Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Желира ми се добавката ?!?

Жоро снимка Жоро 09 януари 2015 - 11:16

 tihii, на 08 януари 2015 - 15:36, каза:

Просто трябва да се смесват с нафтата преди да са замръзнали.


 Vankissa, на 09 януари 2015 - 09:26, каза:

п.с. това с бензина в нафтата - някой, някъде го беше определеил като дападжийски похват, но ако все пак някой ми изкара инструкция/препоръка от производител за експлоатация на НОВ към днешна дата дизелов автомобил има каса бира от мене!


tihii,

питал съм в няколко сервиза само за дизел и всеки казва, че бензин или каквото и да е друго подобно сипано в нафтата на Коман рейл двигатели, може да коства ремонт до 3-5хил.лева. Защото тези "горива" нямат мазане за разлика от нафтата а хлабините в ГНП-то и дюзите са твърде малки (микрони) и липсата на мазане е фатална...

Vankissa,

има забрана, няма инструкция...
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 09 януари 2015 - 11:25

 Жоро, на 09 януари 2015 - 11:16, каза:

има забрана, няма инструкция...


Това, като твърдение/препоръка от производител, е логично и не заслужава каса бира :beer:
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 09 януари 2015 - 12:32

И аз не знам кой дявол ме бутна да си купя добавка, като преди това с нафта от бензиностанция без проблем съм палил на всякакви температури.Това за бензина в дизела съм виждал един мой познат да сипва, на 40л 2л бензин, не знам колко е хубаво, колко не е.Мисля да изразходя това което ми е останало и приключвам с добавките.
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 09 януари 2015 - 13:36

 Vankissa, на 09 януари 2015 - 09:26, каза:

Аз лично ще кажа за моя опит и мнение:
Първо - не съм сигурен, че е нормално желирането. Някой също вметна, че треело да се смеват подобни, желиращи се добавки с нафтата до -6 градуса на течността. Ми,.... аз от де да знам на колко градуса е течността излизайки от колконката при -20 навън. И тва желе как точно да го дозирам и след това как ше мине през цедката - абе нещо не ми изглежда наред.
Второ - преди две години ни се желира добавка на Лики Моли, която беше точно и само против замръзване - изхвърлихме я. Извод - много ментаци в БГ и подобни неща се купуват вече само от официални дистрибутори, а не от квартален магазин за ароматизатори, калъфи за седалки и диодчета разни предимно внос от Китай....
Карал съм за кратко и със спомената Бардал БДЦ - миналата година намерихме вода в резервоара и до последно си мисля, че нафтата беше позамръзнала ЗАЕДНО С въпросната добавка в препоръчаната доза. Не знам от къде дойде водата при все, че зареждам от ограничен кръг бензиониостанции и никога не ми се беше случвало нещо подобно до сега и в крайна сметка съм доста разочарован и скиптично настроен към тази добавка. Още имам над половин флакон, който се чудя дали да добавя все пак в някакъв момент или просто да го изхвърля.
И накрая - никога и никакви проблеми с Castrol TDA в препоръчаната доза - общо за двете ми дизелови коли, вече над 9 години я карам включвайки и малките лирични паузи с Бардала, както и експерименти с двутактово масло. В крайна сметка препоръчвам кастрола....

п.с. това с бензина в нафтата - някой, някъде го беше определеил като дападжийски похват, но ако все пак някой ми изкара инструкция/препоръка от производител за експлоатация на НОВ към днешна дата дизелов автомобил има каса бира от мене!


Баща ми кара мерцедес ц220 2008г от 4години е във него и всяка зима се слага или бензин или газ за горене като задължително на всяко зареждане слага двутактово масло.Еми до сега нито дюзи е правил нито гнп-то нито проблеми със паленето е имал,като се има впредвид колко капризни са новите коли на гориво и какво е качеството на българските горива.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg