Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с поставяне на CD в Тигра..

Hristian91 снимка Hristian91 11 септември 2010 - 20:21

Здравейте колеги!

Имам един малък проблем.Днес си закупих Тигра,но се оказа,че е без никакъв касетофон.При опит да си свържа моето сд Сони в колата се оказа,че оригиналната букса не съвпада с тази на сд-то.Моля ви дайте някакъв съвет!

Поздрави от студената Албена!
Отговори

becinko снимка becinko 11 септември 2010 - 21:03

Колега,дай малко инфо ,каква е буксата на тиграта ,да не би да е останал някой преходник от старо CD ,каква е буксата на Сонито.Ако колата е с евробукса ,а сонито с друга по-малка.На първо четене в Гугъл ми излиза този преходник:

Публикувано изображение

П.С.Ако нещо направи 2-3 снимки ,за да ти помогнем най-лесно и бързо :mhihi:
Отговори

Hristian91 снимка Hristian91 11 септември 2010 - 21:30

Благодаря колега!

Утре ще направя подробни снимки, и щв ги постна тук.Дано се намери решение, тъй като мислих варианти,но не намерих решение....

Поздрави от вече позаспалата Албена!
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 11 септември 2010 - 21:50

Технополис,Техномаркет и въобще във всяко място което съдържа думата ТЕХНО.Купуваш си преходник от инсталацията на Тиграта към CD-то ти.Струва между 5-7 лева

Така както ти го е дал колегата отляво би трябвало да може да влезне в твоята инсталация ,трябва да видиш отзад буксата на CD-то каква е
Мнението беше редактирано от MARSABOY: 11 септември 2010 - 21:51
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 12 септември 2010 - 11:37

И аз имах същия проблем с поставянето на CD Sony в Тиграта! Мъча, мъча и не става, накрая помислих че съм го изгорял, сложихме го в едно рено пак с евро букса и тръгна от раз, оказа се че в евро буксата на реното пинчетата не са като при Тиграта (може и някоий да ги е разменил може и да си е фабричено така). Направихме ги като на реното и тръгна :) В комплекта на СД-то трябва да си има кабел (ако е ново) който колегата горе е показал. Така, че виж от някаква друга кола пиновете дали са наред.
Мнението беше редактирано от Stenli_: 12 септември 2010 - 11:39
Отговори

Hristian91 снимка Hristian91 12 септември 2010 - 11:45

Здравейте отново колеги!

Полагам снимки на буксата на Тиграта и тази на СД-то:


http://panjabi.snimk...les/opel.533220

Благодаря предварително за помощта!
Отговори

Hristian91 снимка Hristian91 12 септември 2010 - 11:51

Благодаря колега за отговора.Отначало доста се позачудих,тъй като Баща ми е сменил доста коли и винаги си е пасвало касетофончето,и вчера като я докара донесох СД-то, седна той в колата и като видя,че има разлика в буксите му стана доста странно, затова имам питане към вас(сигурно преди това е била с оригиналното си касетофонче, но е било взето)(нормално за БГ).
Отговори

becinko снимка becinko 12 септември 2010 - 12:19

Колега, трябва ти преходник (като този на снимката която ти дадох по-горе) във всеки магазин за електроника и техномаркет ,технополис,зора и т.н. също се продават.Трябва ти също и едно преходниче за антената ,защото така както е в момента няма да стане.Цялата ти работа ще излезе максимум 10 лв. :mhihi:
Отговори

Hristian91 снимка Hristian91 12 септември 2010 - 12:29

Благодаря за помощта колега!

То се е видяло,че ще ходя до Варна за "чаркалаци",тъй като в Балчик няма един свестен магазин за техника.Благодаря искрено! :mhihi:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 12 септември 2010 - 19:35

Ако искаш заповядай някой ден до Добрич и ще намерим решение на твоя проблем. Тука ще ти е по близко, тука също има такива чаркалаци :mhihi:
Отговори

Hristian91 снимка Hristian91 13 септември 2010 - 21:08

Привет отново колеги!

Днес попаднах на доста неприятна изненада...направо съм бесен.. :offtopic: ..Успях да си намеря такъв кабел и с малко човъркане успях да сложа СД-то.Пускам аз обаче и...нищо.И решавам да сваля корите за да погледна дали не е нещо от говорителите.И се оказва,че няма такива,освен това са взети и пищялките, включително и задните говорители :newsm05_41: .Направо се вбесих.Има ли някой представа колко на колко са отворите на говорителите и кой са добри говорители като марка и предпочитание.Извинявам се,че още веднъж преповдигам темата, но човек никога не знае...Благодаря още веднъж предварително!

Поздрави!

Х.Х. от Албена!
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 14 септември 2010 - 12:57

Трябва да са или 13 или 16,5 см предните говорители. След като ги няма значи някой е слагал други и след продажбата си ги е взел и не е сложил оригиналните. Ако ги пази де това е напълно нормално. Няма да оставиш говорители за 500-600 лв в колата и да я продадеш за малко пари то е ясно .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg