Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Странно тракане

Делиов снимка Делиов 09 април 2013 - 17:07

Здравейте колеги, имам следния проблем с Корсата и не мога да разбера всъщност какво трака... Значи, случай е следния : Като карам (извънградско се усеща повече) от 2к до към 4.5к обороти се чува едно тракане откъм предна дясна гума. Тракането наподобява на дрънчене на ламарина, първоначално си мислех, че се е откачило нещо при десният калник, но след като свалихме абсолютно всичко от там, дори и капаците на ремъците и подкарахме колата, дрънченето си го имаше пак. Сложихме чаркаляците на колата и отидохме при един познат на фр-то ("майстор"), който ми каза, че може да имам разхлабена ролка, която може да вие, или водната помпа е прецакана и е за смяна... Колата е обслужена преди 4400 километра (ремъци, ролки, масло и т.н..), ролките са си наред и останахме със впечетлението, че водната помпа е за смяна, защото не я смених при обслужването.. При смяната на зимните гуми със летните, отидох при майстора на баща ми, да използвам неговия крик и ключ, да не давам пари излищно, та той знаеше за този мой проблем и я погледна... Дълго омуваха със неговите познати (първоначално мислеха и те, че е помпата, поради факта, че не я смених при обслужването), но в последствие един от компанията им каза, че може да е шайбата на климатика (вътре имало някакъв лагер който дрънчал и виел така)... Запалихме колата на празен ход и давах газ, докато те се услушваха за странния шум, та по едно време ми текна да пусна климатика, та тогава отвън се извикаха, че така шума се е засилил, т.е. най - вероятно трябва да се ремонтира шайбата... Поради факта, че всеки ми казва различно нещо си позволих да направя един клип, на който нямам идея дали ще доловите дрънченето, но все пак ще го кача, за да може да добиете представа за какво говоря, и евентуално да дадете съвет дали може да е от тая шайба или помпата... Да допълня, че под 2000 оборота го няма това дрънчене, чак когато мине 2к и и дам малко повече газ дрънчи, а когато отпусна педала дрънченето моментално спира... Нещата при карането на ръчка стоят коренно различно, а именно в това, че шума не се чува вообще, и си нямам на идея от какво е.... Ето ки клипа : http://vbox7.com/play:4767dc2c17
Според вас, каква е причината за това "дрънчене"

Странното е, че когато си вътре в колата, шума се чува отпред в дясно, а когато си отвън и обикаляш ту от лято, ту от дясно, както е на клипа, днрънкането е по - силно от страната на абс-а....
Мнението беше редактирано от Делиов: 09 април 2013 - 17:07
Отговори

filidor снимка filidor 09 април 2013 - 18:18

Щом има шум от копресора на климатика , сменяй лагера , че ако блокира ще стане по-лошо.
Отговори

Делиов снимка Делиов 09 април 2013 - 19:03

 filidor, на 09 април 2013 - 18:18, каза:

Щом има шум от копресора на климатика , сменяй лагера , че ако блокира ще стане по-лошо.


Ами всъщност последно това ми казаха, че е лагера..... Чува ли се дрънченето на клипчето ?
Отговори

Делиов снимка Делиов 10 април 2013 - 15:12

В тоя раздел влиза ли някой бе ? Изобщо във форума пише ли някой ? "rofl"
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 10 април 2013 - 18:36

 Делиов, на 10 април 2013 - 15:12, каза:

В тоя раздел влиза ли някой бе ? Изобщо във форума пише ли някой ? "rofl"

На теб пак бая народ ти се изсипа :Д Има такива теми в които ти трябват знаещи, а пишат само лянкисиджии... Има теми в които смъсъл няма и много народ вече не гледа да помага, а да помогне сам на себе си... Замисли се - ако те съмнява водната помпа - смени я, като се разлашка турбината ремъка прескача и познай кво става ;) Не е задължително да протече! Ако е компресора на климатика - махни си пистовия ремък, ще караш на акомулатор 50м - нищо няма да му стане. Водната помпа ти е на ангренажа следователно - нямаш ядове с мотора, кво 50м без хидравлика и клима не можеш ли да минеш?! Това ти е начина да разбереш от ангренажа ли идва шума или от пистовия... Голяма идилия няма що, мислете малко с тез' глави! Хайде отивай да пробваш и пиши резултата - с пистов го прочетохме и видяхме, дай да видим и без пистов дали ще се оправи! Може и без клип ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg