Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Загуба на антифриз - голямо налягане

mcd снимка mcd 20 август 2013 - 16:14

Здравейте
Губя антифриз и не мога да разбера какъв е проблема...ходих на няколко сервиза но тук в София само на безхаберници попадам - включително и Дженеръс Ауто.

1. Като карам градско загубата не е много голяма, може би заради разстоянието и времето на пътуване
2. Като карам Бургас-София заминава повече от казанче. Като погледна казнчето е празно, развивам леко капачето за да излиза налягането през клапана - антифриза се връща обратно и напълва казанчето до горе. Ако го оставя така без да доливам и затворя казанчето на другия ден е празно - предполагам заради свиването на антифриза при спадане на температурата.
3. Смених капачката - викам да не е от клапана да излиза, защото се вижда влага там - явно изпуска малко заради налягането, но проблема остана.
4. По системата течове не се виждат освен от клапана за който споменах.
5. Правих блок-тест със течност, която не се оцвети - уж не било гарнитура на главата.
6. Маслото е добре - не е станало на боза
7. Колата не загрява - на борд компютъра показва 88 градуса средно, колко е правилно е друг въпрос.
8. Като държа обороти на място да загрее се включва перката на около 90+ градуса - явно термостата е ок или има друг за циркулациятя - не знам?

Дайте акъли че ми омръзна с тази кола. Има ли нещо друго от което може да се получи този проблем. Възможно ли е от водна помпа или термостат?
Препоръчайте ми майстор който може да идентифицира проблема.

Благодаря предварително!
Отговори

petrol c20xe снимка petrol c20xe 20 август 2013 - 16:30

колега проблема може да се дължи от много работи включително който си изброил но ако искаш може да я е докараш в сервиза да я погледнем нищо не ти коства така от разстояние трудно да се кажа
Отговори

mcd снимка mcd 20 август 2013 - 17:02

Пратих на лично въпрос за координатите ти....някой някакви идеи или предложения за компетентен сервиз?
Отговори

stei снимка stei 20 август 2013 - 17:12

Колега а да си мил скоро двигател.
Отговори

mcd снимка mcd 20 август 2013 - 17:33

Ами не съм го мил никога.
Отговори

stei снимка stei 20 август 2013 - 20:09

Имах подобен проблем и установих че е от обезмаслителите с които ги мият и силикона с който силиконират после. Има един малък маркуч който е крив и върху него винаги задържа или обезмаслител или по скоро силикон защото е на кофти место и не се отмива с пароструйката хубаво. В следствие на това се беше размекнал като дъвка и проби дупка с дебелина на кърфица. Губеше течност като е загряла нормално и изгасен двигателя. Пръска все едно като спринцовка. Зор беше докато го хвана. Проблема го направи и при друг колега но сме с дизели незнам при бензиновите дали го има маркуча. Другия който е фабричен проблем до 2007 година мисля, е че притриват радиатора на един болт от радиатора на климатика. и сълзи по малко. Аз съм сменял радиатор заради това. Коя година е твойта астра
Отговори

mcd снимка mcd 20 август 2013 - 22:51

Моята е същата като твоята не знам защо си решил че е бензин : Z17DTH 2004
Мен ме притеснява повече налягането и количеството което изчезва...освен да настъпвам на място и някой да гледа...не виждам инак как ще се види нещо.
Мнението беше редактирано от mcd: 20 август 2013 - 22:51
Отговори

stei снимка stei 21 август 2013 - 06:39

Защото не съм ти погледнал профила. Налягането защо да те притеснява като охладителната система работи под налягане. Може да провериш след като загасиш двигателя при загрят автомобил дали не пръска от въпросния маркуч. Той се намира като застанеш срещу колата от дясно под металната дебела тръба която отива към кулера. Маркуча е къс около 8 см. и е с крива форма. При мене пръскаше в посока към радиатора. По назад от него близо до купето има още един къс маркуч виж го и него. Те са с диаметър около 2 см. и двата.
Отговори

mcd снимка mcd 21 август 2013 - 11:43

То само маркучи в тази кола :D
Утре ше ходя на майстор пак и ще ги погледна, но аз клоня към гарнитурата на главата основно защото избива антифриз през клапана на капачката.
Ако водната помпа не може да създаде такъв проблем явно остава само гарнитурата - не виждам какво друго може да причини това налягане.
Това е проблема който най-малко ми се иска да е, но просто не виждам какво друго да е.

Има ли начин да го проверя това освен с безсмисления блок-теск който направих и се оказа отрицателен?

Казаха ми че този блок тест със течност не винаги дава реален резултат.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 август 2013 - 11:52

 mcd, на 20 август 2013 - 16:14, каза:

Здравейте
Губя антифриз и не мога да разбера какъв е проблема...ходих на няколко сервиза но тук в София само на безхаберници попадам - включително и Дженеръс Ауто.

1. Като карам градско загубата не е много голяма, може би заради разстоянието и времето на пътуване
2. Като карам Бургас-София заминава повече от казанче. Като погледна казнчето е празно, развивам леко капачето за да излиза налягането през клапана - антифриза се връща обратно и напълва казанчето до горе. Ако го оставя така без да доливам и затворя казанчето на другия ден е празно - предполагам заради свиването на антифриза при спадане на температурата.


А сменял ли си антифриза.
И как си обясняваш факта че щом поразвиеш капачката и налягането излезне и хоп антифриза се връща и пълни казанчето.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 август 2013 - 11:55
Отговори

mcd снимка mcd 21 август 2013 - 12:12

Не разбирам какво точно имаш в предвид с тези въпроси.

1. Антифриза съм го сменял целия защото имах пукнат маркуч - от който мислех че е проблема и го смених. Струва само 170 лв тъпия маркуч :D
2. Обяснявам си го много лесно. Предполагам че налягането се вдига от пукнатата гарнитура тъй като никой не дава друго предложение за високо налягане. Връща се течността в казанчето защото налягането което я натиска се изпуска от кпачето. Мисълта ми е че по-скоро течността не влиза в двигателя ами част избива през клапана на казанчето (там се вижда влага), а другата час слиза долу към тръбите и радиатора от налягането. Като развия капачката течността се връща и тъй-като е вряла и разширена заема целия съд, на другия ден като я видя на студено казанчето е празно.

Не знам на мен лично ми звучи логично...ако ти мислиш че нещо ми куца в логиката кажи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 август 2013 - 12:36

Когато течноста се загрява се разширява но малко, когато се замразява пак се разширява но малко повече. Според мен няма логика когато колата е загряла водата да намалява. Това което ти казваш че като отвиеш капачката и водата се появява икато изстине пак се е скрила ми говори за малко вода. Пример мойта каляска събира 9 литра а дефакто аз да съм сипал примерно 7,5 литра за да стане така както ти описваш. Нормално е при загряла кола и затворена система да се получи това което ти описваш тоест като е топла и отвориш капачката налягането спада и водата понеже е гореща и разширена пълни казанчето и като изстине се връща до нормалния си обем. Или имаш проблемна капачка или се е получила въздушна тапа тоест не е обезвъздушена. Нещко има и водата ти е малко.
И ако имаш прецакана гарнитура на главата маслото ще е БОЗА и ще пропушва бяло отзад
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 август 2013 - 12:38
Отговори

mcd снимка mcd 21 август 2013 - 12:55

Това за бозата и маслото го знам от старата кола на която го правих това упражнение с гарнитурата и не ми губеше толкова много антифриз даже.
Въпроса е че ми казаха че може да е спукана гарнитура без маслото да става на боза - нито горе на капачката нито на щеката.
Това което казваш е така, но аз наливам на студен двигател вода до ръбчето (маркировката) на казанчето.
След което карам....показва ми индикацията че няма антифриз, слизам и гледам на загряла кола казанчето е празно има влага на изхода на клапана на казанчето. (Капачката/клапана не е прболем - сменена е) Развивам капачката и водата пълни казанчето до горе - над ръба даже. След като оставя колата да изстине до другия ден водата пак я няма - приблизително едно казанче липсва... Сиреч не се връща до нормалния си обем а остава по-малко, а дали може да се разшири чак толкова много че да пълни казанчето до горе не ми се вярва. Поне не си спомням такова нещо на старата - ако беше така като развиеш капачката на загрял двигател ще изхвъли половината вода, което не ми се е случвало.

Явно както казваш ти влиза въздух. За обезвъздушаване на казанчето не съм чувал...този въздух освен от двигателя не знам от къде може да влезе...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 август 2013 - 13:04

Едно предложение.
И дано да не съм прав.
когато ти е загряла така колата дигай капака и по възможност да си на канал и оглеждай за пара или капки навсякъде по двигатела.
Мисълта ми е за пукнатина в главата или радиатора или корпус на помпа, термостат.

Не става въпрос за обезвъздушаване на казанчето а на цялата система и още нещо парното ти работи ли ако можеш пипни радиаторчето на парното или най малкото мъркучите вход/изход
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 август 2013 - 13:06
Отговори

stei снимка stei 21 август 2013 - 13:23

Колега този двигател се самообезвъздушава и е малка вероятноста да има въздух. А по въпроса за боза в картера защо се бъркате че винаги става така. Между изпускателна и охладителна система може да има пробив а там масло не минава.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 август 2013 - 13:34

 stei, на 21 август 2013 - 13:23, каза:

Между изпускателна и охладителна система може да има пробив а там масло не минава.

???????????????
Ако има пробив там това значи че влиза антифриз в ауспуха и ще пуши бяло и тогава отиваме на тема смяна на глава заради пукнатина в главата/вътрешна/
Мнението беше редактирано от JorkataG: 21 август 2013 - 13:38
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 21 август 2013 - 14:43

Колега този двигател се самообезвъздушава и е малка вероятноста да има въздух. А по въпроса за боза в картера защо се бъркате че винаги става така. Между изпускателна и охладителна система може да има пробив а там масло не минава.
+1

Но ако продължаваш да караш така, въпрос на време е да пресечеш маслото.


Аз имах абсолютно същите симптоми и след смяна на гарнитура на главата всичко се оправи.Няма да минеш без отваряне, така че кажи на майстора да смени и гумичките на клапаните.
Отговори

stei снимка stei 21 август 2013 - 17:32

 JorkataG, на 21 август 2013 - 13:34, каза:

???????????????
Ако има пробив там това значи че влиза антифриз в ауспуха и ще пуши бяло и тогава отиваме на тема смяна на глава заради пукнатина в главата/вътрешна/

Ти май си работил като монтьор да знаеш. А ако влиза обратно от изпускателната към охладителната което е по вероятно дали ще има в ауспуха нещо освен изгорели газове. А по въпроса за пукнатината те външни май няма освен при тотал щета на автомобила.
Отговори

Di4o снимка Di4o 21 август 2013 - 19:58

А ако влиза обратно от изпускателната към охладителната което е по вероятно дали ще има в ауспуха нещо освен изгорели газове.

Абсолютно съм съгласен с колегата,но бих допълнил че при продухване на гарнитура на главата към охладителната система първоначално би трябвало да натрупва налягане в охладителната с-ма докато вследствие налягането започва да вкарва по малко антифриз в цилиндъра. провери маркучите на радиатора при загрял ДВГ и празно казанче дали са твърди, ако това е така одлупвай главата и на шлайф или фреза обикновенно когато е прегрявана се наддига при 2ри и 3ти цилиндър.
Отговори

stei снимка stei 21 август 2013 - 20:10

Така е само че антифриз започва да вкарва като изгасиш двигателя иначе дори и да вкарва го изгаря при работа. А най лошо е като напълни цилиндъра и направиш воден удар тогава става зле за това действай ако си сигурен че е глава. От кога имаш автомобила и при тебе прегрявал ли си го. Силно ме съмнява да е глава но ...... Има тест за газове в охладителната система с оцветяване на антифриза при наличие на такива, повечето сервизи го имат и ако е глава при тебе, със сигурност ще покаже.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg