Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Запитване за покупка на Vectra C.

delyandamyanov снимка delyandamyanov 22 май 2017 - 15:30

Тъй като съм току-що родил се в този форум и се извинявам, ако има подобна тема. Опитах се да потърся информация, но не успявам да намеря, това което ме интересува.
И така, на хоризонта се появява нова покупка на кола и съм си набелязал няколко, но има и два Опела - Opel Vectra C Caravan Edition Motor 2,2 Ltr. - 114 kW 16V KAT (Z 22 YH / LCH)- 2006г. 245 хил. км и Opel Vectra C 2,8 I V6 Turbo Lim. GTS - FACELIFT Motor 2,8 Ltr. - 169 kW V6 24V Turbo KAT (Z 28 NEL / LDQ)- 2005г. 295 хил. км. Колите са поддържани с пълна сервизна история, не са в България, ще си купувам колата лично, като съм имал преди това два автомобила - Нисан Джук и Митсубиши Лансер и имам малко представа. Автомобилите са карани и поддържни в Дания. Интересуват ме мненията ви за двигателите, ходовата част, скоростите, механики са и на двете, и съпътсващи ползването проблеми, т.е. къде ще чукна и къде ще се пукне евентуално.
Рабирам, че това са два напълно различни типа автомобили,но търся инфо и накрая, която хвана за ушите. Семеен съм и имам малък бизнес, и комбито е отлично решение за мен, но винаги съм искал да имам автомобил с над 200 коня и небрежен вид. Та имам питанки за тези колички и да видим. Изключително запазени са и двете, подобно по обявите - "като нова" или "Уникат" с "реален километраж" и т.н. Километражите и на двете са реални, просто търговците по Скандинавието не си играят да въртят километражите, освен ако нямат Близкоизточен произход, но тези не са.
Благодаря за отговорите предварително!
Мнението беше редактирано от delyandamyanov: 23 май 2017 - 09:40
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 май 2017 - 16:08

Виж тук.
https://www.google.c...uhv4PY138pBqWBg
https://www.google.c...TASnjquIWnYP5SA
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 май 2017 - 16:09
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 23 май 2017 - 09:36

Благодаря колега! Голямо четене падна и още не съм свършил, с първия линк, но ще го дочета, че ми стана интересно. Но не получавам отговор на въпросите си. Все пак, леко оставям мерака за кола с над 200 коня и стъпвам на земята. Остава комбито с 2.2 бензиновия мотор. По принцип не харесвам дизелите, почти всичките ми коли, с изключение на 2, са били бензин. Дизелът на запад е по-евтин, доста по евтин. В Дания разликата е осезаема и се карат много дизели, напоследък, но километражите са им едни хубави такива. Видях такъв на 1 0018 000 на една Екласа с най-малкия дизел, но това няма да ме накара да си купя Мерцедес. На запад се кара яко, но и в сервиз се влиза задължително и редовно. Все пак логически при добра поддръжка на един автомобил и да е изминал 300-400 000 км има ресурс за поне още половината от изминатия до-сега. Четох мнение на колега, че основния проблем е собственик-мърляч, не автомобила. Е да, рутинните неща, които се развалят след изминаване на годността им и изчерпване на ресурсите. Все пак съм отворен и везните могат да наклонят към дизел, но съм твърдо зад бензина. Наясно съм, че въпросния 2.2 Директ си е цифра за газифициране, но това не е проблем.
За това колеги моля ви, дайте ми линк с директен отговор на въпроса ми или ми напишете такъв, за да съм наясно. За този бензинов мотор няма много писано из форума, дори има неотговорени постове с подобни на моя въпрос. Иначе така или иначе съм решил да слагам главата в торбата, но все пак може и да потърся по0добър избор.
Само за статистиката - около мен има няколко комбита с 1.9 дизела със 150 к.с., има и с по-малкия двг. Това е , ако някой реши да ме агитира за дизелалака. Дизелите са с 1 година по-нови - 2007, но са с малко над 300 000 километраж. Лично не се стряскам от тези цифри.
Знам, че доста е писано за 1.9 дизела, четох до момента и чета още, но не мога да се "запаля", все пак оставям врата. Проблемът при нас в скандинавието е нафтата, не е много качествена и на всички дизели монтират едни парктикфилтъри, не знам, дали правилно го изписвам и те се запушват след определен пробек, не знам колко и единствено може да се сменят или се прави едно "побългаряване" и колата си е отново пушка. В какво се състои - правят се няколко дупки на този филтър и изтича мръсотията насъбрана там и спира да отчита грешка. Не съм го виждал, познат имаше проблем, но с Мазда, и ми обясни как са отстранили проблема. Само че не съм привърженик на подобни методи. Предпочитам да заменя часта с нова, колкото и да струва, а специално този филтър си е цифра и то голяма, но за всички автомобили. Не знам обаче, дали подобен филтър се монтира само за скандинавието или в цяла Европа. До момента каквото изчетох по форума за дизела, не срещнах подобеен въпрос или проблем. Е, опитвам се да бъда полезен на някой, в бъдеще или поне съм ви дал информация.
Та, да се върнем на моя казус! Моля ви колеги пишете, кратко и стегнато, за да не се разводняваме. Няма начин някой да няма 2.2 бензина, но новия след фейслифта. И някой който е карал и бензина и дизела и има преки впечатления, какво би препоръчал. Аз ще си направя една статистика и ще направя избор. После ще почерпя!
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 23 май 2017 - 09:46

Да не стана нахален, но какво да правя! По-добре да се изложа, но да науча, отколкото да сбъркам, платя, загубя и пак ще се изложа. Появи се и една Opel Astra 1.7 CDTI Caravan Classic 2011г. на 230 000 км, механика и тя с пълна сервизна история. За този двг съм чувал добри неща и то доста добри, но може да бъркам, че то има мисля няколко модификации. Блазня се от годината - по-нова е и няма да е лашкана много. Все пак - мнения и за това! Благодаря!
Мнението беше редактирано от delyandamyanov: 23 май 2017 - 09:47
Отговори

iavorski снимка iavorski 23 май 2017 - 10:01

Не разбрах от темата дали колата само ще я купуваш от Дания и след това ще я караш в България или ще си я търкаляш там.

Ако колата ще идва насам и се планират много километри пробег 2.2 бензина с LPG като разход за гориво и поддръжка по мотора е най-евтиното решение от трите посочени от теб варианта.

Имам доста километри на служебни Вектра С / обаче дизели / и смея да твърдя че вътрешния обем е фрапантно по-голям от Astra H / Предполагам и от Astra J /

1.9 CDTI на 200 000+ км - твърдо не!
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 23 май 2017 - 10:30

 iavorski, на 23 май 2017 - 10:01, каза:

Не разбрах от темата дали колата само ще я купуваш от Дания и след това ще я караш в България или ще си я търкаляш там.

Ако колата ще идва насам и се планират много километри пробег 2.2 бензина с LPG като разход за гориво и поддръжка по мотора е най-евтиното решение от трите посочени от теб варианта.

Имам доста километри на служебни Вектра С / обаче дизели / и смея да твърдя че вътрешния обем е фрапантно по-голям от Astra H / Предполагам и от Astra J /

1.9 CDTI на 200 000+ км - твърдо не!


Да, ще я купя от Дания и ще я докарам на самоход до България и ще си я търкалям тук. Астрата е и по-малка и по-лека, предполагам и за това двг-то е по-малко. Лаик съм относно тези неща, опитвам се да разсъждавам.
Благодаря за мнението!
Мнението беше редактирано от delyandamyanov: 23 май 2017 - 10:35
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 23 май 2017 - 11:05

Във Вектра Ц след фейса освен директ мотора се монтира и Z22SE с 147 к.с. който търпи безпроблемно на газ и уж е излекуван от някой болести с по-старите модели. Не мисля и че с нещо Z22YH го превъзхожда. Астрата си е по-нисък клас автомобил и не бих я предпочел.
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 23 май 2017 - 11:21

 Dechkko, на 23 май 2017 - 11:05, каза:

Във Вектра Ц след фейса освен директ мотора се монтира и Z22SE с 147 к.с. който търпи безпроблемно на газ и уж е излекуван от някой болести с по-старите модели. Не мисля и че с нещо Z22YH го превъзхожда. Астрата си е по-нисък клас автомобил и не бих я предпочел.


Научил съм си урока! Разликата е в начина на подаване на горивото. При по-стария било незнам си къде т.е. не директно, както при фейстлифтовия, а Директа се вкарвало директно в цилиндрите и от там малко повечето коне.
Дано да е така, както го пиша де!
Ами да, Астрата си е по-малка и по-нисък клас. Доскоро имах Митсубиши Лансер Спортбак, което е мисля в същия сегмент. Бях доста недоволен от пространството за багаж, изключително неудобен автомобил, въпреки че имаше достатъчно простор и за шофьора и за пасажерите, но при Митсубиши други неща, въпреки че останах много доволен от автомобила с някои компромиси.
Мнението беше редактирано от delyandamyanov: 23 май 2017 - 11:27
Отговори

barezz снимка barezz 23 май 2017 - 12:32

Има facelift-ови Vectra C 2,2 147 к.с., но по-скоро са изключение, като вектрите "украинки" в БГ.
Аз лично обаче не съм виждал комби с този двигател, всички са седан. Обикновенно комбитата са с 1,8 140 или директа 155. Директа го забрави за газ, на 1,8 се слага, но може да гори клапани заради повдигачите пулове (не са хидравлични).

След дълго търсене аз се сдобих с фейслифтова 147, 2009 година, седан, "украинка", карам на газ.
Докато избирах гледах и Astra H и Astra J, и двете са много по-тесни от Vectra C.
Мнението беше редактирано от barezz: 23 май 2017 - 12:34
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 23 май 2017 - 22:19

Какво значи "украинка"? За пръв път чувам така да се казва на Вектра С.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 май 2017 - 22:32

Във фейсгрупата пък кръстиха Вектра Ц пенсионерка. Средната възраст на водачите на Вектра Ц в Германия бил 61,5 год.
Ха-ха-ха!
https://l.facebook.c...4i2hLR35HcV1hpk
Мнението беше редактирано от k opel e: 23 май 2017 - 22:35
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 24 май 2017 - 11:55

Отивам да пробвам автомобила. Оказа се, че до този автосалон, от който съм направил избор, на 50 метра има друг и там има една Вектра Ц комби с 3 литровия дизел. Ще огледам и него, но мога само да гледам, не знам въобще къде да погледна. Ако някой в близкия един час види моя пост да драсне набързо. Не съм подготвен за дизел, но големия мотор ме привлича. И пак пропуснах, там има и комби с 1.8 бензиновия двигател, на 285 000 е. Предвид газовата уредба го споменавам. Колега беше писал по-горе, че директа за газ не бил рентабилен. Та ще видя и него и после ще пиша за съвети, ако през това време не съм хванал за ушите някоя.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 24 май 2017 - 12:41

Бягай, като дявол от тамян от 3 литровия дизляк. Тежките ремонти са почти неизбежни, и накрая ще ти стъпи все едно си купил Инсигния
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 май 2017 - 12:57

 delyandamyanov, на 24 май 2017 - 11:55, каза:

Отивам да пробвам автомобила. Оказа се, че до този автосалон, от който съм направил избор, на 50 метра има друг и там има една Вектра Ц комби с 3 литровия дизел. Ще огледам и него, но мога само да гледам, не знам въобще къде да погледна. Ако някой в близкия един час види моя пост да драсне набързо. Не съм подготвен за дизел, но големия мотор ме привлича. И пак пропуснах, там има и комби с 1.8 бензиновия двигател, на 285 000 е. Предвид газовата уредба го споменавам. Колега беше писал по-горе, че директа за газ не бил рентабилен. Та ще видя и него и после ще пиша за съвети, ако през това време не съм хванал за ушите някоя.

Забрави тоя трилитров дизел без да задаваш повече въпроси. Сериозно е.
Директа на газ- видиш ли го и искаш газ- забрави го и него. И на бензин не е лесен с помпата за високо налягане като при комън рейла.
Всичко останало става.
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 24 май 2017 - 14:44

Даже и не опрях до дизелака. Директът по мои скромни познания гори масло. Като се подаде газ и при студен и при топъл двг си излиза бял пушек, дори като позагря, като че ли се увеличи това. При нормални обороти не се вижда, но като подадеш газ и е отчетливо. От друга страна колата е отвратително мръсна, предните собственици са имали куче. Мисля да се откажа и продължа напред.
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 24 май 2017 - 16:08

Направих оглед на една GTS Facelift с 2.8 бензинов двг от 2005 на реални 295 000. Колата е с наистина пълна сервизна история, личи си отвън и отвътре, че собственика я е карал, но и поддържал изключително добре. Двигателят запали от раз, вдигна до 1500 оборота и след малко работа постепенно нормализира, докато при директа това не го забелязах. При студен двигател и при форсиране отзад едва доловимо се вижда лек дим, при поддържане на 3000 оборота изчезва. Като загря нямаше следи нито при форсаж, нито при 3000 оборота и не се чуваше въобще, че двг-то работи при отворен капак. Пробвах на място завъртях волана и на двете страни с лека газ, нито троп нито хлоп.
Не знам! Легна ми на сърцето! Извади и звук, мисля че е оригинална двуцевка. Вече я сънувам! Искам обаче трезв избор и мнения на запознати с това двг и модел на Вектра Ц.
Колеги! Иска ми се да е тази, но ще изчакам мнения. 6-то чувство ми подсказва да я взема. Дефакто от няколкото Вектри Ц, които видях днес, тази ми показа характер. Смятам ме разбирате!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 май 2017 - 18:34

Напълно :icon_wink2: Ако можеш да си позволиш финансово поддръжката и текущите разходи защо пък да не задоволиш повика на сърцето си?
От друга страна това вдигане чак до 1500 оборота и както писа "след малко работа постепенно нормализира" ми се вижда странно, ама все пак ако колата си струва защо пък не?
Отговори

barezz снимка barezz 25 май 2017 - 08:00

 zdravkop, на 23 май 2017 - 22:19, каза:

Какво значи "украинка"? За пръв път чувам така да се казва на Вектра С.


От това, което съм изчел, всички вектри от 2009 с z22se са били поръчани такива специално за някакъв украински дилър, който фалирал и Опел ги прехвърлили в БГ, тукашните дилъри да ги разпродадат. Затова им викат украинки. Има и с други мотори, 1,9 дизелите и тн. Но комбинация фейслифтово купе със стария z22se всички са 2009, продавани са май от всички дилъри в БГ. Моята е от Булвария.
Отговори

delyandamyanov снимка delyandamyanov 04 юни 2017 - 23:51

Прибрахме се в къщи преди около час с новата придобивка - Opel Vectra C 2,8 I V6 Turbo Lim. GTS - FACELIFT, снимки утре-другиден. От начална до крайна точка 2550 км и среден разход 8/100, средна скорост 130 км, за големи отсечки съм поддържал 140(Унгария, Германия). На първо четене - купих нов акумолатор, мисля че и двата задни амортисьора са отишли на кино, по спомен като се натисне задницата трябва да има някакъв ход, само че при мен липсва и някак задните гуми ми изглеждат "хлътнали" или "потънали" в калника. При скорост над 100-110 започвам да чувам не точно виене, имал съм кола с лагер на главина за смяна, нещо подобно, но в доста по-малка степен, не мога да опредяля отпред или отзад го чувам. Някакво пукане и скърцане от отпред от ляво, споделих с един роднина за това и той ми каза, че може да е пружината или лагерчетата някъде при захващането на цялата система пружина-амортисьор, не можах да го разбера точно. Дано не е нещо с кормилната рейка, но на място не прави това, само ако се движи по неравен път, на магистралата не се чуваше нищо. И спирачките свирят, не винаги, но като я взех и явно от стоенето се чуваше шум, като спирам и то на импулси, след няколко стотин километра този шум изчезна и спирачките започнаха леко да свирят.
Иначе колата е прекрасна! Прекрасна работа на ДВГ, скоростна кутия и всичко по нея, никакъв проблем по пътя! Наливах само бензин и натисках педала, бях с жената и малкия и си позволих само няколко пъти скорост 160 и то като изпреварвах на магистралата. За първи път карам кола с такъв ДВГ т.е толкова мощна, до сега най-много до 150-160 коня и то модели от 90-те. Но една констатация - не е кола за семейство с малко дете, мястото не е достатъчно, комбито е препоръчително. Ще я стегна и покарам, и ще видим, какво ще покаже бъдещето.
Препоръчайте ми добър сервиз за основен преглед/профилактика/сервиз. Утре тръгваме малко на почивка и ще сме близо до Варна, но по принцип живеем до Велико Търново.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 08:27

Супер, много безаварийни!
За амортисьорите- мини един тест например в ДН, или другаде, където имат т.нар. "тресачка" и става ясно на момента какво им е състоянието :icon_wink2:
А предните гуми потънали ли са и те в калника или само задните? Щото ако са само задните може да става въпрос за счупена пружина. Ако и предните са така най- вероятно не си със стандартното окачване... А това, че задницата не мърда като я натискаш всъщност е добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg