Опел Клуб България: Към собствениците на AUDI... и не само :) - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Към собствениците на AUDI... и не само :) за компетентно мнение и съвет

#1 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП
  • Група: Потребители

• Автомобил:CALIBRA C20XE
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 20.09.2005

Публикувано: 11 януари 2017 - 22:04

Винаги съм имал нужда от втора кола. И в момента, след лек инцидент с любимата ми ( разбирайте кола, разбирайте Калибра :) ), се случва един промеждутък от време, в което тази нужда става все по-належаща. Да не говорим, че на дълги преходи, Калибрата не е от най-комфортните "семейни" коли :pardon: ...
Та накратко, Калибрата си я оставям да и се кефя като евридейка, а като втора кола ще търся нещо задължително 4х4 и да е поне 200 к.с.
В случая съм се спрял на AUDI след 2005 година Quattro A4 B7 3.0 204hp. Може да е седан или комби, това не ме притеснява особено, понеже и двете са достатъчно грозни :) . По-скоро притесненията са ми, с каква трансмисия да е. Автомат или ръчна? Понеже повечето са автомати, избора ще ми е ограничен. Надали ще случа на екземпляр на под 200к километри и ако взема автомат имам едни страхове, че ще се наложи да дам още колкото колата, в едно много близко време :).
Ще помоля за съвет, някой карал или каращ такива.
Благодаря предварително!

#2 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

• Автомобил:Vectra B X20DTH; Astra H Z19DT
  • Населено място:София
  • Регистриран: 10.12.2012

Публикувано: 11 януари 2017 - 22:30

При новите коли винаги има риск. Ако не е автомата ще правиш демпферен маховик. Като цяло при ръчните скорости риска се ограничава до 2000 лв, при автомата е безграничен. Все пак има и автомати дето подлежат на ремонти, но си е стрелба в мрака. Важи за почти всички по-нови коли.

#3 Потребителят не е активен   Виктор Станчев 

• responsible for...
  • Група: Администратори

• Автомобил:Rekord E2
  • Населено място:C18NV
  • Регистриран: 13.01.2005

Публикувано: 11 януари 2017 - 22:51

Не съм карал по асматичен и бавен 6 цилиндров мотор от този, за мен е грешен избор на двигател. 4х4 го спъва още повече, но пък защо някои би си купил Ауди на предно :moderator: . Отделно почти е задължително да е S-line защото иначе дори не изглежда ок....и накрая едни 7-8 к за това.... не ми се връзва...

#4 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП

Публикувано: 12 януари 2017 - 00:13

Благодаря за коментарите.
Има го и този момент, че ръчката ще е с демпферен маховик, но там поддръжката и ремонтите са цвете спрямо същите на автомата... предполагам.
Относно двигателя и вървежа му, надявам се да е достатъчен за куатрото, което в случая е задължителната екстра за колата, която ще се ползва само и единствено за удобно и надеждно предвижване от т.А до т.Б :icon_wink2:

#5 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

Публикувано: 12 януари 2017 - 08:57

О достатъчно е. Няма страшно. Особено тая 4-ка не може да го удържи даже. Виж 3 литровия мотор на бмв е доста по-динамична и икономична. Ако имаш бюджет за е-60-ка според мен е по-добре. Пък 3-та серия колк ото искаш с х-драйв. Най-вече оборудването вътре много повече ми харесва.

#6 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП

Публикувано: 12 януари 2017 - 11:57

Момчета, относно двигателя нямам колебания и съмнения. Нито за мощност, нито за икономичност. Това са характеристиките му на оборудван на куатрото:

Генерация: A4 (B7 8E)
Мотор: 3.0 TDI V6 (204 Hp)
Мощност: 204 hp/3500-4500 rpm.
Максимална скорост: 235 km/h
Ускорение 0 - 100 km/h: 7.2 sec
Въртящ момент: 450 Nm/1400-3150 rpm.
Fuel consumption (economy) - urban : 10.3 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - extra urban: 5.8 l/100 km.
Fuel consumption (economy) - combined: 8.7 l/100 km.

BMW с X-drive, не ми е по бюджета. Поне не и тези, които гледах. А и никога не бих заменил QUATTRO с такова!
Основните ми притеснения са за трансмисията. Но както колегата вече спомена, май ще се "стреля в тъмното" :icon_wink2:

#7 Потребителят не е активен   CuMo 

• Пилот...

• Автомобил:Astra G X16SZR
  • Населено място:Първомай, обл. Пловдив
  • Регистриран: 27.01.2010

Публикувано: 12 януари 2017 - 12:43

Е, радвам се, че си оптимист и гледаш каталожните данни :) то този разход BMW 330d, което е само на задно трудно ги прави. На сестра ми мъжа има А6 около 2008-ма година, тройка дизел, автоматик, 4х4, седан, със спокойно каране по-малко от 10-11 смесено не може да свали. Радвам се също, че си оптимистично настроен и за километрите като си цитирал около 200 000 км., като за мен по-скоро ще са около три пъти повече. За поддръжката не знам дали си се интересувал от смяната на ангренажа, ама аз доколкото съм разбрал едно такова обслужване ще те върне с една цяла кола назад. Също така не казваш какъв бюджет си заделил, защото аз преди около месец бях започнал да се интересувам и честно казано от по-стария модел В6, на който В7 се води фейслифт, по-запазените под 8-9 бона не видях...
Definition for "chalga": very shity music made by bulgarian low-inteligent musiciants adicted to low-quality alcohol and performed by gipsies and retarded whores (most often blond).
Translation of a chalga lyrics:
...oh, bathroom, oh, joy... the village bathroom is the greatest joy...

#8 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Пилот...

• Автомобил:Vectra B X20DTH Caravan, Ex Astra H Z19DTH, Vectra B Y22DTR Caravan
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 12 януари 2017 - 13:45

Всичко е добре, само на разхода сложи маааалко отгоре. С мойто леко дясно краче миналата година до Белград през лятото с климатик с такова ауди 2007-ма, комби, с не повече от 140 по магистралата до Белград и всичко двама души по 100 кила парчето в колата под 6.8 не можа да слезе. Само не ми е много ясно като цяло какво беше състоянието на колата, дали всичко е било отлично или не точно. Иначе гледаш внимателно и пазаруваш, но все пак стрелбата си е в тъмното без уред за нощно виждане и трасиращи патрони.
Явно си си направил сметката на парите за покупката и поддръжката. Освен това винаги има възможност смяната на ангренажа да не излезе 2600 като в оторизирания сервиз, а наполовина със същите части, все пак. Но труда си остава много, пада му цялата предница и какво ли още не, поне доколкото съм виждал на това ауди, което споменах по- горе.

#9 Потребителят не е активен   inko 

• Ходи на курсове...

• Автомобил:Astra F caravan X16SZR
  • Населено място:София-Монтана
  • Регистриран: 18.02.2007

Публикувано: 12 януари 2017 - 18:07

Здравей,
защо не погледнеш и subaru outback 3.0 H6 автоматика на субаруто е един от най здравите само трябва да му сменяш на време маслото, аз по принцип на там съм се насочил като 2-ра кола:)

#10 Потребителят не е активен   ivan_pop 

• Истински Опел МАНИАК !!!

• Автомобил:Vectra B X18XE1
  • Населено място:Плевен
  • Регистриран: 23.03.2007

Публикувано: 12 януари 2017 - 22:04

Ами то съвременните коли дето са 200+ коня повечето са с автоматична кутия(да не кажа всичките).Ако е с ръчни скорости е голяма вероятността я полуоска да се скъса я кардан!Това е щото има задкурмилни устройства дето не могат да карат!
1.Бог е създал Адам.
2.Адам е създал"Опел".
3.Бог е създал Ева(че да си има гадже в Опел"-а).

#11 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП

Публикувано: 12 януари 2017 - 23:03

Е стига де... нали не допускате, че фанатично вярвам на каталожни данни и то за кола над 10 годинки :smile3560: . Поставих характеристиките тук само информативно, за да не бъркате двигателя с друг. От там нататък, колкото и да е в плюс, разхода на нафта най-слабо ме интересува, след като ще се кара само извънградско в икономичен режим. Смяната на ангренаж (вериги, ролки, обтегачи), ако се наложи, също не ме притеснява, понеже там процедурата е веднъж и е ясна, и откъм изпълнение, и откъм финанси... Пак казвам, че двигателя си е сравнително скъп за поддръжка, но това е поносимо и не буди тревоги. Все още ме притеснява само и единствено автоматичната трансмисия, понеже тези филми не сме ги играли и все още приемам ЗА и ПРОТИВ от по-компетентните и от ползвалите (обслужвали) такива! <_<
Субару.. да, и то е вариант, но то пък хептен го няма откъм визия и ще е наказание, което не бих могъл да си причиня. :dummy:

#12 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

Публикувано: 13 януари 2017 - 10:37

Колега, щом си се навил за колата, действай. Имахме една служебна а6-ца по-стара с 2,5, която я играхме по всякъв начин след като и счупихме автомата и накрай след като го сменихме веднъж и пак го счупихме и сложихм ръчни скорости. Става за около два бона и сменяш и съединител с демпфер с нов, за да си сигурен в успеха. Да кажем че тия скорости ще са малко по-скъпи втора ръка, ако усетиш проблеми се приготви да вкараш едни 3 бона и ако не е проблем за теб ще я правиш ръчка (ако усетиш проблем с автомата). После и кефа от карането е по-голям :)

Иначе по необяснима за мен причина колите с ръчни скорости на ауди са много постни от към оборудване. Предполагам повечето са били служебни и затова.

Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 януари 2017 - 10:39

#13 Потребителят не е активен   calibul 

• Не спазва ЗДвП

Публикувано: 14 януари 2017 - 15:16

Мерси колега!
Това определено внася мир в душевните ми терзания. :beer:

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1