Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ЕГР клапан на X17DTL

ulieliadi снимка ulieliadi 12 юли 2011 - 19:18

Отчита ми грешка Р0400 и вече ме дразни доста :devil-smiley-019:
Какво трябва да направя за да го прочистя или по-точно кое да сваля :newsm05_41:
Някой ако го е правил може и снимчици да е направил :unsure:
Държа да се опитам да го чистя сам и ако не става нищо чак тогава да го сменям :newsm05_41:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 16 август 2011 - 18:22

 ulieliadi, на 12 юли 2011 - 19:18, каза:

Отчита ми грешка Р0400 и вече ме дразни доста :devil-smiley-019:
Какво трябва да направя за да го прочистя или по-точно кое да сваля :newsm05_41:
Някой ако го е правил може и снимчици да е направил :unsure:
Държа да се опитам да го чистя сам и ако не става нищо чак тогава да го сменям :newsm05_41:


Свалянето е лесно - държи го 1 скоба с 1 болт, нищо сложно. Оста на Егр-а трябва хубаво да я изчистиш, така че да може да се движи спокойно. Обикновенно вътре при мембраната егр-а е пълен с масло, защото вакуум помпата вече е на километри и пропуска масло във вакуум системата и оттам маслото отива в ЕГР-а. Та за да изпразниш егр-а от масло го обръщаш наобратно и натискаш оста към егр-а, така че да се свие. Ако има масло ще пръсне, така че се пази :) Ако има масло трябва тази процедура да я направиш няколко пъти. Важно е да няма масло вътре при мембраната на егр-а, защото ако има на вакуума му е доста трудно да дръпне мембраната. При вече почистена ос и мембрана от масло трябва да свиеш отново оста на егр-а и при свита ос да запушиш вакуумния отвор на клапана. Ако мембраната е здрава оста няма да се върне като я пуснеш, ако мембраната е спукана -> оста ще се върне като я пуснеш. Ако всичко до тук е идеално е хубаво да имаш вакуум попма и да дръпнеш егр-а на вакуум 0.4-0.5, при такъв вакуум оста трябва да се движи, ако не се движи продължавай с чистенето. Ако нямаш вакуум помпа слагаш ЕГР-а и се надяваш да си го изчистил идеално.
Важно е да знаеш, че ако дебитомера е свил показанията си, то системата записва пак P0400 , защото смята, че егр-а не работи. Надявам се, че съм бил полезен. Успех!
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 август 2011 - 19:11

Благодаря ти за инфото <_<
Само още едно въпросче: нали говориш за х17дтл, а не за 20дтл?
И изобщо има ли нещо общо между двата ЕГР клапани :confused:

П.С. А дебитомера мога ли да му видя показанията?
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 16 август 2011 - 19:12
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 16 август 2011 - 19:25

 ulieliadi, на 16 август 2011 - 19:11, каза:

Благодаря ти за инфото <_<
Само още едно въпросче: нали говориш за х17дтл, а не за 20дтл?
И изобщо има ли нещо общо между двата ЕГР клапани :confused:

П.С. А дебитомера мога ли да му видя показанията?


Ами дебитомера можеш само с тестер да му видиш показанията - при форсиране на място стига до 600-650 мг/цикъл, а на празен ход е около 310мг при отворен егр и около 360мг/ цикъл при затворен егр. Да, точно за x17dtl говоря!!! Като цяло двата егр-а са горе долу едни и същи. :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 24 октомври 2011 - 16:50

Понеже колата трябваше да претърпи сваляне на главата при майстор го накарах да изчисти и ЕГР-а :newsm05_41: Явно има ефект , защото вече 400км грешка не е излизала :newsm05_41:

Исках сам да го чистя, но не ми оставаше време.Следващия път съм аз :kinggrin:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 24 октомври 2011 - 20:58

Respect! Ако имаш въпроси, питай спокойно! :)
Отговори

Павkата снимка Павkата 29 октомври 2011 - 20:22

Здравейте колеги,пратете една снимка на тоя егр клапан .Не съм сигурен кой е,а искам да го изчистя.Светва ми чека и ми казаха че е от него
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 30 октомври 2011 - 16:18

http://media.photobu...20DTLY20DTH.jpg Колега, имай в предвид, че при Y20DTH грешка P0400 (Critical System Malfunction 2 - Недостатъчна рециркулация на изгорели газове) може да се дължи на много неща -
недостатъчен вакуум т.е. счупена вакуум помпа, спукано серво, протрит вакуум маркуч или спукана мембрана на някой клапан и накрая и много нагар по ЕГР клапана и по вихровите клапи. Ако се касае за нагар по ЕГР-а и вихровите клапи с чистене ще стане и горния линк ще ти е от полза, ограденото е егр-а.
Ако обаче имаш грешка P0400 - Critical System Malfunction 1 - Прекомерна рециркулация на изгорели газове, тогава може да имаш засядащ клапан на егр-а именно от нагар или дебитомера да си е свил стойностите и понеже системата съди по неговите показания да си мисли, че егр-а стои отворен. При здрава система при форсене на мотора на място дебитомера трябва да стига около 700 мг/цикъл, а на пътя под товар макс стойността му е 1000 мг . Успех, пиши за резултата!
Отговори

kokosat снимка kokosat 09 март 2015 - 23:54

Със какво мога да го изчистя егр-а . За същия мотор говоря,че и при мен помпата е напълнила маркучетата с масло..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg