Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с VECTRA C 2,2direct - няма мощност

Sarafov76 снимка Sarafov76 05 декември 2016 - 13:46

Здравейте колеги.Миналата неделя Вектрата ми изведнъж загуби мощност.Все едно от 155 коня минах на 55. Не ще да върви ни на газ ни на бензин. Двигателя си работи добре, но няма никаква мощност. Цяла седмица обикалям сервизи и нямя резултат - махнаха ми катализатора, провериха дебитомера и ЕГР-а. Помпата си е ОК. Налягянето на горивото е добро. Откачиха ми гърнетата да проверят дали са запушени - същата работа. На компа никакви грешки. Филтрите съм ги сменял преди около 1500км. Минах през 3 сервиза и навсякъде вдигат рамене. Моля ако имате някякви идеи, или някой е имал подобен проблем да пише. Благодаря предварително.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 14 декември 2016 - 00:00

Да не е минала в авариен режим, колега? Може да имаш изгорели лампи по таблото и да не се разбира. Свещите провери ли?
Отговори

Sarafov76 снимка Sarafov76 14 декември 2016 - 11:14

 distefano59, на 14 декември 2016 - 00:00, каза:

Да не е минала в авариен режим, колега? Може да имаш изгорели лампи по таблото и да не се разбира. Свещите провери ли?

Всичко провериха. Не е в авариен режим. Закачваха я на компютър няколко пъти - никакви грешки не показва. Всички стойности са ОК. Почвам да си мисля, че по - скоро е механичен проблем, но не могат да разберат точно какъв.
Отговори

vladata снимка vladata 14 декември 2016 - 16:06

никой ли не се сеща да измери компресията на тази кола?
Отговори

goshoOPC снимка goshoOPC 15 декември 2016 - 16:43

Колега, така както си описал проблема, има голяма вероятност да е механичен. Преди време колата ми придърпваше силно и нямаше мощност на първа предавка до 2000об/мин. Нямаше никакви грешки и работеше добре. Смених свещи, кабели на запалването, палец и капачка на разпределителя, но нямаше ефект. Нямам газова уредба. След доста време случайно открих проблема. Оказа се сцепен на две места маркуч на инжекциона след дебитомера / гофретния маркуч /. Смених го и проблемът изчезна. През дупките на сцепения маркуч е влизал доста допълнителен въздух и това е обърквало ЕЦУ-то. Вярно, че твоят случай е различен, но надявам се скоро да откриеш и отстраниш проблема. Успех.
Отговори

distefano59 снимка distefano59 15 декември 2016 - 21:46

Пробвал ли си да форсираш на място двигателя? До колко оборота вдига? Стига ли 3000?
Мнението беше редактирано от distefano59: 16 декември 2016 - 10:41
Отговори

Sarafov76 снимка Sarafov76 17 декември 2016 - 08:34

 vladata, на 14 декември 2016 - 16:06, каза:

никой ли не се сеща да измери компресията на тази кола?

Компресията е ОК

 goshoOPC, на 15 декември 2016 - 16:43, каза:

Колега, така както си описал проблема, има голяма вероятност да е механичен. Преди време колата ми придърпваше силно и нямаше мощност на първа предавка до 2000об/мин. Нямаше никакви грешки и работеше добре. Смених свещи, кабели на запалването, палец и капачка на разпределителя, но нямаше ефект. Нямам газова уредба. След доста време случайно открих проблема. Оказа се сцепен на две места маркуч на инжекциона след дебитомера / гофретния маркуч /. Смених го и проблемът изчезна. През дупките на сцепения маркуч е влизал доста допълнителен въздух и това е обърквало ЕЦУ-то. Вярно, че твоят случай е различен, но надявам се скоро да откриеш и отстраниш проблема. Успех.

Благодаря. И аз си мисля , че ще излезе нещо подобно.

 distefano59, на 15 декември 2016 - 21:46, каза:

Пробвал ли си да форсираш на място двигателя? До колко оборота вдига? Стига ли 3000?

Двигателя работи добре и се форсира на място. Проблема е като тръгнеш - все едно е 40 - 50 коня. Когато не е натоварен си работи .
Отговори

flamingo181 снимка flamingo181 06 януари 2017 - 01:26

Ами карай го на място, ако ще ти олекне...
Отговори

Sarafov76 снимка Sarafov76 10 януари 2017 - 15:10

 flamingo181, на 06 януари 2017 - 01:26, каза:

Ами карай го на място, ако ще ти олекне...

Хахаха......заеби....три зъба веригата е прескочила на разпределителния вал
Отговори

distefano59 снимка distefano59 21 януари 2017 - 22:25

 Sarafov76, на 10 януари 2017 - 15:10, каза:

Хахаха......заеби....три зъба веригата е прескочила на разпределителния вал

:blink: Три зъба!! Трябва да е била много хлабава тази верига! Не се ли чуваше тракане след запалване на мотора?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg