Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с чека на Вектра Б y22dtr

Niksanpa снимка Niksanpa 06 януари 2015 - 17:31

Привет!
Имам следния проблем, когато застудя ( паднаха под 10 градуса) започна да ми свети чека когато колата работи на място, трябва да тръгна и когато дигна над 2000 оборота чека изгасва и двигатела почва да работи нормално. На диагностиката дава ЕГР грешка, но ЕГР-а е здрав. Странното е че го прави в градски условия, и не постоянно. Има дни когато изобщо не светва чека.

Благодаря предварително :)
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 06 януари 2015 - 19:41

Четох стари теми, че може да има и проблем с окабеляването към него. Нагоряла изолация и т.н.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 януари 2015 - 20:12

Със сигурност има доста написано, но ще си позволя да дам лека насока.
Твоя ЕГР е вакуумен, няма обратна връзка за работата му от самия него, т.е. няма окабеляване до него. С други думи компютъра получава информация за неговата работа единствено от качеството на изгорелите газове чрез ламбда сондата във всеки режим на работа. Или всъщност най- вероятно наистина проблема е в ЕГР, ама става дума за задръстване със сажди и оттам здрав, ама наистина неработещ ЕГР. Другото, което си мисля е, че ако има проблем с мембраната му, то ще има загуба на вакуум и ще има записани и други грешки, не само за ЕГР.
Ето защо си мисля, че след почистване на ЕГР-а проблема ще изчезне. Но все пак добре е да имаш предвид и едно цялостно почистване на целия въздушен път от турбото до колектора включително, има и тема за това. Ако нещо съм в грешка, все някой колега ще ме поправи...
Поздрави и успех!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 06 януари 2015 - 20:15
Отговори

Niksanpa снимка Niksanpa 06 януари 2015 - 23:32

ЕГР-а е вакумен, проверен е на друга кола и работи, а също е чист и има налягане. Днес бях на технически преглед и показателите за димност бяха много добри. Спряхме се на проблем с вакумите и взех два да ги пробвам как е с тях. Лошото е че има и дни когато не светва чека ( както днес), и другото е че проблема се появи някаде към април, но след това със затопляне на времето просто изчезна. Пак се появи някаде към ноември като паднаха темп. под 10 градуса. Много се чудя дали не е от някои температурен датчик. Диагностиката се прави в София ауто Бл-град.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2015 - 19:42

 Niksanpa, на 06 януари 2015 - 23:32, каза:

ЕГР-а е вакумен, проверен е на друга кола и работи, а също е чист и има налягане. Днес бях на технически преглед и показателите за димност бяха много добри. Спряхме се на проблем с вакумите и взех два да ги пробвам как е с тях. Лошото е че има и дни когато не светва чека ( както днес), и другото е че проблема се появи някаде към април, но след това със затопляне на времето просто изчезна. Пак се появи някаде към ноември като паднаха темп. под 10 градуса. Много се чудя дали не е от някои температурен датчик. Диагностиката се прави в София ауто Бл-град.


Другата най- вероятна причина и според мен е във вакуума, но явно при теб проблема е още в съвсем начален стадий и затова липсват други грешки. Но все пак по- добре проблемите да се отстраняват на този етап, отколкото когато вече са се задълбочили. А иначе и при мен проблемите с вакуумите са се появявали първо при ниски температури. Сигурно и за това си има причини. Успех колега и като решиш проблема можеш да пишеш за какво става въпрос при теб, защото и аз май се присъединявам към отбора...
Отговори

Niksanpa снимка Niksanpa 21 януари 2015 - 23:38

Привет!
След като закарах колата да проверят вакумите, се оказа че всички работят а на моменти ми блокира ( не работи ) егр-а. Когато го закачат на вакуметър и му подадат налягане тои изпуква имам чуството че ще изкочи, и го смених с нов егр. Дано това е да е бил наистина проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg