Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Нови изисквания за газовите уредби?

frsk снимка frsk 05 февруари 2010 - 13:58

Рових из форума, но не намерих подобна тема. Извинявам се предварително, ако има.
Днес сутринта отидох на ЕКО на заредя газ. С газов инжекцион съм, минат преглед, паспорт, бла бла. Дюзата или там както се нарича, се намира под задната ми броня.

Момчето, което зарежда, поглежда отзад и ми казва - да знаеш, че вече няма да зареждаме такива, има забрана.
Питам го - каква е тази забрана, от кой, от коя дата, за какво?
Отговор - не знам. Аз го контрирам - че кой да знае, ако не ти, дето работиш с газови бре?
Мълчание.
Влизам при касиерката - какво е това изискване и бла бла. Тя се пули.
Викат управителя - идва един напет млад мъж, интелигентен външен вид. Имало такова изискване, но не знае името. Питам го - кажи ми какво е - наредба, закон, на коя институция. Не знае. Е как не знаеш бре, управител на бензиностанция.
Знаел само, че имало нови изисквания за газовите уредби, по отношение на безопасност. Ок. Нека има. Ама аджеба някой да уведоми потребителите.

Нямах време, иначе бих се заял, че няма инфо на бензиностанцията. Просто ме е яд, че пак се намират хора, които не знаят какво работят и как да се държат с клиентите си. Тикви.

Някой да е чувал да има такова жУвотно?

Поздрави
Отговори

Zygot снимка Zygot 05 февруари 2010 - 14:11

Дадоха ли ти да заредиш ? На какво основание не искаха да зареждаш?
Отговори

frsk снимка frsk 05 февруари 2010 - 14:17

зареди, но ми каза любимите ми фрави - "сега ти зареждам, но занапред да знаеш, че ще имаш проблеми, премести си дюзата". Според мен имат дебели стени в главите си, това им е проблема. Те така и не успяха да ми покажат това изискване, нито да ми обяснят точно в какво се състои. Управителя измърмори нещо от сорта - за безопасността е, от пожарната е, дюзата трябва да е на нивото на резервоара или нещо подобно. И толкова.
Отговори

2.4I снимка 2.4I 05 февруари 2010 - 14:18

 frsk, на 05 Feb 2010, 13:58, каза:

Рових из форума, но не намерих подобна тема. Извинявам се предварително, ако има.
Днес сутринта отидох на ЕКО на заредя газ. С газов инжекцион съм, минат преглед, паспорт, бла бла. Дюзата или там както се нарича, се намира под задната ми броня.

Момчето, което зарежда, поглежда отзад и ми казва - да знаеш, че вече няма да зареждаме такива, има забрана.
Питам го - каква е тази забрана, от кой, от коя дата, за какво?
Отговор - не знам. Аз го контрирам - че кой да знае, ако не ти, дето работиш с газови бре?
Мълчание.
Влизам при касиерката - какво е това изискване и бла бла. Тя се пули.
Викат управителя - идва един напет млад мъж, интелигентен външен вид. Имало такова изискване, но не знае името. Питам го - кажи ми какво е - наредба, закон, на коя институция. Не знае. Е как не знаеш бре, управител на бензиностанция.
Знаел само, че имало нови изисквания за газовите уредби, по отношение на безопасност. Ок. Нека има. Ама аджеба някой да уведоми потребителите.

Нямах време, иначе бих се заял, че няма инфо на бензиностанцията. Просто ме е яд, че пак се намират хора, които не знаят какво работят и как да се държат с клиентите си. Тикви.

Някой да е чувал да има такова жУвотно?

Поздрави

Ти напомни ли им ,че има и др. бензиностанций :mhihi: Където ще те посрещнат с "Добър ден........." вместо по начина по който са го сторили.
Отговори

Zygot снимка Zygot 05 февруари 2010 - 14:30

Колега не успях да разбера "пълначката" и при мен е закрепена за задната ми броня трябва да е на нивото на "пълначката" на бензин ли?
Отговори

kabby снимка kabby 05 февруари 2010 - 14:38

И на мен са ми го казвали това на ЕКО-то на бул. България (София)
Само там, на никоя друга бензиностанция ЕКО или каквато и да била друга.
Обяснението беше, че дюзата за зареждане трябва да бъде закрепена на метал. На бронята не можело, а моята е на планка под бронята.
Аз попитах дали са на ясно, че ако ми откажат зареждане без да имат основание, мога да подам жалба - на ясно били, но така им казал шефа.
На петрол са ми отказвали зареждане без да покажа паспорт и преглед... но това е друго.
Отговори

2.4I снимка 2.4I 05 февруари 2010 - 15:07

Не можело на пласт маса тия да не са :mhihi: Една от колите ми е със заводско агу ,и познайте къде е закрепена далаверата за зареждане ,че и за да заредя в БГ ми се наложи да си купя приставка с резба ,тяхната пълначка не е съобразена с евростандарта (доказан) на моята АГУ ,а те ще ми налагат ограничения .
Пак обърках иконките
Отговори

FRYER снимка FRYER 05 февруари 2010 - 15:14

Все си мисля,че няма такова изискване.И на мен разни лелки са се опитвали да ми мърморят защо дюзата е под задната броня.Не им се кляка на земята просто...
Отговори

oci снимка oci 05 февруари 2010 - 15:34

 FRYER, на 05 Feb 2010, 15:14, каза:

Не им се кляка на земята просто...


Точно така. Единствената нова разпоредба, за която знам е че трябвало да имаш евросонда. Освен това е забранено пълначката да е в самия багажник. При това тази разпоредба се говори за нея от около 5-6 месеца и още никой не е излязал да каже - трябва или не трябва да има.

Най-омразното ми качество в българина е че колкото по нискостоящ е толкова повече се опитва да ти трови живота. Аз имам и евросонда и пълначката ми е хваната за ламарина на нивото на гърловината за бензина, но дразнещо в случая е че се правят на интересни
Отговори

djface снимка djface 05 февруари 2010 - 15:42

И на мен са ми правили проблем на Лукойл на излизане от Варна посока София /магистралата/. Там гледаха кога съм минал преглед на газовата. Аз им теглих една и им казах, че бензиностанции колкото искаш.
Отговори

kabby снимка kabby 05 февруари 2010 - 15:48

Няма лошо да искат преглед на газовата - така е редно, но от мързел да не искат да заредят ... Прекалено е :)
Отговори

frsk снимка frsk 05 февруари 2010 - 16:40

Разбира се че няма лошо, да се следят изисквянията. Ставаше въпрос, че сульо и пульо в тая страна, се опитва да си налага мнението, чрез забрани. В случая измислена забрана.
Следващия път обаче, ще си търся правата на потребител. В това число ще подам и жалба до комисията за защита на потребителите.

Аз вярвам на написано, не на прикадките на някой си, па било то и управител.

Моята дюза за пълнене е хваната чрез метална планка за металната рамка на колата, под задната броян, не за пластмасата.
Отговори

Митев снимка Митев 05 февруари 2010 - 17:02

Това е възмутително :mhihi: . Поне тук в Благоевград никой нищо не търси, което е добрем, защото Ситроена ми даже няма преглед на газовата и няма и паспорт, но никъде не са ми търсили документи и в София.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 05 февруари 2010 - 17:28

Моята пълначка също е под задната броня и доста газаджии ми се нервират,че трябва да залягат отдолу,но пък аз не искам да ми се дупчат калниците и за това там я сложих.

А преглед ГИ не искам да си правя защото ме е яд,че никой не преглежда дали ти е наред системата,а само иска да ти вземе парите.Дай 25-30лв.-ето ти стикер и работата е идеална.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 февруари 2010 - 17:34

 Laxy20, на 05 Feb 2010, 17:28, каза:

А преглед ГИ не искам да си правя защото ме е яд,че никой не преглежда дали ти е наред системата,а само иска да ти вземе парите.Дай 25-30лв.-ето ти стикер и работата е идеална.


Така е, но като те спрат ченгетата и евентуално искап да видят прегледа на газовата, рискуваш да те глобят.
По темата: моята пълначка също е ниско долу, а и на кадета, и когато зареждам аз си ги свалям, защото наистина гададжиите се нервят, че тряблва да залягат ниско долу и да свалят капачките.
Отговори

venko_72 снимка venko_72 05 февруари 2010 - 22:59

Абе газаджиите ги мързи да залягат - ако спазват всички изисквания на мене никъде не би трябвало да ми зареждат газ, защото дюзата ми е вътре в комбито, а пък не съм имал никъде проблеми. А освен това два пъти минава преглед. Умряла работа.
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 февруари 2010 - 23:22

Когато слагаха газовата на 1 приятел, той пойска да му сложат пълначката под бронята. Тогава тея от фирмата му казаха, че по закон тя не можа да е в багажника и по-ниско от мисля 50см от земята. Сложиха му я но го предопредиха...
Отговори

Petio снимка Petio 05 февруари 2010 - 23:24

Това за 50-те сантиметра и аз съм го чувал от монтажниците на агу
Отговори

Владко снимка Владко 05 февруари 2010 - 23:42

Kво излезе, че пак недоволствате без причина.. Правят ви компромиси, предупреждават ви, накрая се изсирате що не знаели точно кой закон какво гласи. Ми казали са ви като нормални хора - така не може, колко обяснения тряя да ви дават повече не мога да си обясня аз. Лично ако бях един газаджия щях да науча наизуст точния закон, който забранява и ще отсвирвам всички до един такива като вас неблагодарници- тарикати.

П.С. Гледам сега първия пост, брао на пича, само да питам да не си адвокат нещо, или просто демонстрираш колко си навътре в нещата :mhihi: Чак дата да ти дават ако искаш питай го за ЕГН-то му, вземи му лична карта и го питай как се казва леля му за да е напълно автентична информацията. ;D
Смятай ако трябва на всеки поотделно да изнася по една лекция кой кога какво и защо е забранил, къде ще му дойде краят :mhihi:
Мнението беше редактирано от Владко: 05 февруари 2010 - 23:48
Отговори

PepinoDi снимка PepinoDi 06 февруари 2010 - 02:17

Мойта е на мястото на гърловината на резервоара голямо обикаляне на газ-станциите пък като отворя вратичката на резервоара се почва едно пулене и маене :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg