Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем при запалването на ISUZU

илчо снимка илчо 04 февруари 2009 - 08:26

 pavkata-sv, на 04 Feb 2009, 12:31 AM, каза:

М нали за това им викат разпръсквачи разпръскват нафтата в камерата правят я на мъгла ако мога така да кажа но идва момент когато вече са неефективни и почват да я плюят и (може и да се лъжа) но когато те плюят нафтата се получава ефекта на пушека който мирише на неизгоряла нафта и съответно може да причини това прекъсване при студен старт... па и може дюзите да не правят достатъчно налягане незнам.... аз съм невеж признавам си ако съм сбъркал нещо нека ме поправят ... винаги обичам да науча И нещо ново за което съм сбъркал...


Колеги,проблема ви е в помпата,има една система ,наречена всережимен регулатор на оборотите,когато се поизноси ,а и при начален старт на мотора в студено време,маслото е още гъсто и тази система не сработва добре се получават тласъци,като прекъсване и от там идва това думкане ,а като подаде в един момент по-голямо количество гориво,при по-ниски обороти ,то не може да изгори добре и затова отзад пуши и мирише на неизгоряла нафта.Ако свещите не подгреят колкото и както трябва ,мотора няма да запали лесно,а за разпръсквачите...ако "пикаят",изобщо няма да запали,все пак на по-ниски обороти(при въртене на стартер),компресията е много по-малка и ако горивото не е на емулсия,няма да запали.На по-старите мотори (кадет-1,6Д)имаше нещо като смукач,викаха му :обогатител" ,а всъщност това променя ъгъла на центровка(дава предварение_) и явно задържа този регулатор, докато се нормализират оборотите.Пробвал съм да запаля и да върна този обогатител веднага и са получава това прилашкване,прекъсване...аха да угасне,през лятото почти не се усеща този проблем,но като захладнеее се получава.Пробвайте да задържите газта за 15-20 сек. ,мисля ,че ще има ефект.
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 04 февруари 2009 - 12:41

Това, дето говориш за него, му викат автоматичен обогатител - той пуска повече нафта и дава предварение. На принципа на биметална пружина е и като загрее мотора, тая пружина бута лостчето към стандартната за автомобила позиция, и подаването на нафта и предварението се нормализират.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 04 февруари 2009 - 13:06

 илчо, на 04 Feb 2009, 08:26 AM, каза:

Колеги,проблема ви е в помпата,има една система ,наречена всережимен регулатор на оборотите,когато се поизноси ,а и при начален старт на мотора в студено време,маслото е още гъсто и тази система не сработва добре се получават тласъци,като прекъсване и от там идва това думкане ,а като подаде в един момент по-голямо количество гориво,при по-ниски обороти ,то не може да изгори добре и затова отзад пуши и мирише на неизгоряла нафта.Ако свещите не подгреят колкото и както трябва ,мотора няма да запали лесно,а за разпръсквачите...ако "пикаят",изобщо няма да запали,все пак на по-ниски обороти(при въртене на стартер),компресията е много по-малка и ако горивото не е на емулсия,няма да запали.На по-старите мотори (кадет-1,6Д)имаше нещо като смукач,викаха му :обогатител" ,а всъщност това променя ъгъла на центровка(дава предварение_) и явно задържа този регулатор, докато се нормализират оборотите.Пробвал съм да запаля и да върна този обогатител веднага и са получава това прилашкване,прекъсване...аха да угасне,през лятото почти не се усеща този проблем,но като захладнеее се получава.Пробвайте да задържите газта за 15-20 сек. ,мисля ,че ще има ефект.

Колега, пробвал съм да задържам газта още докато запаля и наистина има ефект, двигателя не прекъсва, но ми се струва, че това не е много желателно тъй като знам, че при студен мотор износването е по-голямо. Пак казвам, не разбирам почти нищо от двигатели, но това са ми го казвали хора, които разбират. Доста се разтегли тази тема, но все пак и аз да попитам: няма ли някакво по-лесно решение на този проблем или трябва да се ходи на майстор? Има ли някаква опасност да се повреди помпата, ако карам така? :mhihi:
Отговори

илчо снимка илчо 05 февруари 2009 - 09:41

 MAD_DOGG, на 04 Feb 2009, 01:06 PM, каза:

Колега, пробвал съм да задържам газта още докато запаля и наистина има ефект, двигателя не прекъсва, но ми се струва, че това не е много желателно тъй като знам, че при студен мотор износването е по-голямо. Пак казвам, не разбирам почти нищо от двигатели, но това са ми го казвали хора, които разбират. Доста се разтегли тази тема, но все пак и аз да попитам: няма ли някакво по-лесно решение на този проблем или трябва да се ходи на майстор? Има ли някаква опасност да се повреди помпата, ако карам така? :mhihi:


Аз не казвам да форсираш мотора,а да поддържаш за 15-20 сек. оборотите около 1000-1200,иначе не е много желателно да се форсира студен мотор,особенно дизел.Този проблем ,който го имаш е "козметичен",освен да те дразни,за сега не мисля,че ще ти повреди нещо ,но не е лошо да видиш някой познат майстор на помпи.С какво масло караш,предполагам,че е най- доброто,но ако е гъсто маслото ,може и то да прави беля.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 05 февруари 2009 - 13:15

 илчо, на 05 Feb 2009, 09:41 AM, каза:

Аз не казвам да форсираш мотора,а да поддържаш за 15-20 сек. оборотите около 1000-1200,иначе не е много желателно да се форсира студен мотор,особенно дизел.Този проблем ,който го имаш е "козметичен",освен да те дразни,за сега не мисля,че ще ти повреди нещо ,но не е лошо да видиш някой познат майстор на помпи.С какво масло караш,предполагам,че е най- доброто,но ако е гъсто маслото ,може и то да прави беля.

Карам с масло Alpine RSD Diesel Special 10W40, немско. Ето това е: http://amv.ua/data/A..._10W-40_300.jpg
Казаха ми че е добро и засега не се оплаквам, но за 1800 км изминати с него нищо не мога да кажа по-съществено...
Отговори

вълчев снимка вълчев 06 февруари 2009 - 21:46

здравейте. специално за дюзите бях ходил при един майстор за да ги провери как са.той ми каза че на исузу мотора трудно се износвали. той карал такъв 5 г. и като я продавал ги проверил-били като нови
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 06 февруари 2009 - 23:48

 вълчев, на 06 Feb 2009, 09:46 PM, каза:

здравейте. специално за дюзите бях ходил при един майстор за да ги провери как са.той ми каза че на исузу мотора трудно се износвали. той карал такъв 5 г. и като я продавал ги проверил-били като нови


Честно казано и аз съм чувал да говорят, че дюзите на Исузу били доста читави, но знае ли човек какво може да се случи... :61:
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 07 февруари 2009 - 17:16

Днес смених горивния филтър и сега ми се струва, че колата е много по-добре! Не пуши както преди и няма тресене... Дано вече да се е оправила... :61:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 10 февруари 2009 - 11:41

Колегите които имат проблеми с претрисането съвет от мен- при сутрешен старт да задържат педала на гъзта за около 20 секунди при 1100- 1200 оборота и след това мисля, че няма да имат проблеми.
Както спомена един от колегите моторите исузу са с автоматични обогатители и сутрин който кара с кофти масло трудно му се задейства обоготителя. Смъсил такъв, че трудно се разбива маслото при студено време.
Самия обогатител се задейства (поне на моята кола) като бутна леко педала на газта. и след това гледам как леко си падат оборотите след като постопли малко.
Отговори

dio снимка dio 10 февруари 2009 - 12:37

 Rumkata, на 10 Feb 2009, 11:41 AM, каза:

Колегите които имат проблеми с претрисането съвет от мен- при сутрешен старт да задържат педала на гъзта за около 20 секунди при 1100- 1200 оборота и след това мисля, че няма да имат проблеми.
Както спомена един от колегите моторите исузу са с автоматични обогатители и сутрин който кара с кофти масло трудно му се задейства обоготителя. Смъсил такъв, че трудно се разбива маслото при студено време.
Самия обогатител се задейства (поне на моята кола) като бутна леко педала на газта. и след това гледам как леко си падат оборотите след като постопли малко.


Привет.
При мен проблема го избягвам, поне за мамента, като подам за секунда на контакт след това изключа и вече от там нататък по стандартния начин т. е. изчакваш си да ти изгасне индикацията за подгряване/описал съм го по горе/. Тогава забелязах, че ми продължава подгряването и при запален двг и няма проблеми. Не знам дали някой от колегите е пробвал този метод, но при мен поне за сега така се спасявам. Обогатителя няма нищо общо с маслото на двигатиля и съм крайно против да се смята, че е нормално да се форсира студен двг било то и до 1200 об. и при това несъмнено пак се усеща лошата работа на двг.
Поздрави.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 10 февруари 2009 - 13:02

аз винаги при студен мотор подгрявам два пъти,защто сложих кофти свещи ( от 16лв. парчето уж бош), а оригиналните ми струваха 64 лв. парчето и не ми се даваха 250 лева за свещи. А относно маслото е хубаво да е по рядко зимата и за даването на леко газ няма нищо страшно :icon_wink2:

А също така от много шофьори знам, че не е хубаво да се чака на място да трака особенно като е студен мотора. По добре да има лек оборот отколкото на място да трака
Мнението беше редактирано от Rumkata: 10 февруари 2009 - 13:03
Отговори

dio снимка dio 10 февруари 2009 - 14:40

 Rumkata, на 10 Feb 2009, 01:02 PM, каза:

аз винаги при студен мотор подгрявам два пъти,защто сложих кофти свещи ( от 16лв. парчето уж бош), а оригиналните ми струваха 64 лв. парчето и не ми се даваха 250 лева за свещи. А относно маслото е хубаво да е по рядко зимата и за даването на леко газ няма нищо страшно :icon_wink2:

А също така от много шофьори знам, че не е хубаво да се чака на място да трака особенно като е студен мотора. По добре да има лек оборот отколкото на място да трака


Привет.
Точно така колега, само че щом трака студена значи не са добре нещата, което не означава, че трябва да се тръгне веднага с главата напред и да се свалят помпи дюзи и т. н. да се пръскат пари по пишман майстори и после да съжаляваме. При мен исузото си пали на -18 с едно подгряване без проблем, но после започва да прекъсва и пуши и си се справям по описания от мен вече начин. Поне за сега нямам време да се заема по-сериозно с проблема, като според мен той е в това, че спира подгряването след запалването на двг поне при мен.
Поздрави.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 10 февруари 2009 - 17:12

досега съм нямал този проблем с пушенето, а за въпросното реле ( отдолу в дясно)- то ми изключва чак след около няколко минути 6-7 може би.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 10 февруари 2009 - 19:46

 Rumkata, на 10 Feb 2009, 05:12 PM, каза:

досега съм нямал този проблем с пушенето, а за въпросното реле ( отдолу в дясно)- то ми изключва чак след около няколко минути 6-7 може би.


Не са ли много 6-7 минути? При мен изключва след около 12-13 секунди, не знам точно. А по въпроса за прекъсването при студен старт си мисля за някаква добавка. Препоръчаха ми Castrol TDA - била доста добра и служела за прочистване на горивната система.
Очаквам мнения заслужава ли си да взема добавка... :icon_wink2:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 10 февруари 2009 - 19:52

попринцип то по книга мился, че го даваха 6 минути или някъде там.

Относно добавката аз съм много против тях!!!
Мнението беше редактирано от siegfrid: 02 септември 2009 - 23:43
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Radev1948 снимка Radev1948 02 септември 2009 - 20:00

 BOZI, на 23 Jan 2009, 10:02 AM, каза:

От няколко дена имам следният проблем , сутрин като тръгна да паля колата първо си я подгрявам после въртя и тя запалва
от четвърт оборот и започва да работи на нормални обороти дотук всичко е ок но няколко секунди след като запали и заработи
започва едно думкане и прекъсване все едно някой цилиндър не работи както трябва и отзад започва да пуши така каточели нафтата не е изгоряла
и оборотите и падат и тругва да гасне но като я изфорцирам и се оправя днес даже като започна да прекъсва я изгасих и запалих отново и
нямаше никакъв проблем а иначе после си бачка цял ден без никакъв проблем

каде може да е проблема ????



Прочетох всички мнения по твоя въпрос. Всички колеги са констатирали,че засмуква въздух от филтър или маркуч. Никой,обаче не е споменал двете маркучета на резервоара/това,което засмуква горивото и това,което връща излишното гориво/Аз имам Корса А 1,5 Д- Исузо и докато не смених и двете маркучета не престана да ми прави беля. Даже, както вървеше и спираше двигателя.Иначе си палеше и на ниски температури.Три пъти в продължение на две години ги сменях тези маркучи/горивопроводи/ и неможех да измина с тях 4000 км. То беше филтри, то беше продухване с помпа на тези маркучета и пак същото. Маркучетата бяха боклуци. Съвсем случайно в един сервиз в Чирпан ми предложиха немски с отвор 7 мм.Цената беше 6 лв. метъра. Купих си един метър без да се замисля, монтирах ги на местото им и се родих. Вече ще сменям филтри и масло и нямам за сега никъкви грижи. Пробвай, ако намериш такъв маркуч. Такъв проблем, като твоя се получава и ако имаш неработещи свещи/свещ/. Един мой познат просто си смени четирите свещи и си реши проблема. Предварително си провери свещите и видя, че едната е изгоряла. Искам да поясня, че става въпрос само за двете къси маркучета, които излизат от резервоара, а не цялата магистрала от тях до филтъра и тръбичките за излишното гориво.
Дано съм ти помогнал с тази информация.
Мнението беше редактирано от Radev1948: 02 септември 2009 - 20:05
Отговори

BOZI снимка BOZI 05 септември 2009 - 11:20

Мерси колега за информацията ,но засега проблемът при мен се реши само със смяната на филтрите :good: .
Поздрави :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 05 септември 2009 - 11:46
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

kozela снимка kozela 12 декември 2010 - 11:27

Пичове значи проблема при мен с паленето е абсолютно същия с една подробност - лампата ми за подгряване гасне за 1 секунда Астра 1,7 ТДС 97г студено палене, цъкам контакт, 1сек светва и веднага огасва лампата за подгряванер палене, хълцане, друсане , пушаци, гаснене свещите бачкат казаха ми че може да е от релето за подгряване
Отговори

boichev снимка boichev 12 декември 2010 - 22:45

И аз съм с този проблем. Само че при мен не гасне, само прекъсва около 5-6 секунди (зависи колко е студено). Тази сутрин беше -5.0 градуса, и прекъсваше около 10 секунди, белите пушаци, и се оправи. :love_opel: Казаха ми свещите да погледна. Също при мен, едната дюза синее, и колата вади черен пушек. Колата си върви, след 1600-1700 оборота " тръгва ", но в последно време прави номера с прекъсването. И вече се съмнявам че дюзата която синее, пикай. Но за свястен майстор точно в Хасково незнам, ако Вие знаете, казвайте. :naughtynono:
Отговори

kozela снимка kozela 13 декември 2010 - 09:05

аз се оправих. Значи скоро ми базикаха термостата и са ми прекъснали кабел на температурен датчик, който е до термостата, зокочих кабела и вече всичко е добре. И запалване и подгряване няма пушаци всичко е ок
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg