Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Шум от вентилатор в купето

Geshaa снимка Geshaa 12 септември 2017 - 23:17

Здравейте,
когато вентилатора на парното работи, независимо на коя степен, се чува едно леко като свиркане. Звукът много наподобява на въртящи елементи, който не са смазани.
Искам да подчертая, че вентилатора си работи както трябва, няма запецвания, няма проблеми с различните скорости и тем подобни симптоми, които ги има умиращ вентилатор.
Звукът просто е дразнещ ако карам без радио и при изключване на 0-лева степен то проблема спира.

Проблема за първи път се получи след едно "леко" наводняване през филтъра на купето, заради запушен канал и проблема, който често става при Вектра Ц. Предполагам, това че е вкарвало вода през въздуховодите е довело до това пресвиркване по време на работа. Някой път при по-топло време намаляваше, а при десен завой явно заради усукването леко дебалансираше и тръгваше. Абе изобщо странно поведение.

Според вас има ли смисъл от операция по махане на мотора и евентуалното му смазване на перките ? Знам къде се намира той, но не съм сиг. през жабката ли е правилния начин да се достигне и как точно.
Или може би проблема идва от някъде другаде ?

Поздрави и лека вечер.
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 септември 2017 - 07:44

Махаш поленовия филтър и ще видиш горната част на моторчето. Пръскаш с WD 40 и след това капваш малко масло. Във фейс групата на Вектра Ц съм качил снимки. Виж ги. Другия начин е моторчето долу.
Отговори

Geshaa снимка Geshaa 13 септември 2017 - 20:05

Това с WD-40 през отвора на филтъра го пробвах, но нямаше особено ефект, защото според мен не достига до където трябва.
А иначе моторно масло къде да го капна, пак на същото място ли ?
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 26 септември 2017 - 23:36

Ако искаш да свалиш целият вентилатор.
Само трябва да свалиш жабката - 5 винта
После самият вентилатор е малко ... интересно. 10тина винта и след това има 2 щипки отдясно и към купето. Може да погледнеш няколко снимки на вентилаторите в мрежата.
Не е сложно, но е малко терсине с винтовете че са доста завряни ... търпение и силно кафе ;-)
Отговори

Geshaa снимка Geshaa 08 октомври 2017 - 17:29

Благодаря, успя да се оправи само със смазване през отвора за филтъра с моторно масло.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg