Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

липса на антифриз

Иван М снимка Иван М 14 март 2017 - 20:37

Здравеите колеги.на скоро си закупих опел астра 2000 dti 16v.Въпросат ми е.днес ми изчезнаха над 3л.от антифриза,колата я карам всеки ден и я проверявам до сега нямаше никакви проблеми,нее губила антифриз а днез изчезнаха 3л.сипах нов огледах много внимателно за течове но всичко е наред .какво може да е станало според вас...извинявам се предварително ако питането ми е неоместно и малко глупаво.благодаря предварително.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 14 март 2017 - 21:30

Провери нивото на маслото в картера. Както дали не е като боза.
Отговори

Иван М снимка Иван М 15 март 2017 - 12:15

 freeqwerty, на 14 март 2017 - 21:30, каза:

Провери нивото на маслото в картера. Както дали не е като боза.


Проверих няма никакъв проблем със маслото.
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 15 март 2017 - 12:23

Колега,без теч просто няма къде да идат 3 литра антифриз както го описваш ''днес ми изчезнаха над 3л.от антифриза''.
:pardon:
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 15 март 2017 - 17:49

Чел съм теми с подобни проблеми, някои казват скъсана гарнитура на главата и от там антифриза заминава по генерацията.
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 15 март 2017 - 18:07

Ами загряваш двигателя след това някой форсира на място а ти гледаш за мокро по и под двигателя също и за пара\антифриз от ауспуха.Поглледни за теч в краката си от парното.
Мнението беше редактирано от stoyanzs: 15 март 2017 - 18:19
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 март 2017 - 19:42

Ако изгаря 3 литра зад него ще е мъгла няма как да не я види най-вероятно е теч от парното но ще го усети като му подгизнат стелките.
Отговори

valentinpld снимка valentinpld 16 март 2017 - 09:43

Здрасти колега,

Сложи антифриз, сложи под предницата и двигателя вестници или картон, запали я, виж дали от някъде е капнало. Остави я да загрее малко, и след това я изгаси. После пак виж дали има прокапало. Ако ли пък не, значи в краката си до педалите, ще "джвакаш" намокрен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg