Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Фарове Опел Вектра Б

Тази тема е заключена

simplicity снимка simplicity 10 ноември 2015 - 13:30

Здравейте, колеги,
имам следния проблем. Закупих си оригинални ксенонови фарове за Вектра Б, моята в момента е с обикновените. Ходих при двама майстори и двамата ми говорят повече, отколкото ми е необходимо, от девет кладенеца вода и т.н., сигурен съм, че знаете какво е. Търся някой, който може да ми ги сложи, да ми преправи буксите или ако е необходимо да ми каже какво трябва да си дозакупя, за да се получат нещата, че си ги разкарвам два месеца в багажника.

Благодаря предварително и успешен ден на всички!!

Поздрави,
Жоро
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 10 ноември 2015 - 21:14

Ще нахвърля това онова да ти разясня нещата.
Като цяло и сам можеш да си ги поставиш,бас фащам че са 2 ра рака.
Та така ти датчиците за автоматичното регулиране ги нямаш предполагам(поставят се на окачването отзад).
И може да ги вържеш за регулирането вътре.
И ти трябва само 1 пробна лампа или мултицет.
Включваш габарити намираш кабела намираш после за къси,дълги и си готов.
За регулирането не съм много сигурен кой каде отиваше...
Между другото в форума наскоро четох мнение на колега които бе споменал кои цвят е за габарит и тнт.
Препоръчвам ти като ги вързваш да ползваш поялник и термо шлаух(тия де като ги нагрееш се свиват).
Няма там нищо за дозакупуване...
Отговори

simplicity снимка simplicity 11 ноември 2015 - 10:11

 Y22DTR, на 10 ноември 2015 - 21:14, каза:

Ще нахвърля това онова да ти разясня нещата.
Като цяло и сам можеш да си ги поставиш,бас фащам че са 2 ра рака.
Та така ти датчиците за автоматичното регулиране ги нямаш предполагам(поставят се на окачването отзад).
И може да ги вържеш за регулирането вътре.
И ти трябва само 1 пробна лампа или мултицет.
Включваш габарити намираш кабела намираш после за къси,дълги и си готов.
За регулирането не съм много сигурен кой каде отиваше...
Между другото в форума наскоро четох мнение на колега които бе споменал кои цвят е за габарит и тнт.
Препоръчвам ти като ги вързваш да ползваш поялник и термо шлаух(тия де като ги нагрееш се свиват).
Няма там нищо за дозакупуване...


Благодаря, колега, аз също си го мислех този момент още от самото начало, но предпочитам някой, който се е занимавал да ги направи, за да е като хората. Проблемът ми е, че двата фара са с различни букси (мъжки) и ще трябва да си купя женските, за да мога да ги свържа. Иначе фаровете са втора ръка да.

Благодаря още веднъж!

Поздрави и хубав ден,
Жоро
Отговори

Mitkoto снимка Mitkoto 11 ноември 2015 - 10:22

Колега, ако става въпрос за оригиналните фарове с лупи на Бош двете букси са различни. Най-лесно ще е ако можеш да си ги намериш от някъде. Иначе мога да ти направя някоя снимка за да се ориентираш. Аз моите ги взех с тях само си запоих жиците по цветове.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg