Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Разхода на нашите Опели ...

koki4a снимка koki4a 08 декември 2017 - 09:54

 freeqwerty, на 06 декември 2017 - 17:09, каза:

Слагай газ. Зависи колко караш, но за една година ще си я избиеш от горивото. Разхода, като пари ще ти падне почти на половина.


 freeqwerty, на 06 декември 2017 - 17:09, каза:

Слагай газ. Зависи колко караш, но за една година ще си я избиеш от горивото. Разхода, като пари ще ти падне почти на половина.

Колега,знаеш ли някой от форума да е слагал газ на този двигател,да го попитам подробности,понеже зная че е малко проблемен относно газифицирането
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 декември 2017 - 10:34

 koki4a, на 08 декември 2017 - 09:54, каза:

Колега,знаеш ли някой от форума да е слагал газ на този двигател,да го попитам подробности,понеже зная че е малко проблемен относно газифицирането

Пусни търсачката, защото имаше колега, който беше писал нещо по въпроса за газифициране на бензинов двигател с директно впръскване под високо налягане и даже май обясняваше, че всичко било наред. Това доста ме беше учудило, но все пак.
Отговори

koki4a снимка koki4a 08 декември 2017 - 12:08

 tisho.74, на 08 декември 2017 - 10:34, каза:

Пусни търсачката, защото имаше колега, който беше писал нещо по въпроса за газифициране на бензинов двигател с директно впръскване под високо налягане и даже май обясняваше, че всичко било наред. Това доста ме беше учудило, но все пак.

преди да го купя опела т.е. преди месец /първият ми опел в живота/...се рових из форумите да се информирам относно газта,но все попадах на публикации от преди 2,3 години които не бяха много обнадеждаващи,но все се надявам да намеря нещо,ако не ще си я карам на бензин и,..кво да направим ,трудно ще е но,..
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 декември 2017 - 12:36

Консултирай се с Мишо. Има обява тук.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 08 декември 2017 - 17:24

Човека, който може да ти свърши работа.Клик.
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 08 декември 2017 - 17:24
Отговори

benzy снимка benzy 04 януари 2018 - 10:21

Не вкарвайте човека в приключение! При 7/100 бензин тая скъпа газова ще я избие когато вече продава колата :) Директно впръскване на всеки 4 такта мисля беше имаш впръскване на бензин, реалната икономия, за която съобщават по чуждите форуми е 2/3 и то обикновено при големи двигатели - 6ци и 8ци дето си погорват.
При 7/100 ще има нещо от рода на 6 газ + 2 бензин и ще я избие след 40-50 000 км и то ако няма ядове и кара само на дълго. Ако навърта повече от километража на къси стартове бензина скача много повече.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 04 януари 2018 - 17:53

 benzy, на 04 януари 2018 - 10:21, каза:

Не вкарвайте човека в приключение! При 7/100 бензин тая скъпа газова ще я избие когато вече продава колата :) Директно впръскване на всеки 4 такта мисля беше имаш впръскване на бензин, реалната икономия, за която съобщават по чуждите форуми е 2/3 и то обикновено при големи двигатели - 6ци и 8ци дето си погорват.
При 7/100 ще има нещо от рода на 6 газ + 2 бензин и ще я избие след 40-50 000 км и то ако няма ядове и кара само на дълго. Ако навърта повече от километража на къси стартове бензина скача много повече.

До колкото разбирам, човека си кара. Добрич, Силистра, Русе и т.н. Не се заяждам, но я да сметнем. 7/100л бензин са около 15лв/100км. На газ да го кажем 10/100км газ - 10лв/100км. Един хубав ГИ е около 1000лв. За 20 000км. избива ГИ-то. Ако е решил да продава колата след една година, нека си кара на бензин. :)
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 04 януари 2018 - 18:50

 freeqwerty, на 04 януари 2018 - 17:53, каза:

До колкото разбирам, човека си кара. Добрич, Силистра, Русе и т.н. Не се заяждам, но я да сметнем. 7/100л бензин са около 15лв/100км. На газ да го кажем 10/100км газ - 10лв/100км. Един хубав ГИ е около 1000лв. За 20 000км. избива ГИ-то. Ако е решил да продава колата след една година, нека си кара на бензин. :)



Без да смятам разход на гориво, смяна филтри, поддръжка и т.н. бих се доверил на това което хората са научили през годините: Приблизително:
- годишен пребег - 10 000 - 15 000 км - само бензин
- годишен пробег - над 15 000 - газ/бензин
- годишен пробег - над 20 000 - дизел
Има и други фактори, които да повлият на избора на гориво, но според мен този е на първо място.
Мнението беше редактирано от vladigbg: 04 януари 2018 - 18:51
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 януари 2018 - 18:52

benzy, ти не вкарвай човека в приключение! Газовата уредба е за предпочитане пред бензина, освен ако не караш само в Тетевен. Тогава няма да си избиеш парите никога. Но повечето колеги, за разлика от някои, които карат предимно градско/селско, караме по над 15- 20000 км на година и си джиткаме на газ евтино, така че сметките ти са изцяло криви.
Отговори

vilden снимка vilden 05 януари 2018 - 21:04

 vladigbg, на 04 януари 2018 - 18:50, каза:

Без да смятам разход на гориво, смяна филтри, поддръжка и т.н. бих се доверил на това което хората са научили през годините: Приблизително:
- годишен пребег - 10 000 - 15 000 км - само бензин
- годишен пробег - над 15 000 - газ/бензин
- годишен пробег - над 20 000 - дизел
Има и други фактори, които да повлият на избора на гориво, но според мен този е на първо място.

Ако може някои аргументи в подкрепа на написаното, например сметки с моментните цени на горивата. Лично мнение - нищо вярно...
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2018 - 10:14

1во, Газовата никога не е за предпочитане, има си причина да има единици модели с фабрични такива - предпочитаме я ние, че е евтинджос

2ро, Неговия двигател е с ДИРЕКТНО ВПРЪСКВАНЕ демек:
2.1 за 1000 лв не може да намери даже и подобие на ГИ за direct injection
2.2 освен газ гори и бензин приблизително 1/3 от изгореното гориво е бензин,

С други думи казано няма да я изплати за 20 000 км, а за 40, може би 40+ вече решението дали да слага си зависи от него според това колко кара и колко смята да задържи колата.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 07 януари 2018 - 16:47

 benzy, на 07 януари 2018 - 10:14, каза:

1во, Газовата никога не е за предпочитане, има си причина да има единици модели с фабрични такива - предпочитаме я ние, че е евтинджос

2ро, Неговия двигател е с ДИРЕКТНО ВПРЪСКВАНЕ демек:
2.1 за 1000 лв не може да намери даже и подобие на ГИ за direct injection
2.2 освен газ гори и бензин приблизително 1/3 от изгореното гориво е бензин,

С други думи казано няма да я изплати за 20 000 км, а за 40, може би 40+ вече решението дали да слага си зависи от него според това колко кара и колко смята да задържи колата.

1- во. По първа точка останах без думи от неоспоримите ти аргументи.
2- ро. По втора точка едно не може да намери дори и подобие на газова уредба, демек трябва да даде десетки хиляди левове за такава. Също много силен аргумент, на който няма какво да се отговори.
По втора точка две още по- неоспорим аргумент- гори една трета бензин от изразходваната газ. И при това си го изчислил без прецизни измервателни инструменти, без компютри, без всякаква техника, а само с просто око- гениално. Факт, който направо ме направи твой фен завинаги.
3- то. С други думи ние, собствениците на газови инжекциони, сме се прекарали толкова жестоко, и то само защото не сме прочели фундаменталния труд на бензи. Тежко ни и горко на нас, заблудените!

П.С. Още утре ще изтръгна от двигателя тая набутваща ме система, наречена газов инжекцион, и ритуално ще я потроша пред очите на бензи от Тетевен.
Отговори

talatinov снимка talatinov 07 януари 2018 - 16:57

И аз се набутвам и си скапвам колата вече 150 хиляди,и аз ще последвам zdravkov,още утре я изтръгвам от колата,и ритуално ще я потрроша пред бензи! Още повече че минавам около 10 хиляди годишно,направо и аз ще се застрелям !!!!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 07 януари 2018 - 19:24

 benzy, на 07 януари 2018 - 10:14, каза:

1во, Газовата никога не е за предпочитане, има си причина да има единици модели с фабрични такива - предпочитаме я ние, че е евтинджос

2ро, Неговия двигател е с ДИРЕКТНО ВПРЪСКВАНЕ демек:
2.1 за 1000 лв не може да намери даже и подобие на ГИ за direct injection
2.2 освен газ гори и бензин приблизително 1/3 от изгореното гориво е бензин,

С други думи казано няма да я изплати за 20 000 км, а за 40, може би 40+ вече решението дали да слага си зависи от него според това колко кара и колко смята да задържи колата.


Искаш да кажеш, че 1/3-та от изгореното гориво е бензин? Което ще рече, че на 30 литра газ - 10 литра бензин? Добре, че спрях да карам на газ. ;) Не можех да смогна с тези 10 литра бензин на месец на всяка седмица пълнене на бутилката с 30 литра газ. ;)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2018 - 19:47

Не че нещо, но става въпрос за газова при бензинов двигател с директно впръскване под високо налягане, а не за класически инжекцион.
Отговори

benzy снимка benzy 13 януари 2018 - 19:02

Обикновено спазвам добър тон ама искам да попитам... АБЕ ВИЕ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ?!!!

3пъти обяснявам ЧЕ НЕГОВИЯ ДВИГАТЕЛ Е С ДИРЕКТНО ВПРЪСКВАНЕ!!!

Правите ли разлика межу:
MPI - мulti-point injection, при която дозирането на горивото се извършва от впръскващи дюзи към всмукателния колектор на всеки цилиндър индивидуално. и
DI - direct injection), където горивото се впръсква директно в главната горивна камера - пространството над буталото.


Как дявол го вземе ше сложиш обикновено ГИ на кола с директно впръскване?!!! Не че не може ама не 10тия оборот от високата температура дюзите, които са в самото бутало вече ще са стопили и забрави да я подкараш на бензин!!! ИМЕНО ЗА ТОВА на криво ляво на всеки 4ти такт се връсква бензин, който охлажда дюзите и не позволява прегаряне! Но това впръскване зависи изцяло от натоварването и може да е и много по-често. Имено за това ви обяснявам че ЕДНОВРЕМЕНО с газта гори и бензин и затова собствениците на коли с такива конверсии казват 1/3 от горивото е бензин!
И най-евтината таква удедба стува 1600 лева. Такива уредби обикновено се слагат на скъпи V8 ци с 20+ разход още повече, газта сваля CO2 и примерно в Холандия това съществено сваля данъците.

Това няма нищо общо с вашите дръгливи ХЕЛ ове ХЕ та ме-та и вся друга гад, на която сте забили по една дюза на колектора и викате ура карам евтино!!! Мама му стара човек обяснява търпеливо ама като нещете да фанете явно трябва да ви се тегли по една, че да почнете да мислите с тия глави!!!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 януари 2018 - 11:54

Я по- спокойно, ако обичаш! Кой си ти, че ще раздаваш квалификации и ще теглиш майни? Тук си, за да спазваш добрия тон, а не да обиждаш и да псуваш! Карай си недръгливия SZR и ни остави нас, с дръгливите ХЕЛ- ове, Хе- та Ne- та и т.н.!
Отговори

talatinov снимка talatinov 14 януари 2018 - 12:03

Zdravkop ,ние така сме се прецакали с тия дръгливи двигатели,та даже сме им сложили газ значи двойна прецаквация,мощноста ние е паднала с 20 процента,харчат като смокове,а пък на всичкото от горе си скапваме дръгливите мотори,и само нерви с тия ГИ ремонти само правиме! Друго е да си вземем по един дизел и да си караме с разход 6.2 градско,а на дълго при 80 връща нафта даже обратно! :icon_wink2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 януари 2018 - 16:24

Така е, talatinov. Прецакали сме се отвсякъде. По темата- за почти 40 000 на газ /в тях са километрите на бензин, докато превключи/ разходът ми е 9.5- 10, като се има предвид, че по газовата уредба не съм сменил НИЩО! Изключвам двата задължителни профилактични прегледа заради гаранцията. По двигателя също така не съм сменил НИЩО, като изключим, че по желание си смених свещите, а не по принуда. Старите ми свещи бяха кехлибарени- работили са перфектно. Нека тия, дето са влюбени до безумие в дизелите като Димов, да си направят сметката с колко пари съм се набутал в сравнение с дизела за 40 000 км.
Отговори

talatinov снимка talatinov 14 януари 2018 - 16:40

 zdravkop, на 14 януари 2018 - 16:24, каза:

Така е, talatinov. Прецакали сме се отвсякъде. По темата- за почти 40 000 на газ /в тях са километрите на бензин, докато превключи/ разходът ми е 9.5- 10, като се има предвид, че по газовата уредба не съм сменил НИЩО! Изключвам двата задължителни профилактични прегледа заради гаранцията. По двигателя също така не съм сменил НИЩО, като изключим, че по желание си смених свещите, а не по принуда. Старите ми свещи бяха кехлибарени- работили са перфектно. Нека тия, дето са влюбени до безумие в дизелите като Димов, да си направят сметката с колко пари съм се набутал в сравнение с дизела за 40 000 км.

:smile3560:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg