Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пропускане на технически преглед

Batio67 снимка Batio67 31 юли 2017 - 14:19

Здравейте,не намерих или не съм запознат къде да търся и затова питам знаещите и информираните(тези които са го преживели).

Питам следното : Какво ще се случи ако даден автомобил не мине технически преглед до датата определена на талончето поради нежелание на собственика,дори с цяла година?
Ще има ли санкция когато отиде по-късно от тази дата??
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 31 юли 2017 - 14:32

Стига да не те хванат, си карай и 10 години без преглед :) Никой не гледа към датата на прегледа дали имаш валиден такъв.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2017 - 14:35

 Dechkko, на 31 юли 2017 - 14:32, каза:

Стига да не те хванат, си карай и 10 години без преглед :) Никой не гледа към датата на прегледа дали имаш валиден такъв.

Точно. Аз имах случай с просрочен с година и е точно така. Само да успееш да си закараш колата до пункта без да те хванат :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 юли 2017 - 14:35
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2017 - 20:26

Утре отивай по най бързия начин на преглед и осван 36 лева забрави четири студени кенчета бира на масата на майстора.
Знаем, че не си плащал данъка и затова си пропуснал.
Мнението беше редактирано от k opel e: 31 юли 2017 - 20:27
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 31 юли 2017 - 20:40

Ако не е платен данъка-няма да мине преглед.
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2017 - 21:04

Даньо все още може преглед без данък. Ама догодина вече няма да стане.
Отговори

Batio67 снимка Batio67 01 август 2017 - 05:29

 k opel e, на 31 юли 2017 - 20:26, каза:

Утре отивай по най бързия начин на преглед и осван 36 лева забрави четири студени кенчета бира на масата на майстора.
Знаем, че не си плащал данъка и затова си пропуснал.



:beer: :drinks: ама не

платен е данъка ,а прегледа при мен е 25,но трябва и застраховка,а не ми се плаща и така :flag:

 tisho.74, на 31 юли 2017 - 14:35, каза:

Точно. Аз имах случай с просрочен с година и е точно така. Само да успееш да си закараш колата до пункта без да те хванат :icon_wink2:



не смятам да я карам,просто да намаля годишните разходи.
Благодаря :drinks:

 tisho.74, на 31 юли 2017 - 14:35, каза:

Точно. Аз имах случай с просрочен с година и е точно така. Само да успееш да си закараш колата до пункта без да те хванат :icon_wink2:



До пункта са ми 100-150 метра
Мнението беше редактирано от Batio67: 01 август 2017 - 05:26
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 август 2017 - 06:37

На една кола почнеш ли да се замисляш дали да и плащаш данък,застраховка и преглед значи не ти трябва по-добре я разкарай колкото по-дълго я държиш толкова повече и пада цената.
Отговори

CuMo снимка CuMo 01 август 2017 - 07:14

То с това изказване и душевни терзания на човека му падна цената, ти за колата се притесняваш... на днешно време да не ти се дават примерно 60 лв. за застраховка (на разсрочено) и едни 30 кинта за преглед... искрено се надявам по-малко такива байганьовци да срещам по пътя...
Мнението беше редактирано от CuMo: 01 август 2017 - 07:15
Отговори

yasmania снимка yasmania 01 август 2017 - 07:42

Санкции за прекъсване на прегледа няма, глобата при проверка и установена липса на технически преглед не е фатална - 50тина лв беше (при все, че за 35 до 50 струва самият той).
Проблема идва тогава, когато въпросното МПС случайно или не, попадне в ПТП.

Тогава, негърската паламарка ще остави надълбоко лош дъх и привкус за известно време :)

Ако автомобила е покрит от Каско, но при птп или подаване искане за щета отново няма ГТП, ефекта също ще е все едно си духаш парите за каското, от някоя скала да полетят в неизвестното.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 август 2017 - 07:43

имаше нещо за автоматична дерегистрация за кола без ГО и ГТП...
Отговори

CuMo снимка CuMo 01 август 2017 - 09:21

Призовавам модераторите да затворят и изтрият темата, тук е форум за взаимопомощ, когато имаме съществен и трудноразрешим проблем, а не както в случая очевидно нежелание да си заплатим каквото трябва. Щото сега сте услужливи, ама един такъв бай Ганьо като ви смели колата и няма гражданска, ще има да се чудите как ще ви плати щетите, за мен поне изобщо не е нормално да се дискутират теми с подобно съдържание в нашия форум
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 01 август 2017 - 10:21

Подкрепям мнението на Симо на 101%
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 01 август 2017 - 13:34

Стига хранихте, човека писа че не смята да я кара към момента. В този случай въпроса си е съвсем резонен. Както каза Жоро колата може да я дерегистрират, но в рамките на седмица след като платиш гражданската автоматично си в играта отново.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 01 август 2017 - 13:41

 pitbula74, на 01 август 2017 - 10:21, каза:

Подкрепям мнението на Симо на 101%

Аз също съм на това мнение! Имаш кола - имаш задължения!
Днес казваш, че няма да платиш гражданска - от там и преглед, но имаш кола с табели. И ако случайно ти притрябва що да не я подкараш така лековерно, по начина по който си пренебрегнал и останалите си задължения. Хора всякакви и би следвало правилата да са за всички!

Чисто информативно все пак...
Ако не платиш гражданска следва де-регистриране, което обаче ако не е последвано от смъкване на табелите - все едно нищо не сме направили... Малко ми е неясна на мен лично тази част... Те ако ме спрът за проверка, ще видят че нямам гражданска и какво от това че колата е дерегистрирана в допълнение.
Мисля че основната идея с тфа де-регистриране беше да се смъкват табелите на автомобилите, така че лесно да се вижда кой е изряден и кой не е и в тази връзка не съм сигурен че се прие тази поправка.
Мнението беше редактирано от Vankissa: 01 август 2017 - 13:48
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 август 2017 - 17:55

Не знам как е в България ама извън нея кола без застраховка не може да бъде на улицата задължително трябва да е на територията на частен имот.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 август 2017 - 15:16

 mrsch66, на 01 август 2017 - 17:55, каза:

Не знам как е в България ама извън нея кола без застраховка не може да бъде на улицата задължително трябва да е на територията на частен имот.

В това има логика. Ако автомобила е на улицата той, въпреки всичко, може да предизвика щети на трети лица. И този риск трябва да се покрие от застраховка ГО.
Отговори

Batio67 снимка Batio67 04 август 2017 - 15:45

На вниманието на саркастиците да доуточня,колата е на мое име,но е на дъщерята която трета година е в чужбина.
Идва си юли,август и януари.
Смята да изкара още някоя година там,а през споменатите месеци кара моята.А имам и още една която ми остана след смъртта на брат ми.

Какво лошо да поискам съвет и не да укрия данъци и да лъжа държавата която не ми е дала нищо добро освен дете в изгнание,а явно за CuMo , pitbula74 и Vankissa са им опростили данъцити за векове напред.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 04 август 2017 - 16:55

То за това сме на това дереже,щото всеки се прави на тарикат.Хубава работа,ама малко циганска.Колкото до данъците-нищо не са ми опростили.Плащам си като всеки нормален гражданин.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 04 август 2017 - 18:42

При тази ситуация се оказва, че имаш два излишни автомобила. Или им плащаш масрафите, или ги продаваш, вместо да се чудиш как да спестиш от данъци и такси.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg