Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Смяна уплътненията на дюзите Y20DTH 101 коня 2003г.

kro77 снимка kro77 01 февруари 2016 - 12:57

Здравейте имам проблем с уплътненията на дюзите за излишната нафта,колата е зафира Y20DTH 101 коня 2003г.Колата пали трудно и има масло в нафтата.Може ли да ме насочите към свестен майстор от София по възможност около Дружба.

Дали мога и сам да ги сменя или е сложно за аматьор?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2016 - 20:46

https://www.google.c...7DU49SpmMnxw9FA Ако си по-смел и имаш добър инструмент.
Отговори

bat van снимка bat van 02 февруари 2016 - 06:38

Сам ще прецениш.
http://diesel-club.n...-i-forsunok.55/
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 февруари 2016 - 08:00

 kro77, на 01 февруари 2016 - 12:57, каза:

Оправих се, темата е за триене.


Не е така колега. Трябваше да коментираш къде ти свършиха услугата. Цена, качество и откъде и за колко са закупени уплътнителите. Не виждам за какво да се трие темата, тъй като това е болка на тези мотори и други колеги с този проблем могат да се възползват от нея.
Отговори

nikitraka снимка nikitraka 06 март 2016 - 16:25

Здравейте!Аз си закупих всички уплътнения по дюзите оригинални от Опел сервиз и ми струваха 103 лв.с остъпка от 20%.Сами си направете сметката колко струват,а за подмяната им пред блока абсурд.
Мнението беше редактирано от nikitraka: 06 март 2016 - 16:26
Отговори

bat van снимка bat van 06 март 2016 - 19:52

Пред блока не става. Такива неща се правят Зад блока.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 06 март 2016 - 21:08

 nikitraka, на 06 март 2016 - 16:25, каза:

Здравейте!Аз си закупих всички уплътнения по дюзите оригинални от Опел сервиз и ми струваха 103 лв.с остъпка от 20%.Сами си направете сметката колко струват,а за подмяната им пред блока абсурд.

Колега,виж това- може да те улесни : https://www.youtube....h?v=TLGxtScCmFo
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 март 2016 - 13:19

Мойте уплътнения ги взех от прятел за много къси пари. Няма да коментираме, защото е почти невъзможно да се намерят така, но втората най-добра цена беше 16 лв на бройка в Автофар. О-пръстените на входа само ГМ-ски пък имаше и по спомен бяха по 8 лв. Ако и тях си сменил тамън толкова идват.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2017 - 10:36

Вчера сменях горивен филтър на моята "баба Яга" (Astra G 2.0 dti, 101 коня).
Четох че ако има проблем с гумички на дюзите е възможно филтъра да стане черен.
Съгласно снимката, която направих, да се притеснявам ли от нещо ?
Благодаря .

https://s17.postimg....1_19_30_Pro.jpg
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 април 2017 - 10:38

Мисля че това е нормално. И при мен се получава същото а всичко е сменено. И при още един колега е същата работа и той се чудеше, а и при него няма други проблеми. Все от долната страна става.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2017 - 11:35

Благодаря колега :)
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 10:38

Здравейте колеги, повдигам темата защото имам същия проблем с астра Г 2,0 ДТИ 101 кс, 2001 г.
Смених О пръстена на горивния филтър, самия горивен филтър, както и О пръстенчетата на щуцерите за горивото в корпуса на горивния филтър.
Сменени са също и маркучетата за обратаната нафта, но проблема остана!

Моля за съвет за майстор който може да се заеме с проблема (за предпочитане източните квартали на София - Младост, Дружба, Горубляне), както и откъде мога да намеря необходимите ми части.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 10:56

 Gecatasto, на 13 октомври 2017 - 10:38, каза:

Здравейте колеги, повдигам темата защото имам същия проблем с астра Г 2,0 ДТИ 101 кс, 2001 г.
Смених О пръстена на горивния филтър, самия горивен филтър, както и О пръстенчетата на щуцерите за горивото в корпуса на горивния филтър.
Сменени са също и маркучетата за обратаната нафта, но проблема остана!

Моля за съвет за майстор който може да се заеме с проблема (за предпочитане източните квартали на София - Младост, Дружба, Горубляне), както и откъде мога да намеря необходимите ми части.

Чакай сега, проблема ти е, че моторно масло ти влиза в нафтата, нали? Ако е така свържи се с колегата k opel e, или в сервиза при Бижо.
И ако това е проблема няма как нещата, които си сменил да станат негово решение...
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 11:02

 tisho.74, на 13 октомври 2017 - 10:56, каза:

Чакай сега, проблема ти е, че моторно масло ти влиза в нафтата, нали? Ако е така свържи се с колегата k opel e, или в сервиза при Бижо.
И ако това е проблема няма как нещата, които си сменил да станат негово решение...


Не мисля, че моторно масло ми влиза в нафтата. Проблема е че сутрин трудно пали, но само първото палене за деня, като е карана няма проблем.
Също така ако е оставена под лек наклон с муцуната надолу няма проблем с паленето сутрин. От сумати четене и ровене стигнах до заключението че гълта въздух и смених по съвет горе описаните неща. Горивния филтър беше сравнително чист а не беше сменян от поне 2 години.

"Сервиза при Бижо" - може ли някакви координати, нов съм във форума :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 13 октомври 2017 - 11:10
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 11:10

 Gecatasto, на 13 октомври 2017 - 11:02, каза:

Не мисля, че моторно масло ми влиза в нафтата. Проблема е че сутрин трудно пали, но само първото палене за деня, като е карана няма проблем.
Също така ако е оставена под лек наклон с муцуната надолу няма проблем с паленето сутрин. От сумати четене и ровене стигнах до заключението че гълта въздух и смених по съвет горе описаните неща. Горивния филтър беше сравнително чист а не беше сменян от поне 2 години.

Значи паленето е трудно, а не пали и после почти веднага да изгасне? А самото палене как е- отведнъж всичките цилиндри или малко постепенно?
Ако е от въздух той е при дюзите. Обратна нафта или самите уплътнения на дюзите.
А как е направена обратната нафта, какъв маркуч е ползван (вътрешен диаметър и конструкция) какви са тетата? Там също има тънкости разни и дори и след смяна може пак да си дърпа въздух.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 октомври 2017 - 11:14
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 октомври 2017 - 11:13

Да нямаш напукан маркуч в резервоара? Като има повече нафта по-лесно ли пали? Това е малко вероятно но все пак е възможно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 октомври 2017 - 11:14
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 11:16

Върти на стартер 4-5-6 сек. и тогава запалва когато е стояла цяла нощ. Запалва нормално просто стартера върти повече.
Ако е под наклон надолу няма проблем. Ако съм я карал огася я и след малко пак тръгна на някъде пак няма проблем.
Прави го когато е стояла повече от няколко часа.

Не съм забелязал връзка с нивото на нафтата. И с малко и с много гориво в резервоара го прави.

Връзката е, че го прави когато е стояла много часове.
Мнението беше редактирано от Gecatasto: 13 октомври 2017 - 11:19
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 октомври 2017 - 11:17

 Ne6to Smisleno, на 13 октомври 2017 - 11:13, каза:

Да нямаш напукан маркуч в резервоара? Като има повече нафта по-лесно ли пали? Това е малко вероятно но все пак е възможно.

Мите, проблема му не е свързан с маркуча в резервоара. По- скоро е направо при дюзите или най- много до помпата. Не и преди нея. На Оги вектрата така му пали от както я взе, само че сега се влоши. Съмнява се в клапана на входа (или на изхода, не съм особено сигурен) на помпата.
Но това при колегата е по вероятно да си е въздух.
Бижо има и тема във форума- Студио Х- виж в раздел платени реклами. Всъщност ето го: http://www.opelclub....?showtopic=9453
А стартера как ти върти? Свежо или е поумрял? Щото мойта бивша след като реновирах стартера определено подобри паленето, преди това силно ме съмняваше за въздух, въпреки, че всичко беше направено като от завода.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 октомври 2017 - 11:26
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 13 октомври 2017 - 11:30

Не мисля че е от стартера. Пали си съвсем нормално като е карана, дето се вика пали от 1/4 оборот.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 октомври 2017 - 11:42

 Gecatasto, на 13 октомври 2017 - 11:30, каза:

Не мисля че е от стартера. Пали си съвсем нормално като е карана, дето се вика пали от 1/4 оборот.


А разлика в топло и студено време има ли? Да не е от подгрева проблема?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg