Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

размисли, страсти

kabby снимка kabby 07 юли 2007 - 12:22

Здравейте колеги
ето описание на проблема -
Колата е Вектра А c18nz мотор.
Разход извънградско - около 8 - 9/100 в момента - Благодаря на Мишо /2.0 16V/ за дребните, но изключително полезни съвети, които ми даде - преди разхода извънградско беше около 18/100.
Проблема е, че в града разхода продължава да е умопомрачителен - около 18 - 19/100.
Сипвам приблизително 11 литра газ и минавам някъде между 56 и 58 км.
Сменени свещи, кабели и филтри по двигателя преди няма 1000 км, сменен въздушен филтър преди 500 км, мембрана на изпарителя и профилактика - преди около 15 000 км.
Напълно ясно ми е, че в град като София е нормално разхода да е по-висок, но тук става дума за двойно по-висок разход и наистина не знам вече какво й стана на тази кола.

Дайте идеи.
Отговори

Pawelku снимка Pawelku 07 юли 2007 - 13:35

Колега имим същия проблем с Омега А 2.0!Нямам си и на идея от какво е и как да го оправя!Смених всичко!!
Отговори

Ачо снимка Ачо 07 юли 2007 - 13:43

газовия клапан чистил ли си фитърчето?
Отговори

kabby снимка kabby 07 юли 2007 - 14:43

Ако имаше запушено нещо - предполагам, че щеше да си проличи.
Ами мина на анализатор и всичко е перфектно.
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 юли 2007 - 00:06

и ко стана?
Отговори

kabby снимка kabby 17 юли 2007 - 10:09

 Myyy, на Jul 17 2007, 02:25 AM, каза:

Първо, вземи напълни бутилката до горе и тогава засичай разхода (пълно-пълно). С тия дребни литри те лъжат както си искат :mhihi:
Второ, сигурен ли си, че километража ти отчита вярно? Гумите стандартни ли са? и т.н.


Проблема е, че от празна бутилка - до пълна е различно - един път събира 36 литра, един път 38.

Аз за пробата ги карам да слагат точно 35 литра.

Километража ми отчита приблизително вярно. Дава леко отклонение заради по-високите гуми /185-65-15/, но според мен няма значение, тъй като и в града и извън него съм със същите гуми няма логика в града да ми отчита 10 изминати км, а извън града - 15 :)

Интересното е следното - последните дни с две ходения до Дупница ми дава перфектен разход - около 10/100 с излизането от София през Владая /няма да обяснявам за задръстванията и тайните пътечки/, а в София разхода се подобри леко - със същото колилчество минавам около 70-75 км.
Всичко това без да е пипнато нищо откакто Мишо я преглежда - това беше преди да пусна темата и отново му благодаря за обърнатот внимание и отделеното време.
Лично за мен подобрение в тази насока видях след като почнах да зареждам на ОПЕТ - преди това не обръщах много внимание къде зареждам - и след съвет "Смени газостанцията"
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 17 юли 2007 - 10:26

имаше една темичка за октан коректора , пробвай го има смисъл и другата темичка за това на газ на мястото на термо датчика да са включи постоянно съпротивление ...пробвай така ...и наистина като се позапуши филтъра вдига разхода там се трупат едни графити едни чудесий ..и тягата пада и педала скача ....
Отговори

kabby снимка kabby 17 юли 2007 - 11:35

Интересното е, че на моя октан коректор пише 92/95 - не знам дали с това е излязла от завода или е сменян, но факта си е факт. В момента е на позиция 95.
Отговори

Happiness снимка Happiness 17 юли 2007 - 11:52

Сладури дървото се оказа мноо голямо при мен се получи почти същото нереален разход с леко настъпване ми фърляще цели 5-толевки от ауасуха голям ужас беше има няма през 50-60 км пълнех цялата ботилка (25л) яко в джаза а кат я взех даваше 5-6 извън града и и с яко пържене 8-9/100 макс до 10/100 в града.Оказа се от афиф изпарител пича на които се оповавам чат пат да ми помага с ремонтите по колата каза че този изпарител в началото дава супер малко разход и после зверски скача и няма оправяне ако щеш не мембрани ми кот искаш сменая все е едно.Сега ще слагам нов и ще пусна актуално инфо по въпроса.
Колеги вихте си какви са ви изпарителите и дали не се изтресли на моя късмет с готин газажия.
Успех и дано съм била полезна. :mhihi:
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 юли 2007 - 12:43

 kabby, на Jul 17 2007, 12:35 PM, каза:

Интересното е, че на моя октан коректор пише 92/95 - не знам дали с това е излязла от завода или е сменян, но факта си е факт. В момента е на позиция 95.

ако си дойдеш по-скоро мога да ти напаравя шашмата с термо датчика и да дам малко предварение
същото имах на моята преди да я продам
ех старото ми ГТ :mhihi:
но както и да е вече имаш повод да се прибереш за ден-два и да се опитам да подобря разхода
Отговори

kabby снимка kabby 17 юли 2007 - 12:59

 Ачо, на Jul 17 2007, 01:43 PM, каза:

ако си дойдеш по-скоро мога да ти напаравя шашмата с термо датчика и да дам малко предварение
същото имах на моята преди да я продам
ех старото ми ГТ :mhihi:
но както и да е вече имаш повод да се прибереш за ден-два и да се опитам да подобря разхода

Ако още ми пазиш джантите ... ще си помисля.
Ще те хвана друго да направиш, но за това има телефони.

Към колежката - изпарителя си е ОК.
Търкалям го вече повече от 45 000 км. До сега ядове не съм имал.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 17 юли 2007 - 13:23

А пък аз си мисля, че проблема е в задкормилното устройство! Като ти знам стила на каране, мисля, че разхода ти е нисък. За да те успокоя ще ти кажа, че мойта харчи 13 градско, но с КИЛАМТИКА НА 6 :mhihi:
Отговори

Happiness снимка Happiness 17 юли 2007 - 13:26

Цитат

Към колежката - изпарителя си е ОК.
Търкалям го вече повече от 45 000 км. До сега ядове не съм имал.

За изпарителя моя почна да прави проблеми на 120 000км до тогава за учудване на всички си беше ок
Отговори

kabby снимка kabby 17 юли 2007 - 15:38

 Scorpion_BV, на Jul 17 2007, 02:23 PM, каза:

А пък аз си мисля, че проблема е в задкормилното устройство! Като ти знам стила на каране, мисля, че разхода ти е нисък. За да те успокоя ще ти кажа, че мойта харчи 13 градско, но с КИЛАМТИКА НА 6 :mhihi:

Аз тебе някой ден лошо ще те накажа с едно комби ... ама айде да ме пуснат команддировка на там


Колежке, моя аз го карам от над 45 000, иначе е на поне 145000 :) Втората причина да си мисля, че не е в изпарителя проблема е факта, че извън града разхода ми е перефектен предвид по-тежките джанти и по-големите гуми които търкалям :)

П.С. А Твърденията на Scorpion-а относно стила ми на каране - това е долна инсинуация - карам изключително внимателно, предпазливо и определено не бързо ..... градско.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 17 юли 2007 - 17:01

колеги, обърнете се към Мишо(2.0 16V). той ми сложи агу-то и разхода ми е 13/100 градско с климатик.колата е омега а 2.0i. той ги разбира тези работи :mhihi: и има необходимата апаратура








-
Отговори

kabby снимка kabby 17 юли 2007 - 17:17

 ascona_16d, на Jul 17 2007, 06:01 PM, каза:

колеги, обърнете се към Мишо(2.0 16V). той ми сложи агу-то и разхода ми е 13/100 градско с климатик.колата е омега а 2.0i. той ги разбира тези работи :mhihi: и има необходимата апаратура
-

Колега, ако беше прочел щеше да видиш, че вече съм го направил това.
Не веднъж казах че благодаря на Мишо - същия за който ти говориш, защото ми отдели време, защото не започна да ми разтяга локуми и защото ми даде полезни съвети.
Казах и че след като послушах негов съвет разхода бавно и славно започна да се нормализира.
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 юли 2007 - 21:17

 kabby, на Jul 17 2007, 04:38 PM, каза:

Аз тебе някой ден лошо ще те накажа с едно комби ... ама айде да ме пуснат команддировка на там

:mhihi: :thu: :thu: :ignore2: :thu: :thu: :thu: :thu: :rotfl: :gazim: :thu: :beer: :16: :beer:

ще видиш ти комби......
аре да не разводнявам,ама като знам какво ми причини на вектрата .............
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 18 юли 2007 - 07:30

 kabby, на Jul 17 2007, 04:38 PM, каза:

Аз тебе някой ден лошо ще те накажа с едно комби ... ама айде да ме пуснат команддировка на там
Колежке, моя аз го карам от над 45 000, иначе е на поне 145000 :) Втората причина да си мисля, че не е в изпарителя проблема е факта, че извън града разхода ми е перефектен предвид по-тежките джанти и по-големите гуми които търкалям :)

П.С. А Твърденията на Scorpion-а относно стила ми на каране - това е долна инсинуация - карам изключително внимателно, предпазливо и определено не бързо ..... градско.

Градско ли? Дали броиш колко коли си подпрял от зад с това твое бавно, внимателно и там кво беше каране! :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg