Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Постоянна работа на охлаждащи вентилатори АСТРА Г

Тази тема е заключена

chorbanski снимка chorbanski 28 ноември 2015 - 18:11

Здравейте колеги,
четох по темата други публикации.Общо взето,проблема се състои в следното- при стартиране на двигателя,след няколко секунди заработват двата вентилатора и работят постоянно, докато ключа е на контакт. Направи ми впечатление,че след изключване на температурния датчик вентилаторите се включват на по-висока скорост,предполагам това е аварийния режим.Не съм пробвал да изключа буксата на пресостата. Интересува ме малко инфо, ако проблема е в пресостата на климатика, как мога да го диагностицирам. Засега се задоволих със сваляне на cooling module, не личи да има някакви видими поражения по самия модул и конекторите и проблема си остава.Това,което забелязах обаче, е че с появата на проблема с постоянната работа на вентилаторите,вече имам възможност да включвам компресора на климатика,преди това въобще не реагираше при опериране на бутона в купето.Не съм се опитвал да разбера причината,понеже лятото не го ползвам.Другото, което ме интересува, ако причината е в пресостата, има ли начин да изолирам системата на климатика и самия сигнал на пресостата, както казах не го ползвам, така че да се оправи работата на вентилатора за радиатора за охлаждането.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 ноември 2015 - 10:16

С една диагностика щще се разбере какво искат вентилаторите
Отговори

chorbanski снимка chorbanski 30 ноември 2015 - 11:48

Колега, благодаря за отзива!
За момента мисля да изключа вентилаторите от бушона.Сега през зимата мисля не е фатално, докато му дойде времето за диагностика.Предполагам има вариант да е залепнало някое от релетата вътре в cooling модула,но това едва ли ще го хване диагностиката, трябва да го тествам с електрончик. Друг досаден проблем с астрата е кофти работа на бензин на студен двигател, когато температурата на външния въздух е над 15-20 градуса.При по студено време работи добре без да се запъва и "замисля". Имам съмнение,че е от спечените бензинови инжектори от работата на пропан-бутан, но не ми се занимава да ги чистя,понеже съм убеден, че ефектът ще е за кратко.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg