Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с ускорението при студен двигател

svetlio2002 снимка svetlio2002 15 ноември 2013 - 12:54

Здравейте, четох доста из форума и не можах да открия проблем като моя. От 2 години астрата започна да ми прави странен проблем, сутрин когато е студено времето пали нормално на малки обороти работи перфектно, но при подаване на газ започва да прекъсва и така докато загрее после си върви перфектно, колкото по студено е времето толкова повече прекъсва, лятото почти не се усеща. Карал съм я на две различни места където правят само опел не дава никакви грешки и не могат да ми открият проблема. Ако някой може да помогне ще съм благодарен даже и с насока за някой майстор който си разбира от работата. Астрата е Y17DT исузо.
Отговори

svetlio2002 снимка svetlio2002 21 ноември 2013 - 23:09

Нямам представа защо никой не пише, нещо сигурно не съм задал правилно въпроса или не е на точното място.
Отговори

reload снимка reload 22 ноември 2013 - 02:13

 svetlio2002, на 21 ноември 2013 - 23:09, каза:

Нямам представа защо никой не пише, нещо сигурно не съм задал правилно въпроса или не е на точното място.

Разбирам те, че очакваш някой да сподели сходен проблем или поне информация за сервиз в твоя район и дано някой се сети поне за второто! Кажи по-точно какво става с това прекъсване при студен двигател?
1. Прекъсва при даване на газ , отзад излиза бял пушек и мирише на неизгоряла нафта и двигателя все едно работи на три цилиндъра - кофи дюза, впръсква със закъснение /пикае/ докато е студена.
2. Същите неща като горе написаното само, че не прекъсва само един цилиндър , а неритмично и случайно - модула за управление на помпата, студени спойки, искрене. Отлепя се задния капак и визуално търсиш бели матирани петънца по спойките. Има тема за тестване на модула.
Сигурно тези неща ги знаеш и си ги проверил. Случвало се е и при мен, ама аз свалям от едната кола и слагам на другата и проблема се локализира сравнително бързо и лесно.
Колега напиши ако има нещо по-различно, защото може нещо друго и малко да ти прави мизерии. Успех!
Мнението беше редактирано от reload: 22 ноември 2013 - 03:01
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 22 ноември 2013 - 21:47

И при мен е така(леко накъсване при подаване на газ), но само на място . В момента, в който "отлепи" няма прекъсване.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 22 ноември 2013 - 21:49
Отговори

svetlio2002 снимка svetlio2002 23 ноември 2013 - 08:31

 reload, на 22 ноември 2013 - 02:13, каза:

Разбирам те, че очакваш някой да сподели сходен проблем или поне информация за сервиз в твоя район и дано някой се сети поне за второто! Кажи по-точно какво става с това прекъсване при студен двигател?
1. Прекъсва при даване на газ , отзад излиза бял пушек и мирише на неизгоряла нафта и двигателя все едно работи на три цилиндъра - кофи дюза, впръсква със закъснение /пикае/ докато е студена.
2. Същите неща като горе написаното само, че не прекъсва само един цилиндър , а неритмично и случайно - модула за управление на помпата, студени спойки, искрене. Отлепя се задния капак и визуално търсиш бели матирани петънца по спойките. Има тема за тестване на модула.
Сигурно тези неща ги знаеш и си ги проверил. Случвало се е и при мен, ама аз свалям от едната кола и слагам на другата и проблема се локализира сравнително бързо и лесно.
Колега напиши ако има нещо по-различно, защото може нещо друго и малко да ти прави мизерии. Успех!

Значи, почти съм сигурен че не от дюза, прекъсването не е обичайно на изключена предавка си се форсира проблема идва когато се потегли демек двигателя се натоварва ако подавам по малко газ няма проблем като подам малко повече газ направо забива муцуната връщам газта и колата си тръгва имам чувството че нещо не позволява на двигателя да се натовари докато е студен. Относно управлението на помпата миналата година колата тотално отказа загасна ми на пътя и в един сервиз ми правиха управлението и успяха, аз тогава се надявах да се оправи и другия проблем ама не.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 23 ноември 2013 - 08:36

Не бъди толкова сигурен почвай от дюзите.
Отговори

svetlio2002 снимка svetlio2002 23 ноември 2013 - 08:48

 Росен Желев, на 23 ноември 2013 - 08:36, каза:

Не бъди толкова сигурен почвай от дюзите.

Май ще взема да ги сваля другата седмица да започна от тях, ако имате някаква идея къде да ги нося приемам съвети.
Отговори

svetlio2002 снимка svetlio2002 03 декември 2013 - 11:07

Здравейте колеги, свалих дюзите, смених разпръсквачите защото наистина бяха зле. Но за мое голямо разочарование проблема си остана без никакъв проблем. Ще ми е от полза ако някой сподели как мога да тествам управлението на ГНП-то или от къде мога да взема някакво 2-ра употреба за проба, не ми се купува без да съм сигурен.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 03 декември 2013 - 17:01

А като цяло, усети ли някаква промяна след като смени разпръсквачите и колко ти излезе ремонта, ако не е тайна :)?
Благодаря.
Мнението беше редактирано от georgi4at: 03 декември 2013 - 17:02
Отговори

svetlio2002 снимка svetlio2002 03 декември 2013 - 18:16

 georgi4at, на 03 декември 2013 - 17:01, каза:

А като цяло, усети ли някаква промяна след като смени разпръсквачите и колко ти излезе ремонта, ако не е тайна :)?
Благодаря.

Като цяло сега като че ли върви малко повече, но прекъсването си е точно като преди. 500 лв. разпръсквачи, дивтунки нови, О-пръстени на дюзите. Като аз съм си ги свалял и качвал.
Отговори

Радослав Валентинов снимка Радослав Валентинов 10 януари 2015 - 09:08

Здравейте колеги.Имам същият проблем с прекъсването на студен старт.Миналата зима смених модула за ГНП но проблемът остана.Проблемът ми е следният(колата си пали нормално, но в по-студеното време докато стопли не може да се кара и на празен ход и в движение прекъсва здраво,след загряване се оправя и няма проблеми)Забелязал съм че проблемът изчезва след като съм я карал по магистрала с висока скорост,няколко дни нямам проблеми в града и след това се започва отново :( Помагайте колеги ходих по майстори, никой не знае от какво може да е....
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 10 януари 2015 - 09:30

Колеги вижте си дебитомерите! Дебитомера тряба да е много умрял за да запише грешка,но при некоректни данни ще прави мизерии и чек-лампата няма да светне.Най-добре да се тества с друг от кола,нямаща подобни проблеми ,или да му се следят стойностите с живи данни.При мен има нещо подобно ,но засега поносимо-при движение на скорост на около 1000-1200 об.при подаване на газ колата за момент забива и после тръгва.Сменям предавките на толкова ниски обороти,когато е студена ,ако сменям предавките на по-високи обороти това прекъсване го няма.
Отговори

Радослав Валентинов снимка Радослав Валентинов 10 януари 2015 - 10:06

 mistarmi, на 10 януари 2015 - 09:30, каза:

Колеги вижте си дебитомерите! Дебитомера тряба да е много умрял за да запише грешка,но при некоректни данни ще прави мизерии и чек-лампата няма да светне.Най-добре да се тества с друг от кола,нямаща подобни проблеми ,или да му се следят стойностите с живи данни.При мен има нещо подобно ,но засега поносимо-при движение на скорост на около 1000-1200 об.при подаване на газ колата за момент забива и после тръгва.Сменям предавките на толкова ниски обороти,когато е студена ,ако сменям предавките на по-високи обороти това прекъсване го няма.

Опитвал съм с друг дебитомер,сменял съм модула на ГНП сипвал съм двутактово масло гледал съм вакумите нямам теч на нафта от ГНП проблемът остана.Колкото по студено е при толкова по ниски обороти започва да прекъсва.Нямам обяснение от какво може да е и как се решава подобен проблем :(
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 10 януари 2015 - 16:24

Проблема не е в електрониката,а в механикита на помпата.Ако си погледнеш в горивния филтър,ще видиш,че имаш мнооого ситни стружки.
Отговори

Радослав Валентинов снимка Радослав Валентинов 10 януари 2015 - 20:01

 2.2dtr, на 10 януари 2015 - 16:24, каза:

Проблема не е в електрониката,а в механикита на помпата.Ако си погледнеш в горивния филтър,ще видиш,че имаш мнооого ситни стружки.

Как се оправя проблема с стужките, който аз лично не видях след смяната онзи ден на горивният филтър?
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 12 януари 2015 - 08:31

Свали си резервоара и ще разбереш за какво ти говоря.От 2008 имам zafira 2.2dti и 240 000км и съм се сблъсквал с какво ли не.Това твоето е ниско налягане в ГНП вследствие на механично износване.
Отговори

bat van снимка bat van 13 януари 2015 - 07:11

Ако е механично износване с повече масло в нафтата трябва да има разлика.
Колега този мотор има ли егер.
Отговори

Радослав Валентинов снимка Радослав Валентинов 13 януари 2015 - 17:32

Моторът ми има работещ EGR клапан на диагностика отвара от 74% до 0% което значи че работи.Слагал съм двутактово безпепелно масло и добавка за прочистване на дюзите и клапаните на лики моли, но промяна нямаше никаква.Помпата ми е денсо.Сега следва да измия цедката на резервара да видя дали не нещо до дебита на гориво,но не мисля защото прекъсва само на студено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg