Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра G Y20TDH ПРОБЛЕМ С ПАЛЕНЕТО

Badjo24 снимка Badjo24 10 септември 2014 - 16:09

След като угасна колата,неискаше да запали,веднага си помислих,че маркучите за излишната нафта пак ме предадоха,но този път не смених ги всичките,но нищо не се оправи,дърпахме я да запали и колата пали но след като поработи малко гасне все едно си я изгасил с контактния ключ! закачахме я няколко пъти на диагностика,първо излезе някакъв клапан,изчистихме грешката,след което нищо не се оправи,изолирах горивния филтър и резервоара,да не би проблема да е от там с помоща на туба с нафта,колата пали и пак гасне,няколко майстори идваха и някой ми каза ГНП-то друг електронната плочка за управление на ГНП-то,моля някой да помогне ако се е сблъсквал със същия проблем.... БЛАГОДАРЯ МНОГО НА ВСИЧКИ ОТЗОВАЛИ СЕ !!! МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ ... :)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 10 септември 2014 - 22:00

То хубаво ама ако искаш акъл от тук трябва да напишеш номерата на грешките които сте трили и сега каква грешка е записала след като не пали вече.
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 11 септември 2014 - 18:51

грешката която изписа днес е P1345,някой да знае какво означава това колеги ???
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 септември 2014 - 19:18

P 1345-Грешка в веригата на датчика за положение на коляновият вал успех и като я оправиш да не забравиш да пишеш какво е било за да не се пускат нови теми с същият проблем.
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 11 септември 2014 - 19:20

колега има ли връзка с ГНП-то тази грешка ?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 септември 2014 - 20:15

Тази не огледай датчика кабела опитай с почистване ако не стане трябва нов.
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 11 септември 2014 - 20:28

благодаря много колега,утре ще пиша резултата :)
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 12 септември 2014 - 19:47

маистора е свалил плочката на ГНП-то и я пратил за диагностика и ремонт,каза че проблема е бил при лентовия кабел нещо си от този сортказах му да смение тоя датчик тои започна да мрънка нещо и да пелтечи,ще видим утре какво са направили и колко пари ще ме издрусат....


Та въпросният майстор сменил лентовия кабел на плочката и ми звъни в събота вечерта,че колата била готова да ходя да я взимам,отивам аз и колата пак изгасна и пак същата история както му я бях оставил,та днес щял да мисли какво ще и прави,започвам да се притеснявам дали ще се оправи астралакиса ми! Сменен е и датчика на коляновия вал,но резултата е същия,поне така казва майстора,ако някой може да помогне моля нека напише нещо ....
Мнението беше редактирано от Badjo24: 15 септември 2014 - 08:46
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 18 септември 2014 - 14:30

благодаря за оказаната помощ ! много ми помогнахте, затрупахте ме със съвети,та да ви кажа проблема е решен,ако ме питате как,мога само да ви отговоря с МЕРАК :) благодаря много за което :)
Мнението беше редактирано от Badjo24: 18 септември 2014 - 14:31
Отговори

Dimas снимка Dimas 18 септември 2014 - 15:02

Браво, колега!

Няма да адмирирам решението ти да не споделиш нас, какво е решението на проблема, защото не го удобрявам.

Отговорите, които си получил са на база това, което ECU-то ти е "изпяло". Има вероятност никой да не се е сблъскавал с подобен проблем. Разбира се, има вариант и други, като теб да са имали проблем, да са потърсили инфо тук, да не са намерили, но в последствие да са отстранили повредата. И да са си замълчали.

Така обаче според мен не става. Аз лично имам тема, в която разказвам за проблем с моята кола, която развивах повече от година. Там много подробно съм написал, как, кое, какво и защо. Има колеги, които са пуснали стотици полезни теми, но единици са се престрашили да им напишат благодаря. Друг е въпроса, че аз съм спестил много време, пари и нерви със това, което съм "откраднал" от тук.

Ако искаш информация... сподели и ти. Все пак никой не ти е длъжен, нито на мен.

EDIT: Темата ти не е в правилния раздел.

Предлагам модератор да изтрие темата, защото в нея няма нищо полезно!
Мнението беше редактирано от Dimas: 18 септември 2014 - 15:12
Отговори

didko_just снимка didko_just 18 септември 2014 - 15:13

Забелязвам една тенденция в форума.Много нови потребители се регистрират,питат каквото имат да питат и след това аут.Относно колегата / БРАВО ЗА ГОЛЕМИЯ МЕРАК/
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 18 септември 2014 - 16:41

На същото мнение съм като колегата по-горе.Болшинството от новорегистрираните тук ги мързи да поразровят из форума ,а направо питат .Един пример :колата не иска да пали ,отворих филтъра беше пълен до половината с нафта.И аз пиша това си е въздух в системата ,проблем за който е писано сигурно милион пъти,решенията също, да се ползва търсачката.Ама той търсил и нямало тема с неговия проблем въздух в системата ,айде бе.Еми не сме ви длъжни господа новоизлюпени съфорумци,поразровете форума има тонове инфо.Аз лично само от четене съм си решил много проблеми по колата без да се налага да питам ,сори за оф-топика.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 септември 2014 - 17:50

,,,
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 август 2017 - 19:21
Отговори

sasho-1 снимка sasho-1 20 септември 2014 - 20:48

Badjooo на 10 се молиш за помощ,а на 18 вече се надуваш.Ще смятаме вече че сам и с мерак ще си оправяш колата.Желая ти много без авариини км.
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 22 септември 2014 - 18:12

Нищо, нищо, той пак ще "кацне"..
Такива най ги "обичам"- някой им е длъжен да ги "засипва със съвети"
Мнението беше редактирано от georgi4at: 22 септември 2014 - 18:14
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 23 септември 2014 - 11:03

Немога да повярвам,че тук е имало хора който могат да пишат,та значи когато питам за проблема няма кой да ти даде съвет, като написах,че проблема е решен веднага започвате да солите и да пишете ... Та въпросният проблем не е решен все още,горното съм го написал понеже не се и надявам да ми помогнете с каквото и да било за което ви благодаря,ако проблема ми беше решен с удоволствие щях да споделя с вас! Няма да кацна пак тук понеже не виждам смисъл,след като дори един съвет неможе да сподели някой каквото и да било,благодаря единственно на колегата който макар и за малко комуникира с мен проблема,надявах се че тук може и да има хора който разбират и са се срещали с проблема,но съм сбъркал... Недейте да се нахвърляте,просто ей така,изразявам си мнението вследствие на наученото от тук(всеки си трае и иска да научи решението,когато написах,че всичко е точно,едва тогава започнахте да пишете коментари и да не удобрявате написаното от мен) съжалявам за което,ако се справя с проблема с радост ще го споделя тук,грешката все още е P1345 :) Хубав ден :):):)
Отговори

asensio снимка asensio 23 септември 2014 - 14:59

Провери ли руски и английски сайтове за тая грешка ? Свали си ТИС2000, има го и мини по процедурата за грешката.

Иначе хич не е хубаво да се оплакваш че някой не ти е помогнал, щото не знаеш кой е минал през това и кой не е. При мен бърка аванса от сума време, пуснах тема, получих отговори, проблема не се реши, и ся какво, да почна да овиквам хората ? Ми не са се сблъскали, не са имали проблеми от такъв характер и толкоз. Това че в тоя случай не ми е помогнало нещо, не значи че не съм намирал теми с техни коментари които са ми повече от полезни. Провери ли руски и английски сайтове за тая грешка ?

Отделно колега ти е написал вече какво ти значи грешката. Взимаш и си сваляш програмата, зимаш уреда и почваш да мериш, зимаш един оп-ком и гледаш живи данни в момента в който колата фо направи, и до сега да си си решил проблема. Обаче идваш тука и почваш да сипваш че никой не ти помага. Секи втори иска инфо, а никой не чете и не се рови. Писва.


П.С. - Първо трябва да можеш сам да си помогнеш, после да чакаш и на другите, а като не искаш да споделиш, не се притеснявай, никой няма да страда.
Отговори

детеборе снимка детеборе 23 септември 2014 - 15:04

Няма да повтарям написаното от колегите по- горе, направо към проблема. Казали са ти каква е грешката, което не е никак малко, от там тръгваш и си замерваш кабела от еку-то до датчика (за всеки случай), мериш си и датчика, откриваш проблема и караш. Надявам се да се справиш успешно!
Отговори

Badjo24 снимка Badjo24 23 септември 2014 - 19:42

Немога да повярвам,че тук е имало хора който могат да пишат,та значи когато питам за проблема няма кой да ти даде съвет, като написах,че проблема е решен веднага започвате да солите и да пишете ... Та въпросният проблем не е решен все още,горното съм го написал понеже не се и надявам да ми помогнете с каквото и да било за което ви благодаря,ако проблема ми беше решен с удоволствие щях да споделя с вас! Няма да кацна пак тук понеже не виждам смисъл,след като дори един съвет неможе да сподели някой каквото и да било,благодаря единственно на колегата който макар и за малко комуникира с мен проблема,надявах се че тук може и да има хора който разбират и са се срещали с проблема,но съм сбъркал... Недейте да се нахвърляте,просто ей така,изразявам си мнението вследствие на наученото от тук(всеки си трае и иска да научи решението,когато написах,че всичко е точно,едва тогава започнахте да пишете коментари и да не удобрявате написаното от мен) съжалявам за което,ако се справя с проблема с радост ще го споделя тук,грешката все още е P1345 :) Хубав ден :):):)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 23 септември 2014 - 20:28

,,,
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 август 2017 - 19:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg