Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Не иска да върти стартера (понякога)

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 19 юли 2012 - 06:42

Зафирата на около 40 -50 запалвания отказва да върти стартера завъртам ключа но нищо не става, незнам дали проблема е от стартера или нещо друго.Проблема се оправа само с буране и палене на скорост и след това въртиш и пали все едно нищо и няма и след около 50 паления пак отказва да върти стартера.Карах я на маистор но ми каза че нищо и няма.Гледах клемите на стартера не са нагорели или окислени.Много е неприятен този проблем защото не знаеш кога ше откаже да върти и запали. Ако някои колега е имал такъв проблем моля да помогне че аман от тез маистори в сервизите де да разбират токлова колтото и приказват.
Отговори

Гостopel_corsa_33kw_* 19 юли 2012 - 08:35

Не съм срещал подобен проблем, но си мисля, че е нещо свързано с окабеляването....може би някаква прекъсната жица към стартера, която окъсява някъде...Пиши, като откриеш проблема!
Успех!
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 19 юли 2012 - 09:37

Здравей колега. Същият проблем го имах и аз на астрата(g) Върти стартера когато си поиска той. Смених шалтера но никакъв ефект оправяне за около 20-30 паленета и после пак проблема на лице. Като свалях стартера само за най-простото нещо не се бях сещал да сменя четките на стартера, иначе и втулките смених. Само не уточняваш проблема като завърташ ключа на положение да върти стартера лампите на таблото намалят ли светлината си или остават да светят нормално. Ако намалят светлината си а не върти стартера, значи си за втулки.
Дано да съм ти помогнал, от стартери съм патил вече 3-ти опел ми е тоя.
Само да добавя стартера на Astra G се сваля МНОГО ЗОР.
Приятен ден.
Отговори

Draganov снимка Draganov 19 юли 2012 - 12:20

А забелязал ли си кога ти прави тези номера ? Когато колата много загряла от слънцето примерно ? Моята има такъв проблем - когато е много горещо на вънка, вкарвам ключа, дава на контакт и не иска да завърти. Като го " набия по-навътре " и пали. Ако имаш този проблем до колкото са ми казвали колеги от форума е клемореда и се стига до него като махнеш пластмасите около волана.
Отговори

Zygot снимка Zygot 19 юли 2012 - 14:43

Моята го прави този проблем два пъти. Зъбният венец беше превъртял и сменях маховик. Пътвият път тъпите майстори го бяха заварили и след 1 година се скапа. Ако е такъв проблема сменяй маховика 50лв го взех.
Отговори

kiki снимка kiki 19 юли 2012 - 20:27

колега проблема се решава като идеш на майстор . най-вероятно имаш студена спойка на ротора или някъде другаде но като леко се стръгне колектора и после с лупа се вижда къде е проблема и ако е така трябва да се направи опит да се запой.хората който се занимават със стартери знаят как да го оправят.
Отговори

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 20 юли 2012 - 06:09

Благодаря Ви колеги за помощта.Първо ще сваля стартера и ще го разглобя да видя в какво състояние са четките,втулките и имали студена спойка някаде.На маистор не мисля да ходя защото вече ходих и ми каза че нищо и нямало(явно колко разбират).
Мнението беше редактирано от zafira 1.6: 20 юли 2012 - 06:09
Отговори

kobra414 снимка kobra414 15 май 2013 - 20:34

Колега напиши дали си решил проблема и как по точно.
Подрави!
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 15 май 2013 - 21:43

Провери и бобината ! Ако можеш дай на късо на контактите на бобината с отвертка и виж дали ще завърти.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 15 май 2013 - 23:28

понякога става така от лоша маса на двигателя
Отговори

kobra414 снимка kobra414 17 май 2013 - 22:29

Питам защото един приятел е със същите болешки, но днес закарахме колта във сервиз.Като я вземем ще пиша какво е казал чичо доктор.
Позрдави!
Отговори

kobra414 снимка kobra414 20 май 2013 - 23:26

Колеги колата се върна от ремонт.Оказаха се четки на стартера.Майстора взе окло 70 лв. за ремонта.Сега няма проблеми с паленето.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg