Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на кола, трябва да купя още някой Опел :)

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 юли 2017 - 18:16

Има нещо нередно. Това на алтернатора ли пада толкова? Ако е на акумулатора, търси пад по пътя.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 25 юли 2017 - 18:58

Благодаря! Това исках да прочета. Въпросът е, че вече няколко седмици съм убеждаван, че това е нормално и тъй като това ми е първия опел си казах ок, може и аз да бъркам. Ще се започва от 0-та и ще видим дали има проблем или някой е претупал нещата. Пада е в рамките на 1/10...иначе казано измерено при алтернатора е 13.5-55. За мен това показание е абсолютно незадоволително и когато има развитие ще споделя. Поздрави!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 19:07

 Ne6to Smisleno, на 25 юли 2017 - 18:16, каза:

Има нещо нередно. Това на алтернатора ли пада толкова? Ако е на акумулатора, търси пад по пътя.

Чакайте малко, я уточнете колите, за които става въпрос. Един пише за 14 и кусур, ама в профила му е астра Г, друг пише, че след известно каране спира и мери и вижда 13.3 и малко отгоре, а веднага след палене е над 14, и в профила е вектра Ц. Най- общо мога да ви кажа, че вектра ц и астра х трябва да са еднакви от тази гледна точка, но не и вектра ц и астра г. Но си мисля, че е най- добре да се премери акумулатора с товарна вилка или с тия по- модерните уреди, които ги имат при акумулаторджиите и ще се разбере как е акумулатора. Иначе според това, което съм виждал и чел май за вектра ц и астра х изглежда нормално известно време след като запалиш напрежението да падне до към 13.5 В и там някъде акумулатора трябва да се е заредил. Обаче мерил ли си на алтернатора? Щото нещо ме съмнява там и едва след като измериш на акумулатора и алтернатора ще стане ясно къде е проблема.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 25 юли 2017 - 19:37

Накратко. Когато за първи път замерих напрежението горе беше 13.55-60, това е в случай, в който колата е карана 100-на километра. Тук не съм мерил напрежение при алтернатора и на студен двигател! Решавам, че нещо не е наред, защото акумулатора е нов. Сваля се алтернатора, носи се в сервиз, там те си тестват и т.н. Извод - прекрасно здраве. Уж за подсигуряване сменят плочка. Поставя се алтернатора - тук вече замервам на студено - при алтернатора - 14-14,2. При акумулатора - 13.5-13.6 привсички по-тежки вкл. консуматори. След дългия пробег (870-880 км без да спирам)решавам да я замеря докато е още топла. При акумулатора - 13.15! Откриваме проблема - лоша връзка. След няколко дни меря на студен двигател и абсолютно всичко включено - 13.95. Загрее ли обаче колата, напрежението при акумулатора е 13.3-4. При алтернатора обаче е вече 13.4-5, а не 13.95 както е сутрин. Това е.
Мнението беше редактирано от НямаНикой: 25 юли 2017 - 19:44
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 25 юли 2017 - 20:35

 tisho.74, на 25 юли 2017 - 19:07, каза:

Един пише за 14 и кусур, ама в профила му е астра Г


ЕХ Астра Г ,което ще рече Астра Х z19dth.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 21:42

 НямаНикой, на 25 юли 2017 - 19:37, каза:

Накратко. Когато за първи път замерих напрежението горе беше 13.55-60, това е в случай, в който колата е карана 100-на километра. Тук не съм мерил напрежение при алтернатора и на студен двигател! Решавам, че нещо не е наред, защото акумулатора е нов. Сваля се алтернатора, носи се в сервиз, там те си тестват и т.н. Извод - прекрасно здраве. Уж за подсигуряване сменят плочка. Поставя се алтернатора - тук вече замервам на студено - при алтернатора - 14-14,2. При акумулатора - 13.5-13.6 привсички по-тежки вкл. консуматори. След дългия пробег (870-880 км без да спирам)решавам да я замеря докато е още топла. При акумулатора - 13.15! Откриваме проблема - лоша връзка. След няколко дни меря на студен двигател и абсолютно всичко включено - 13.95. Загрее ли обаче колата, напрежението при акумулатора е 13.3-4. При алтернатора обаче е вече 13.4-5, а не 13.95 както е сутрин. Това е.

Я провери акумулатора как е (с товарна вилка), ама първо го зареди добре извън колата. Иначе другото ми се струва на долната граница, ама още е добре.
Мите, прочетох какво си писал за напрежението на дълго, ама сега как е- продължава ли да държи 14.1 14.2 на загрял двигател?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2017 - 21:44
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 25 юли 2017 - 23:45

:thu: И аз клоня към акумулатора, точно поради тази причина още вчера си изрових зарядното. Само очаквам сгоден момент и го мятам. От друга страна пък четките са проверени и са добре. А и напрежението на самия акумулатор сутрин не мърда от 12.3, което за моите разбирания е горе-долу. За справка - на старата ми кола беше голяма борба докато го докарам до 12.7В в покой. Вече втора година не мърда от този показател, а зимата пали като бензин. Както и да е, започвам стъпка по стъпка и ако има развитие ще пиша.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 юли 2017 - 09:47

Недозарежда. Има нещо нередно. И при мен чак на 3-тия път се оправи. Описал съм в темата драмата.

Тишо, в момента в жегата пада на дисплея около 13,7, което е повече на алтернатора. На магистралата примерно като се охлажда от вятъра, дори при най-голямата жега държи 14,1. Проблема по някакъв начине е свързан с температурната компенсация и по тази причина на стенд тези алтернатори са много трудни за хващане. Студени работят, като сгреят почват да недозареждат.

Първото сваляне на моя алтернатор го направиха при Бижо и го занесоха на стенд, човека им казал, че е перфектен. Тогава бях с акумулатора дето купих колата и го отдадох на него. Купих друг. Стария си беше добре всъщност.

Второ сваляне след като открих че не зарежда на топло в друг сервиз, където се наложи да докажа тезата си, че все пак има проблем, като първо покарах колата да загрее и после мерихме навсякъде. Реле и колектор ако не се лъжа. Около месец беше супер. После в някакъв момент почна да не зарежда изобщо. Закарах го за рекламация и се оказа статор. Смениха и статора и от тогава не остана какво да се сменя и си работи. Акумулатора ми има от тези очета дето светят зелено като е зареден добре. От опит знам, че като не зарежда добре става черно. Ако твоя има и седи черно, а като го заредиш на зарядно става зелено, значи не зарежда.

Съвета ми е докато откриеш проблема да зареждаш акумулатора на зарядното поне веднъж два пъти месечно, за да не се скапе.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 26 юли 2017 - 13:34

 Ne6to Smisleno, на 26 юли 2017 - 09:47, каза:

Недозарежда. Има нещо нередно. И при мен чак на 3-тия път се оправи. Описал съм в темата драмата.

Тишо, в момента в жегата пада на дисплея около 13,7, което е повече на алтернатора. На магистралата примерно като се охлажда от вятъра, дори при най-голямата жега държи 14,1. Проблема по някакъв начине е свързан с температурната компенсация и по тази причина на стенд тези алтернатори са много трудни за хващане. Студени работят, като сгреят почват да недозареждат.




Благодаря за пояснението и още веднъж се извинявам, че ти зацапахме темата с моя проблем. Всъщност точно това исках да видя, работата на алтернатора при по-високи температури. Казваш, че вече зарежда в норма=> при мен има проблем. Както писах и по-назад бях убеждаван, че при някои модели на опел това е нормално - напрежението на алтернатора да е 13.3-4. И тук вече се навлиза в омагьосан кръг. На първо четене е аку-а, защото в момента напрежението при алтернатора е 13.45-5...не успява да дозареди аку-то. Но от друга страна алтернатора е достатъчно товарен в сервиза, а и четките му са наред. Колкото и да е паднало аку-то е все пак 60Аh, а алтернатора е 100А. Само за последната седмица имам към 1000км...ако приемем, че алтернатора е наред би трябвало да го зареди, дори и да предположим, че вече е заминала клетка. Пак се отплеснах...ще действам последователно и ще видим. Само не ми хареса това, че при теб проблема не е бил открит, а се е получила поетапна подмяна на всички чаркове. Когато реша проблема ще пиша.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 септември 2017 - 20:56

Днес направих един отдавна чакан ъпгрейд:
Публикувано изображение

Един колега от форума ми даде линк към е-бей с лостче за около 33 паунда, което с доставката ми стъпи към 70/75 лв. Според мен цената е супер и искам да му благодаря, защото не помня в коя тема беше!

Пуснах на диагностиката колата и видях, че в някакъв момент е записала пак 1125. Не помня дали бях писал, че Май месец еднократно ми беше светнала чек лампата и седя така 2 дни докато не изчистих същата грешка с диагностиката. После не е светвала лампата, но явно в някакъв момент пак е записала грешката. Дайте идеи какво трябва да чистя и трябва ли или да чакам да се развие проблема докато си каже сама.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 септември 2017 - 20:57
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 18 септември 2017 - 21:26

Честито на придобивката.
И аз се оглеждам за такава екстра.
Къде ги намираш тези линкове за по 75-80 лв.
Ако ти изпадне нещо подобно свиркай
:)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2017 - 06:52

Ето от тук го взех:

http://www.ebay.co.u...353.m1438.l2649

Трябва да си го поръчаш на адреса на тия пичове:
https://www.gabco.org/index.php

После им пишеш номера на поръчката и те за около седмица и 2,50 лв ти го докарват с групаж в България на техен склад.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 септември 2017 - 06:53
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 септември 2017 - 19:26

Мите, 1125 е за налягане в смукателния колектор. Доколкото съм чел е за налягане над търсеното от софта. С други думи управление на турбото- каквото има по него, клапанчета, вакууми и т.н. Обаче напоследък подозирам, че и запушване по вихровите и егр-а могат да доведат също до 1125.
Обаче тая грешка има вариант и за недостатъчно налягане. Тогава може да става въпрос за мап, изпускащ маркуч след турбо, пробит охладител, хлабава скоба...
И това всичкото важи при незапушен катализатор, дпф т.н.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 септември 2017 - 19:40
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 септември 2017 - 19:51

 tisho.74, на 21 септември 2017 - 19:26, каза:

Мите, 1125 е за налягане в смукателния колектор. Доколкото съм чел е за налягане над търсеното от софта. С други думи управление на турбото- каквото има по него, клапанчета, вакууми и т.н. Обаче напоследък подозирам, че и запушване по вихровите и егр-а могат да доведат също до 1125.
Обаче тая грешка има вариант и за недостатъчно налягане. Тогава може да става въпрос за мап, изпускащ маркуч след турбо, пробит охладител, хлабава скоба...
И това всичкото важи при незапушен катализатор, дпф т.н.


Аутодатата еднозначно ми го дава интейк аър флап контрол акутатор, уайаринг или ЕЦМ. Мисля че се бъркаш с вектрата, където грешката е друга. И аз на скоро се обърках по инерция в една друга тема. Според мен трябва да почистя дросел или управлението му. Аз имам и един друг момент, че гледам имах грешно програмирано на някои места по компа мотора и се чудя да не идва от там грешката. Сега го орпавих и ще го следя. Все пак 5 месеца не ми е правило никакъв проблем, та може и някой контакт да прави проблем.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 септември 2017 - 19:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 септември 2017 - 20:39

 Ne6to Smisleno, на 21 септември 2017 - 19:51, каза:

Аутодатата еднозначно ми го дава интейк аър флап контрол акутатор, уайаринг или ЕЦМ. Мисля че се бъркаш с вектрата, където грешката е друга. И аз на скоро се обърках по инерция в една друга тема. Според мен трябва да почистя дросел или управлението му. Аз имам и един друг момент, че гледам имах грешно програмирано на някои места по компа мотора и се чудя да не идва от там грешката. Сега го орпавих и ще го следя. Все пак 5 месеца не ми е правило никакъв проблем, та може и някой контакт да прави проблем.

Ми май си прав. Обаче при англичаните е throttle position sensor, а не актуатор. И при тях проблема по- често е в куплунга, а не в самия сензор. Хващат го като поразбутат куплунга.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 септември 2017 - 14:21

Малко ъпдейт по темата с P1125. Преди малко я запалих и пак ми даде грешката. Явно се влияе от времето, което ме навежда на мисълта, че става дума за спойка. Разрових се из нета по въпроса и намерих този клип:
https://www.youtube....h?v=XzCAQhe7_1g

В него казват, че ако ти даде 112561, значи посочените крачета трябва да се запоят и да се почисти платката от смрад. Интересното е че на педалната диагностика ми даде точно това, въпреки че предния път беше записало 62 на оп-кома. Сега ще я прегледам довечера пак.

Чудих се дали да се пробвам сам, не изглежда трудно, но съм нервак и се чух с Бижо да му я закарам тея дни, той да се погрижи. И без това има и други дреболии да се правят по колата и може би сега е правилния момент, защото от понеделник пред нас става зелена зона и трябва да се простя с реното ;(
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 септември 2017 - 19:05

Сега гледах колата. Имаше въпросната грешка 1125 - 61, като докато не я изчистих не спря да свети чека. След като я изчистих повече не се появи (точно като предния път). Явно тази разновидност 61 лампата остава светнала за да те насочи към проблема, а другата 62 я отчита моментно. Най-вероятно все пак проблема е с въпросните спойки и ще се правят тази седмица. Иначе колата по никакъв начин не може да кажеш че и има нещо. Върви си перфектно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 25 септември 2017 - 23:30
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 септември 2017 - 23:12

Ето и малко развитие по въпроса. При Бижо изчистиха дросела и електрониката му. Видимо проблема е бил в смрад по електрониката, не в спойка, но това ще се чуе скоро. Колата върви прекрасно и най-вероятно Тишо пак ще се окаже прав в твърдението, че на тия коли трябва веднъж годишно да им лъснеш входящата система.

Междувременно се възползвах от влизането на коалта и се сдоби с хубави дискове брембо отпред и накладките, които чакаха в багажника от доста време (АТЕ).
Публикувано изображение

Имаше едно леко досадно тропане, което никой не можеше да открие от къде идва от както взех колата. В момента го няма. Предполагам е било някъде около апаратите. Може нещо да не е било окрепено като хората.

Остана само една досадна работа да се направи. От както съм взел колата има малка загуба на антифриз и от скоро почна да личи къде е. Огледали са внимателно и се потвърде моето опасение. Радиатора е протекъл в горната си част при кулера. Явно ще трябва нов, но ще се отдам малко на проучване и издирване на изгодна част. За момента теча е незначителен и нямам бърза работа да го поправям. Протича само в най-голямата жега като я изюркам много и губи към литър на месец/два/три.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 30 септември 2017 - 23:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 октомври 2017 - 11:28

Както обикновено ще се окажа прав и за това;-)
Мите, я сподели след известно каране дали дисковете са останали прави или са се поизкривили. Трябва да сменям на Пижо, но не ми е спешно.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 октомври 2017 - 13:59

 tisho.74, на 01 октомври 2017 - 11:28, каза:

Както обикновено ще се окажа прав и за това;-)
Мите, я сподели след известно каране дали дисковете са останали прави или са се поизкривили. Трябва да сменям на Пижо, но не ми е спешно.


Дисковете дето бяха на астрата бяха съвсем прави, но много износени вече. Не знам каква марка са били, но бяха доста меки. Като взех колата нямаха грам ръб и накладките бяха нови отрпред - трв. В рамките на накладките заминаха и дисковете. Иначе колата спираше супер добре, но явно си има цена. Относно брембото реших да са те, защото вектрата я оборудвах с такива са супер. Вече имат 20 000 отпред и може би към 5 000 на задните. Спирането е страхотно. На теория с АТЕ накладки може и да е по-добре.

На клиото преди 15/16 000 сложих дискове и накладки бош. И от тях съм супер доволен.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 01 октомври 2017 - 13:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg