Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Желира ми се добавката ?!?

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 10 февруари 2012 - 22:16

Здравейте. Какво ми се случи... Купувам си аз добавка против замръзване на нафтицата ,сипвам си . Няма проблем ,колата си пали . Хваля аз добавката на всеки срещнат ,мислейки ,че дизелът ми пали благодарение на нея при -20 . Днес обаче на бензиностанцията - вадя аз добавката като пич да си сипя и какво да видя - ЖЕЛЕ!
Според вас означава ли ,че е боклук или при реакция с нафтата си върши работата (защото реално не съм имал проблем)???
Отговори

GuF снимка GuF 10 февруари 2012 - 22:21

:biggrin: Не съм експерт но до колкото съм запознат при смесване с нафтата става номера.
За коя добавка говориш?
Мнението беше редактирано от GuF: 10 февруари 2012 - 22:23
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 10 февруари 2012 - 22:26

Според консултантите в магазините за звточасти добавките антигел се сипват
в резервоара при температура на горивото не по-ниска от 6 градуса.
Отговори

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 10 февруари 2012 - 22:41

 Н-И-К-И, на 10 февруари 2012 - 22:26, каза:

Според консултантите в магазините за звточасти добавките антигел се сипват
в резервоара при температура на горивото не по-ниска от 6 градуса.

Абе то и аз съм от тия консултанти :) ,но не се бях замислял при каква температура трябва да се сипва добавката. Иначе тя е на IGAT - ROWE (немска). Но ми стана супер странно това желиране... Нали уж трябва точно това да предотвратява...
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 10 февруари 2012 - 23:07

Най-добрата добавка е бензин в нафтата.
Даже на доста нови автомобили в сервизната книжка пише, че през зимата може да се добавя бензин до 20% в резервоара за да не замръзва нафтата.
Лично изпитано!
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 10 февруари 2012 - 23:08
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 февруари 2012 - 12:17

Колега VECTRA 1,7D, може ли да кажеш на кои нови дизели се препоръчва,ако може да пуснеш някъде където пише, защото повечето нови дизели са с доста малка хлабина и доста високо налягане. Съответно нафтата има доста добри мазилни свойства за разлика от бензина и съответно увеличаване на количеството бензин до 20% мисля, че не е полезно...
Мнението беше редактирано от Жоро: 11 февруари 2012 - 12:18
Отговори

boichev снимка boichev 11 февруари 2012 - 12:55

+1 за бензин в нафтата, обаче + малко дву-тактово масло. :icon_wink2: При най-големите студове, сложих на 25 литра нафта към 150-200 грама бензин, и масло около 50 грама, тази процедура я направих 2 пъти, резултата беше, нафтата НЕ замръзна, колата и на -18 градуса си запали от 1вия път, и вибрациите по скоростния лост намаляха много, едва се усещат в момента. :newsm05_41:
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 февруари 2012 - 15:40

Разводнихме темата на момчето, но да кажа, аз знам за плюсовете от това да се слага бензин, но boichev ти говориш за 1% а не за 20...
А и колата ти работи на какво налягане 15бара? - а новите рабптят на 200, даже съм чел за камиони с 2000бара...
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 11 февруари 2012 - 18:26

Незнам пичове каква нафта слагате та да замръзва ама аз 2 седмици седа на Ботевград колата не е палена 11 дни на температури вечер при -22 -24 и дневни до -7 -8 и нафатата не беше замръзнала ,верно че като тръгнах да я паля след толкова време без да е палена малко трудно запали но нямаше проблеми...
Отговори

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 11 февруари 2012 - 21:22

 w0r7h, на 11 февруари 2012 - 18:26, каза:

Незнам пичове каква нафта слагате та да замръзва ама аз 2 седмици седа на Ботевград колата не е палена 11 дни на температури вечер при -22 -24 и дневни до -7 -8 и нафатата не беше замръзнала ,верно че като тръгнах да я паля след толкова време без да е палена малко трудно запали но нямаше проблеми...

Еми колега осен да кажеш с какво дизелово гориво си и от коя бензиностанция. Това което казваш е похвално.
Та относно желирането на добавката ми - някакви мнения... :)
Поздрави!
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 12 февруари 2012 - 22:59

Еми аз сипвам само от ОМВ или РОМПЕТРОЛ,от ОМВ когато имам повечко парички си позволявам и Максмоушън но иначе за сега съм с обикновената нафта
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 08 януари 2015 - 13:18

 Alex_sn1, на 10 февруари 2012 - 22:16, каза:

Здравейте. Какво ми се случи... Купувам си аз добавка против замръзване на нафтицата ,сипвам си . Няма проблем ,колата си пали . Хваля аз добавката на всеки срещнат ,мислейки ,че дизелът ми пали благодарение на нея при -20 . Днес обаче на бензиностанцията - вадя аз добавката като пич да си сипя и какво да видя - ЖЕЛЕ!
Според вас означава ли ,че е боклук или при реакция с нафтата си върши работата (защото реално не съм имал проблем)???

Колеги на мен ми се случи абсолютно същото днес.Вадя си добавката да сипя и опааа ЖЕЛЕ.Странна работа.Какво мислите по въпроса вие?
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 януари 2015 - 13:31

На 2-3.01 през нощта беше -17 на сутринта колата запали една идея по-трудно от обикновено и реших да сипя Max Motion, вадя си добавката B.D.C. (BARDAHL DIESEL COMBUSTION) и тя беше желе. Много се зачудих, но сега чета в началото, че действали добавките като се свържат с нафтата, ама дали е така...

Успокоението ми е, че тази сутрин на -11 запали като часовник с комбинацията от 2те по-горе...
Отговори

stei снимка stei 08 януари 2015 - 14:10

Преди ползвах TDA на Кастрол и нямах никакви проблеми. Сега не ползвам никакви добавки и пак нямам проблеми. карам с обикновенна нафта от Лукойл и зареждам само на една бензиностанция. Това с добавките е малко пари на вятъра според мен.
Отговори

tihii снимка tihii 08 януари 2015 - 15:36

 Жоро, на 08 януари 2015 - 13:31, каза:

На 2-3.01 през нощта беше -17 на сутринта колата запали една идея по-трудно от обикновено и реших да сипя Max Motion, вадя си добавката B.D.C. (BARDAHL DIESEL COMBUSTION) и тя беше желе. Много се зачудих, но сега чета в началото, че действали добавките като се свържат с нафтата, ама дали е така...

Успокоението ми е, че тази сутрин на -11 запали като часовник с комбинацията от 2те по-горе...

Преди десетина години карах дизел.И на мен ми се е случвало да се желира добавката(на Шел беше).Това не означава,че е менте.Просто трябва да се смесват с нафтата преди да са замръзнали.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 януари 2015 - 20:09

То това е номера, казано е че това е "добавка", отделно замръзват. Но когато се смесят им се повишава устойчивостта на желиране. Същото е с антифриза ;) . Поздрави.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 08 януари 2015 - 22:24

Значи от прочетеното до тук да разбирам за нормално желирането.Иначе с паленето нямам проблеми на -17 пали от раз, малко се разтресе мотора при старта, ама при тая температура.
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 08 януари 2015 - 23:53

Няма смисъл да си давате парите за добавки и разни глупости.Може да слагате по-малко бензин или спирт или газ за горене всичките са изпобвани и никога нафтата не е замръзвала
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 09 януари 2015 - 08:50

 opelastra1, на 08 януари 2015 - 23:53, каза:

Няма смисъл да си давате парите за добавки и разни глупости.Може да слагате по-малко бензин или спирт или газ за горене всичките са изпобвани и никога нафтата не е замръзвала

Купил съм я вече.От следващата зима мисля и аз да практикувам като теб, с бензинец или газ за горене, много пъти съм го чувал и аз.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 09 януари 2015 - 09:26

Аз лично ще кажа за моя опит и мнение:
Първо - не съм сигурен, че е нормално желирането. Някой също вметна, че треело да се смеват подобни, желиращи се добавки с нафтата до -6 градуса на течността. Ми,.... аз от де да знам на колко градуса е течността излизайки от колконката при -20 навън. И тва желе как точно да го дозирам и след това как ше мине през цедката - абе нещо не ми изглежда наред.
Второ - преди две години ни се желира добавка на Лики Моли, която беше точно и само против замръзване - изхвърлихме я. Извод - много ментаци в БГ и подобни неща се купуват вече само от официални дистрибутори, а не от квартален магазин за ароматизатори, калъфи за седалки и диодчета разни предимно внос от Китай....
Карал съм за кратко и със спомената Бардал БДЦ - миналата година намерихме вода в резервоара и до последно си мисля, че нафтата беше позамръзнала ЗАЕДНО С въпросната добавка в препоръчаната доза. Не знам от къде дойде водата при все, че зареждам от ограничен кръг бензиониостанции и никога не ми се беше случвало нещо подобно до сега и в крайна сметка съм доста разочарован и скиптично настроен към тази добавка. Още имам над половин флакон, който се чудя дали да добавя все пак в някакъв момент или просто да го изхвърля.
И накрая - никога и никакви проблеми с Castrol TDA в препоръчаната доза - общо за двете ми дизелови коли, вече над 9 години я карам включвайки и малките лирични паузи с Бардала, както и експерименти с двутактово масло. В крайна сметка препоръчвам кастрола....

п.с. това с бензина в нафтата - някой, някъде го беше определеил като дападжийски похват, но ако все пак някой ми изкара инструкция/препоръка от производител за експлоатация на НОВ към днешна дата дизелов автомобил има каса бира от мене!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg