Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Зафира - няма мощност и прекъсва

pepi_sm снимка pepi_sm 30 март 2015 - 19:07

Здравейте колеги проблема е ,че от няколко дни колата Зафира 2000 г. 82 коня започна да не върви както преди и да прекъсва в ниските обороти до 2000 това се случи след като взех вакум за егр и турбото от горния изход на вакум помпата но това може да е просто съвпадение закачих я за грешки и няма такива преди 3 години правих ГНП преди да изгори ел.блока отново прекъсваше както сега и нямаше мощност и нямаше грешки дали отново е тръгнала да гори ако е така ще е продавам не ми се дават 1500 за ремонт на ГНП. Ще съм благодарен на всички мнения и дали има нещо общо с вземането на вакум от горния изход това прекъсване и загуба на мощност или си заминава ГНП-то.Благодаря ви предварително колеги .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 30 март 2015 - 19:19
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 30 март 2015 - 21:49

Колеги никой ли няма някакви идей ,възможно ли е това прекъсване и загуба на мощност до 2000 оборота да е от неработещи соленойди за егр и турбото но след 2000 оборота турбото се включва и колата набира добре.Паднат ли оборотите под 2000 и при наклон мощноста пада.
Отговори

q3dm17 снимка q3dm17 31 март 2015 - 02:42

На мен ми прилича на егр. Свети ли чека до 2к? и после изгася и тръгва да върви? Ако е така 100% егр
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2015 - 06:22

Направи диагностика и с номерчето на грешката или грешките ако са повече пак пиши иначе от идеи ще смениш цялата периферия на мотора което е в пъти по скъпо имам предвид диагностика при дилър а не с китайско кабелче
Мнението беше редактирано от mrsch66: 31 март 2015 - 06:24
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 06:59

 q3dm17, на 31 март 2015 - 02:42, каза:

На мен ми прилича на егр. Свети ли чека до 2к? и после изгася и тръгва да върви? Ако е така 100% егр


Чека не свети изобщо преди и след 2000

 mrsch66, на 31 март 2015 - 06:22, каза:

Направи диагностика и с номерчето на грешката или грешките ако са повече пак пиши иначе от идеи ще смениш цялата периферия на мотора което е в пъти по скъпо имам предвид диагностика при дилър а не с китайско кабелче


Правена е диагностика в Опел- Стефанов и няма грешки и чека не свети по време на движение но прекъсва и няма мощност чистих вакумните маркучи от масло след като хванах вакум от горния извод на помпата възможно ли е да не съм ги поставил както трябва след тази манипулация започна да ми прекъсва и губи мощност .
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 08:19

Здравейте колеги има развитие по моя проблем преди малко реших да си сложа маркуча за вакум във долния изход на помпата от кадето тече масло както си беше преди и нещата си дойдоха както преди изчезна това прекъсване и загуба на мощност колата набира както преди но сега е въпроса с това масло във вакумните маркучи може би трябва да търся втора употреба читава вакум помпа и дали такава помпа от вектра или астра 101 коня ще стане на Зафирата 82 коня или трябва да е от същата кола и какви стойности трябва да е вакума когато се мери с вакуммер ако така се казва , но ми стана много интересно защо когато е маркуча във горния изход към сервото който варви мотора прекъсва и няма мощност нали там е по добър вакума а и масло няма .
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 31 март 2015 - 08:20

Да не би да смучи въздух отнякъде. Върни старото положение и виж как стоят нещата, дали са същите!!!!
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 08:32

 kibo_tom3111, на 31 март 2015 - 08:20, каза:

Да не би да смучи въздух отнякъде. Върни старото положение и виж как стоят нещата, дали са същите!!!!



Върнах си старото положение и се оправи мотора не прекъсва и има мощност това писах по горе но сега влиза масло във вакумните маркучи към егр и турбото ,колата си пали нормално няма въздух.
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 31 март 2015 - 08:33
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2015 - 11:46

Провери пак връзките като е монтирано клапанчето или да не смуче от сервото иначе помпата има дебит да захрани всичко от горният изход.Иначе някъде по чуждите форуми съм виждал снимка на нещо подобно на маслен сепаратор в умален вид.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 31 март 2015 - 11:50
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 16:45

 mrsch66, на 31 март 2015 - 11:46, каза:

Провери пак връзките като е монтирано клапанчето или да не смуче от сервото иначе помпата има дебит да захрани всичко от горният изход.Иначе някъде по чуждите форуми съм виждал снимка на нещо подобно на маслен сепаратор в умален вид.


Няма загуба на вакум от горния изход и сервото е дабре клапана е вземан от представителство на опел но от там долния маркуч когато е и не работи нормално мотора прекъсва и губи мощност явно ще търся друга вакум помпа която не хвърля масло от долния изход ,за сега си карам по стария начин с масло в вакумните маркучи но по този начин мотора работи добре, и аз не намирам логика да не работи от горния изход когато вземам вакум за егр и турбото и затапя долния но е факт при мен .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 31 март 2015 - 16:46
Отговори

asensio снимка asensio 31 март 2015 - 17:51

Едно тъпо питане... долния нали го затапваш с нещо, не го оставяш на произвола на съдбата, отворен ?
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 19:14

 asensio, на 31 март 2015 - 17:51, каза:

Едно тъпо питане... долния нали го затапваш с нещо, не го оставяш на произвола на съдбата, отворен ?

Да затапвам го иначе тече масалце имаш нещо впредвид ли ?
Отговори

asensio снимка asensio 31 март 2015 - 19:35

Евентуално ако не си го затапил да не смогва да прави вакум и на ниските да ти прави мизерии. За това и попитах. Аз съм с такъв клапан, но нямам такива проблеми.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2015 - 19:50

 asensio, на 31 март 2015 - 19:35, каза:

Евентуално ако не си го затапил да не смогва да прави вакум и на ниските да ти прави мизерии. За това и попитах. Аз съм с такъв клапан, но нямам такива проблеми.

Според мен е проблема във помпата понеже и спирачките не са кой знае на ниво явно ще търся втора употреба , така както карам с масло във вакумите ще ми харчи ли масло доста ?
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 31 март 2015 - 20:22
Отговори

asensio снимка asensio 31 март 2015 - 20:31

Не. При мен няма харч поне.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2015 - 20:41

Къде да го изгори.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 01 април 2015 - 13:18

Ок мерси .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 01 април 2015 - 13:19
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg