР, скъсана мембрана, запекло стъбло, не стига вакум, скъсан маркуч ? Колкото повече инормация вкараш ти самия, толкова и повече отговори ще получиш. Така работи това място. По принцип причините могат да са много за твойте проблеми, за това и колегата преди мен е помолил за грешките. Запиши ги и ги драсни тук. Отдеплно по тях можеш да преровиш нета и съм сигурен че ще откриеш много за тях и как се решава самия проблем. Само запиши грешките и ги драсни тук. Това е първата крачка, иначе нищо няма да излезе, освен спам тема.
Отговори

seko снимка seko 19 март 2015 - 22:25

Колега,сега съм извън града за 2 седмици и не мога да я вкарам на диагностика.Майсторът ми каза,че датчика за обороти на помпата е заминал.Та сега можете ли да ми кажете около колко лв ще е ремонта на тая помпа.А относно ЕГР-то имам опел астра 99год 82кс,въпроса ми е дали ще стане на вектрата.
Отговори

Dimas снимка Dimas 19 март 2015 - 22:41

Едва ли някой ще може да ти каже цена, защото трябва да я види някой, който може я отремонтира и да ти каже точно, какъв е проблема.

Колкото до ЕГР-а: те са два вида. Ще ги различиш най-лесно по външия вид. Едните са метални, с другите пластмасови (образно казано). Ако на външен вид ти изглеждат еднакви значи са. Двата вида не са взаимозаменяеми.
Отговори

asensio снимка asensio 19 март 2015 - 23:31

Датчика беше преди време 100на лева, такъв спомен имам. Отделно имаш работа, сваля се цялата електроника, сменя се датчика (разпояване и запояване) и се събира обратно. Вече колко ще е работата никой не може да каже. За датчика сигурен ли си че е той ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg