Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на летни гуми

Hotblooded снимка Hotblooded 27 март 2017 - 19:43

В сравнение с "Мишо" и Eagle F1 няма да ти харесат, но з парите си са добри
Отговори

danel снимка danel 27 март 2017 - 22:32

 Ne6to Smisleno, на 27 март 2017 - 09:11, каза:

Вчера свалих на вектрата зимните гуми и сложих летните. Първо за хората които оплюват мишелин алпин-а, за пръв път ще карам 4-ти сезон зимна и това няма да е продиктувано от икономия. Просто все още са в топ състояние. не мога да кажа същото за доста други марки дето съм карал. След като сложих нокияна (и-лайн отпред и 3 отзад). навъртях едни 5/600 км набързо до вечерта. Повечето време ме валя дъжд вечерта на витиня и сняг (страшен късмет). При висока скорост са си супер. Имах две много интензивни спирания - едното от 70 до нула, но не ми се вярваше че успях да спра. Наистина впечатляващо и второто с много от засичащ тир при 5 градуса температура. И двете минаха много ненатоварващо. Определено това е най-добрата бюджетна гума според мен.

Колега абсолютно правилна преценка за Мишлена. Алпина е много надежна гума и при правилно ползване служи дълго вярно. Гумите са доста меки и това което ми се е случвало като проблеми е след не навременна смяна и каране в жегите.Първия път след поредно монтиране в зимни условия гумата беше доста твърда и с лошо сцепление - явно бях я прегорил, а втория път направо къртеше каучук по завоите. Другия куриоз беше от зима без да свалям и цяло лято каране и пак зимата и ме изкара доволно. Нямаше време да реагира де е зима де е лято.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 март 2017 - 09:31

 Hotblooded, на 27 март 2017 - 19:43, каза:

В сравнение с "Мишо" и Eagle F1 няма да ти харесат, но з парите си са добри


Колега, на астрата съм с пилот спорт и да ти кажа не съм впечатлен. За тия пари (че и по-малко) от континентала май съм по-доволен. Все пак уточнявам, че нямам други забележки освен че се търкат страшно бързо, а това принципно май си е нормално за тоя клас гуми. А и тека не разбрах защо си купих Y гуми за кола дето вдига 200 само.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 март 2017 - 09:33
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 29 март 2017 - 05:49

Здравейте колеги. Колебая се между 3 модела летни гуми, ако някой е карал със тях да сподели. Размер 205/55-R16
1 - Matador MP47 Hectorra 3
2 - Laufenn S FIT EQ
3 - Petlas PT 741 Velox Sport
Благодаря и приятен ден.
Отговори

vulkov снимка vulkov 29 март 2017 - 16:40

CuMo, така е. Има много фактори, които оказват влияние.
Отговори

danel снимка danel 15 април 2017 - 22:21

 sathv, на 23 март 2017 - 11:57, каза:

Те добрите отзиви са писани от такива като тебе, дето никога не са карали нови качествени гуми и нямат база за сравнение. То човек получава толкова за колкото е платил, с условието, че скъпа стока също може да е некачествена, но евтина стока задължително е некачествена. То и без това сегашните синтетични гуми без грам каучук не струват в сравнение тези от преди 20 години, но това е с почти всяко съвременно производство.


Здравейте колеги, и да кажа първи мнения от новите ми летни гуми. Купих китайчета AEOLUS с пряка връзка и обмяна на технологии от Pirelli. Гуменката е AEOLUS STEERINGACE AU01 225/45ZR18 95Y XL. Вчера ги монтирах и днес направих
малко преходче: Ямбол-Дряновски манастир-Арбанаси-В.Търново,и у нас. На първо четена спира добре, в завоя държи /не се включват никакви системи даже и при рязко спиране/ а прохода настилката е гадна, Гумата е ниска а винетката е скъпа аааааа пътя е гаден ииии друса кат каруца, ама нали искаме да караме европейски коли на български пътища, ще траем, и до кога ли. Доволен съм за сега от гумите, малко по шумни са на моменти, а може и да е от настилката, ама повече информация след 5-6000км. Цената на бройка е : 134.03 лв. и имат -швабски TUV, сертификат за качество. Гаранция 2 години.
Мнението беше редактирано от danel: 15 април 2017 - 22:30
Отговори

wulkan снимка wulkan 21 април 2017 - 23:43

Гудиарът няма как да ги сравняваш с разни Дебица, Фулда, БФГудридж и прочие. Гудиарът е висок клас гума. Останалото са бюджетни и долен клас гуми. Само че, освен страхотното поведение на пътя, не останах доволен като ми се наложи екстремно спиране и ми отнесоха предната броня без моя вина. Някой си ми взе предимството. При скорост около 40 км./ч. Нека са 50. Така че предните(задните бяха по-добри към него момент), първо ги смених с Конти, а тази година сложих Конти отзад, отпред сложих Мишлен. Доста неверни неща изчетох по форума за тези гуми. Добре, че ми е дървена главата и обичам да експериментирам. Мишленът си е Мишлен, драги господа.Тази MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX ти сваля шапката при спиране, а как се търкаля по инерция - не е истина направо. Не пропускайте факта, че слагам гумата след Гудиар и Конти. Не след Дебица и Аеолус например(не съм карал гумите, само като пример за по-ниско бюджетни и съответно по-нисък клас гуми). Така че мога да преценя. И комфорта на возията е съвсем различен. Харесвах и Туранца 001 Ево. Тази гума обаче е лека като перце. Тънки вероятно бордове. Не посмях заради дупките.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 април 2017 - 07:09

 wulkan, на 21 април 2017 - 23:43, каза:

Гудиарът няма как да ги сравняваш с разни Дебица, Фулда, БФГудридж и прочие. Гудиарът е висок клас гума. Останалото са бюджетни и долен клас гуми. Само че, освен страхотното поведение на пътя, не останах доволен като ми се наложи екстремно спиране и ми отнесоха предната броня без моя вина. Някой си ми взе предимството. При скорост около 40 км./ч. Нека са 50. Така че предните(задните бяха по-добри към него момент), първо ги смених с Конти, а тази година сложих Конти отзад, отпред сложих Мишлен. Доста неверни неща изчетох по форума за тези гуми. Добре, че ми е дървена главата и обичам да експериментирам. Мишленът си е Мишлен, драги господа.Тази MICHELIN ENERGY SAVER+ GRNX ти сваля шапката при спиране, а как се търкаля по инерция - не е истина направо. Не пропускайте факта, че слагам гумата след Гудиар и Конти. Не след Дебица и Аеолус например(не съм карал гумите, само като пример за по-ниско бюджетни и съответно по-нисък клас гуми). Така че мога да преценя. И комфорта на возията е съвсем различен. Харесвах и Туранца 001 Ево. Тази гума обаче е лека като перце. Тънки вероятно бордове. Не посмях заради дупките.


Човече ти си титан :surrender: Все пак да не подвеждаш хортата толкова много. От достатъчно опит казвам, че Континентал еко контакт и ОСОБЕНО Мишелине ЕНЕРДЖИ сейвър са най-големите боклуци при спиране на мокро а и на сухо. Ако искаш да ти покажа един приятел как превъртя четири пъти чисто нова кола с енерджи сейвър на магистралата при движение напред само. Преди това правихме тест на въпросните гуми и ги сравнявахме с моите и знаехме, че не само не тръгват, но и не спират нито на сухо, нито на мокро. Просто и двамата не предполагахме, че правят и такъв планинг. Като му доставиха новата кола пак със същите гуми директно отиде и ги смени на 15 км и ги продаде на половин цена. Просто още преди ицидента му казах, че тия гуми са опасни, но той не ми вярваше. Те са създадени да се карат бавно и икономично. Не са за магистрални тигри и Пернишки голфаджии.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 април 2017 - 07:11
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 22 април 2017 - 09:27

Гумите за нисък разход имат ниско съпротивление при търкаляне, а то е твърдо свързано със сцеплението което дават - колкото повече намаляваш съпротивлението при търкаляне, толкова повече пада сцеплението за спиране, тръгване и страничната устойчивост . Ако караш някоя баничарка из града, или на близко - стават. Но са далеч от Primacy за настъпване по магистрала или бързане из проходи, а за Pilot Sport да не говорим. Goodyear - efficient grip и Eagle F1 asymmetric също са с различни предназначение и ако не с съобразиш с особеностите на F1 може да останеш много разочарован. (примерно да не правиш заварки на педала докато не ги стоплиш, като начало)
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 22 април 2017 - 09:28
Отговори

Sim снимка Sim 22 април 2017 - 11:03

Гудиър, Дънлоп, Мишлен, Континентал, Пирели и Бриджстон правят хубави гуми, които имат съответната цена. Важно е да не забравяме, че с каквито и гуми да караме, не трябва да пренебрегваме законите на физиката. Безаварийни километри и да се надяваме да не караме пак с летни гуми на сняг.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 22 април 2017 - 17:49

И нещо друго, засягащо повече нашенските условия, от колкото самите гуми. Гуми с отлично сцепление на мокро, могат да ви изненадат крайно неприятно на мокро, защото нашите пътища са доста прашни. В градовете има улици със излъскан асфалт (нямащ необходимото сцепление, въпреки ще е равен) - стават лоши изненади. Аз щях да се пребия в следствие на натрупани листа +дъжд една есен...
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 22 април 2017 - 18:43

Аз взех две Матадор МП47 245 40 19, сложих ги отпред, за последната седмица имам 1500км ( 1000 извънградско ). Доволен съм засега, не смятам да са шумни, в мокро дъжд и големи локви още не съм ги карал, нямам идея колко се изтриват и дали след 1-2 години ще имат грайфер, кривини и т.н.
С голяма търговска отстъпка и 190лв бройката смятам, че е по-добре такава нова гума отколкото стара топ марка. Сега мисля задните 4 годишни Мишлен пилот спорт да ги продам и да си купя още две нови. А дали ще съм сгрешил с избора, може би ще разбера най-рано след една-две години. :)
Мнението беше редактирано от nikiboy: 22 април 2017 - 18:44
Отговори

katalunec снимка katalunec 23 април 2017 - 14:07

Купих си 2 бр нови Uniroyal Rain Sport 3 и съм повече от доволен.Може би са 1 идея по-шумни,но на мокро се държат страшно.Шарката също ми допада доста. Направо ще взимам още 2бр за отзад , а задните които също не са лоши Kumho Ecsta 31(но вече на 5 години) ще ги продам. Препоръчвам ги спрямо цена/качество за някой който все още се колебае за избора си.
Отговори

петко 12 снимка петко 12 23 април 2017 - 16:03

Вече второ лято карам с Uniroyal Rain Sport,доволен-спрямо цена качество.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 април 2017 - 20:32

 Hotblooded, на 22 април 2017 - 17:49, каза:

И нещо друго, засягащо повече нашенските условия, от колкото самите гуми. Гуми с отлично сцепление на мокро, могат да ви изненадат крайно неприятно на мокро, защото нашите пътища са доста прашни. В градовете има улици със излъскан асфалт (нямащ необходимото сцепление, въпреки ще е равен) - стават лоши изненади. Аз щях да се пребия в следствие на натрупани листа +дъжд една есен...

Не е само това. Познат преподавател от университета наскоро се появи в един сутрешен блок и много сериозно критикува качествота на асфалта по нашите пътища- както новия, така и стария. Според него и новия и стария не осигуряват необходимито сцепление на гумите с пътя съгласно европейските норми. Мойто мнение между другото напълно съвпада с неговото, включително и от практическа гледна точка.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 април 2017 - 08:51

Абсолютен факт. Асфалта на много места е опасен и нищо не спира колата като е мокър. За това хубавите гуми са нещо което може да ти помогне, но не внимаваш ли винаги си има риск.
Отговори

wulkan снимка wulkan 25 април 2017 - 06:32

"Човече ти си титан :surrender: Все пак да не подвеждаш хортата толкова много. От достатъчно опит казвам, че Континентал еко контакт и ОСОБЕНО Мишелине ЕНЕРДЖИ сейвър са най-големите боклуци при спиране на мокро а и на сухо. Ако искаш да ти покажа един приятел как превъртя четири пъти чисто нова кола с енерджи сейвър на магистралата при движение напред само. Преди това правихме тест на въпросните гуми и ги сравнявахме с моите и знаехме, че не само не тръгват, но и не спират нито на сухо, нито на мокро. Просто и двамата не предполагахме, че правят и такъв планинг. Като му доставиха новата кола пак със същите гуми директно отиде и ги смени на 15 км и ги продаде на половин цена. Просто още преди ицидента му казах, че тия гуми са опасни, но той не ми вярваше. Те са създадени да се карат бавно и икономично. Не са за магистрални тигри и Пернишки голфаджии"
Приятелят ти вероятно може да се върти със всякаква гума. Аз пък от този форум научавам, че Мишлен и Конти са боклуци. А разни Аеолус, Рейн експерти и прочие евтинджоци се представят мн.добре.
Мнението беше редактирано от wulkan: 25 април 2017 - 06:35
Отговори

CuMo снимка CuMo 25 април 2017 - 07:03

 wulkan, на 25 април 2017 - 06:32, каза:



Пич, ти определено изобщо не знаеш за какво става въпрос, щом слагаш в една категория Aeolus с Uniroyal... и колкото и да те разочарован, тоя "мишлен" дето припадаш по него отдавна не с качеството дори на средния клас. От френските простотии стават само високите серии като Primacy, Pilot Sport, Pilot Sport Cup и другите дето вървят от 18-19 цола нагоре. Всеки гумаджия с който съм говорил ми е казвал да избягвам това недоразумение.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 април 2017 - 08:41

 wulkan, на 25 април 2017 - 06:32, каза:

Приятелят ти вероятно може да се върти със всякаква гума. Аз пък от този форум научавам, че Мишлен и Конти са боклуци. А разни Аеолус, Рейн експерти и прочие евтинджоци се представят мн.добре.


Не го казвам с лоши чувства, но просто си подведен от други хора и подвеждаш и в момента други хора. Въпросните гуми стават само за бавно и икономично каране на товарни автомобили, които даваш на служителите си. Не отричам качествата им, но ако искаш да направиш най-добър избор цена-качество-безопастност, това не са гумуте.
Отговори

barezz снимка barezz 25 април 2017 - 10:08

Аз на новата вектра заложих на Toyo Proxes CF2 205/55/16 91V. Първите впечатления са за приятна и тиха гума, комфортна за каране. Но още нямам наблюдения от тях на магистрала и на дъжд как са.

Аз лично не очаквам спортна гума, по-скоро търся/очаквам сигурност (на мокро, аквапланинг), издръжливост на високи температури примерно лятото при 35 градуса да не се разпаднат със 150-160 по магистралата, и разбира се комфорт при шофиране. Не търся икономия на гориво.

Ще се радвам, ако някой може да сподели опит с това Toyo.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg