Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на Astra H?

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 21:46

 OpelBulgaria, на 25 юли 2017 - 21:44, каза:

Здравейте!

Ще ви помоля за бърз отговор. Досега гледах коли и утре ще карам поредната в сервиз за преглед. Въпроса е че е 1.7цдти 101 коня, но със 6 степенна скоростна кутия. Тя по-калпавали е от 5 степенната уж колата е 2006 , ама нямам представа.

По- калпава е, да- при ниско ниво на маслото, което е и фабрично явление, отиват някои лагери- тия, дето са разпложени най- високо- около шеста и пета предавка. И като караш на пета и на шеста вият, ако са тръгнали. Та, чуеш ли промяна в звука като минеш от четвърта на пета и после на шеста от това е и там те чака относително скъп ремонт.
Иначе петстепенната е по- читава, ако може така да се каже. Но шестстепенната си има и предимства- ясно ти е какви.
Ако намериш шестстепенна здрава- сменяш маслото с читаво и правилно такова и наливаш до където трябва, проверяваш често и ако трябва доливаш. И ще те вози много дълго.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2017 - 21:50
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 25 юли 2017 - 21:53

А този ремонт, колко ще ми излезе?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 юли 2017 - 21:59

 OpelBulgaria, на 25 юли 2017 - 21:53, каза:

А този ремонт, колко ще ми излезе?

Труда е сваляне на скорости долу и последващо разглобяване, смяна на части, сглобяване и качване. Цената е според зависи, но ти е ясно за какво иде реч.
Частите- ако пазаруваш лагери като такива, а не като резервни части за скоростна кутия е по- изгодно, но може да чакаш доставка. Някъде Декември миналата година пред мен един пич си купи лагер за такава скоростна кутия за двадесет и нещо лева, а го имаха и наличен в момента. Късметлия, даже не чака и доставка...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 юли 2017 - 21:59
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 25 юли 2017 - 22:02

Не разбирам много от коли. Въпроса е имали смисъл да гледам тази със 6 скорости, защото вече съм дал към 400- лева за прегледи в сервизи и репатраци :). Колко често ще трябва да и гледам маслото 1 път в месеца ? И не е ли по-добре направо да си взема 5 степенна 90% карам само в града ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 юли 2017 - 10:01

Не се плаши от скорости. Най-лошия случай ще ги смениш за едни 400/500 лв, което е апокалиптичен сценарии. Гледай маховика да не се е разтропал, че съединителя е 1300 лв комплект. Иначе като вземеш колата сменяш маслото в скоростите и после няма какво да я гледаш докато не я издадеш. Здрава е кутията. Тишо каза относително по-слаба, но пак ще изкара повече от мотора.
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 26 юли 2017 - 18:11

Видях я колата не ставаше за нищо. Беше удряна на няколко места и толкова не скопосано направена, че преливката се виждаше ..... за сега гледам само в София и определено не знам, как оцеляват тези хора. Около 10 коли гледах и 10те бяха пълна скръб... Лошото е че цената, която им искаха беше космическа, затова което предлагаха.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юли 2017 - 22:12

 OpelBulgaria, на 26 юли 2017 - 18:11, каза:

Видях я колата не ставаше за нищо. Беше удряна на няколко места и толкова не скопосано направена, че преливката се виждаше ..... за сега гледам само в София и определено не знам, как оцеляват тези хора. Около 10 коли гледах и 10те бяха пълна скръб... Лошото е че цената, която им искаха беше космическа, затова което предлагаха.

Понеже и аз принципно търся астра, но с 1.9, ще се включа: е нема такива гробници на тоя свят. Гледал съм доста и нито една не ставаше за нищо. Затова още съм с вектрата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юли 2017 - 10:42

Гледах поне 100 вектри и астри като купувах моята. Всичко беше скрап. Търсех вектра ц 1,9 -150 кс, с шибидах и подгрев на седалките, накарая взех астра Н 120 кс, без тия две основни за мен екстри, защото просто това беше единствената кола дето ми хареса. Търси от човек, че от морга (авто къща) шанса е почти нулев.
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 28 юли 2017 - 20:16

Май наистина няма никакъв смисъл, да се обикалят автокъщите (моргите). Чудя се дали само с по-масовите коли е така. Вече ми минава през ума , да сменя марката или да взема нещо по-старо и евтино и да го направя от до. Не искам да ме нападате и да ме хулите, но днес докато гледах се качих и в една мазда 3 1.6д на пръв поглед отвътре ми изглеждаше по-калпаво направена от опела , но и цената и беше приемливо по-ниска от на Астрата. Какво мислите за мазда 3, с двигател 1.6д ( питам тук, защото във форума на мазда хората ще са много пристрастни). Почнах да си мисля и за 320д. Другото, което си мисля е астра Г (отново) с 2.2дти , но цените на хубавите почват от 4к+ ( което е нормално за годината й).
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 28 юли 2017 - 23:27

1.6d на Mazda 3 е мотор на PSA 1.6hdi, има го и във Ford - масов е на Focus и C-max. Много приятна моторетка, но особено 110 катъра версията страда от запушване на тръбата за масло към турбото и съответно - тотална щета на турбото. Ако е по новата версия, с 8 клапана и 115 коня - Мазда 3 ще ти хареса повече от астролета, но там и цените са други
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2017 - 13:51

 Hotblooded, на 28 юли 2017 - 23:27, каза:

1.6d на Mazda 3 е мотор на PSA 1.6hdi, има го и във Ford - масов е на Focus и C-max. Много приятна моторетка, но особено 110 катъра версията страда от запушване на тръбата за масло към турбото и съответно - тотална щета на турбото. Ако е по новата версия, с 8 клапана и 115 коня - Мазда 3 ще ти хареса повече от астролета, но там и цените са други

Вярно е. Само бих добавил невероятната склонност към корозия на тия мазди- наскоро ми се случи да видя три поредни тройки с огромно количество ръжда от праговете навътре към краката на шофьора. Същото като при шестиците. Това за коли на под 10 години, докарани от северна Италия, преди да бъдат пооправени по разни сервизи.
Между другото едната я видях и след ремонта- не можеш да я познаеш какво е било отдолу. Но не мисля че ще кара дълго.
Та в тоя ред на мисли от масовите марки извън опел май пежото ще излезе най- читаво, с изключение на недостатъците на дизела 1.6.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 юли 2017 - 13:56
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2017 - 13:58

 OpelBulgaria, на 28 юли 2017 - 20:16, каза:

Май наистина няма никакъв смисъл, да се обикалят автокъщите (моргите). Чудя се дали само с по-масовите коли е така. Вече ми минава през ума , да сменя марката или да взема нещо по-старо и евтино и да го направя от до. Не искам да ме нападате и да ме хулите, но днес докато гледах се качих и в една мазда 3 1.6д на пръв поглед отвътре ми изглеждаше по-калпаво направена от опела , но и цената и беше приемливо по-ниска от на Астрата. Какво мислите за мазда 3, с двигател 1.6д ( питам тук, защото във форума на мазда хората ще са много пристрастни). Почнах да си мисля и за 320д. Другото, което си мисля е астра Г (отново) с 2.2дти , но цените на хубавите почват от 4к+ ( което е нормално за годината й).

Е точно затова си правя вектрата от X20DTH на нещо като X20DTR, ако ме разбра...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 юли 2017 - 13:59
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 31 юли 2017 - 20:10

Няма как хем читаво ,хем евтино. Темата е дълга ,но правилно на нашите автокъщи им приляга името автоморги. Защото ако отидеш до Германия или Италия примерно и си вземеш нещо с история и в добро състояние цената ще е мнооого по -различна от нашите автокъщи/морги. И не са виновни толкова хората каращи тези коли от чужбина , просто българина търси най-евтиното. А търси евтиното ,защото със заплата средно 800лв няма как да е по-различно . И порочния кръг се затваря.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2017 - 22:20

Именно. Точно затова за вектрата съм дал поне хилядарка над цената, на която можеше да взема такава и то без да се пазаря. Защото видях за какво става въпрос. След това си държах и 2,2- то още половин година, докато се убедя в правилността на избора...
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 02 август 2017 - 19:50

Няма и няма такава кола.... замислям се вече за бензин даже. Какво мислите за Форд фокус след 2005 години става въпрос за моторите 1.8и 2.0и , кой от двата е по-хубав за поставяне на газова в последствие. Ако искаш хубава Астра 10к+. Аз за тези пари ще си купя БМВ.... Какво мислите за форда. Вече ми трябва просто кола, която да върви прилично с пуснат климатроник и да не харчи прекалено много.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 02 август 2017 - 20:11

Форд фИкус ако ще вземаш - гледай да е след 2005. Ако е бензин - само 2.0, другите не си струват, не са лоши, но поддръжката на всички бензинови фокуси 2005-2011 е една и съща, а вървежа е коренно различен.
А БМВто дето ще го вземеш за 10к - заеби, по добре дай 10к начална и изкарай една Астра 1.6 бензин с найлоните от магазина. На 5тата година ще са ти стъпали на една цена...
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 02 август 2017 - 22:25

2.0 e 145 коня, това колко ще харчи градско на бензин ? И защо другите да не си струват ?
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 август 2017 - 09:06

Не си струват защото почти нямат разлика в цената и в поддръжката, а 1.6 бензин на фокус 101коня върви по спънато от C16NZ на Астра F. 1.8 на Фокус Мк2 (2005-2011)почти няма да намериш, има го по често на C-max. На фокус има и 1.6 във варианти със 115 и 125 коня, те са с вариатори на разпределителните валове, който на колите нов внос ги брой заминали. Не са скъпи, но смяната им трябва да се прави със специален инструмент и от човек знаещ какво прави.
Ако ще газифицираш колата - 1.6 се води по капризен от към газ, от 2.0, който се е предлагал и фабрично на газ. Само не се лъжи да купуваш фабрично газифициран Фокус, нов внос от Италия - реалните им километри са повече от на дизелово такси..
Отговори

OpelBulgaria снимка OpelBulgaria 09 август 2017 - 19:43

Намерих кола , макар и не и Опел..... нямам време да обикалям повече. Всички Астри бяха гробници :(, без значение от парите. Дано не съм сбъркал с избора си ...... Благодаря на всички за много бързите коментари.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 09 август 2017 - 21:26

 OpelBulgaria, на 09 август 2017 - 19:43, каза:

Намерих кола , макар и не и Опел..... нямам време да обикалям повече. Всички Астри бяха гробници :(, без значение от парите. Дано не съм сбъркал с избора си ...... Благодаря на всички за много бързите коментари.


И тя е ...
Дай малко инфо -марка,модел,мотор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg